72 találat a(z) teljesítés dátuma cimkére

Számlakiállítás – áfabevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy áfás cég ingatlant vásárol az önkormányzattól, melyről fordított áfás számlát kapott. A számla kelte: 2016.11.30., teljesítés időpontja, fizetési határidő: 2017.02.28. Az adásvételi szerződés aláírásának dátuma: 2016.12.19. Önök szerint a számla befogadható? A számla kelte megelőzheti az adásvételi szerződés keltét? Az ingatlan teljes vételárának fizetési határideje 2017.02.28-a. Az önrész már decemberben el lett utalva, de a fennmaradó összeg hitelből lesz kifizetve, valamikor januárban folyósítja a bank. Az ingatlan áfáját a február havi áfabevallásba kell beállítani, vagy a kifizetés napján, vagy esetleg az adásvételi szerződés napján?

Alanyi mentes folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes cég folyamatos teljesítésű számlát állít ki. Átlépi a mentességi határt, a folyamatos teljesítés miatt, a kiállítás és a teljesítési dátum nem azonos hónapra esik. Milyen dátummal kell a bejelentést megtenni a NAV-hoz? A kiállítás vagy a teljesítés szerint? Köszönettel

Melyik adóévbe számít bele? Kérdés

Katás bt. pénzforgalmi szemléletű áfás. Kérdés: Ha egy számla teljesítési dátuma 2016.12.20., kiállítási dátuma 2017.01.02., a tényleges kifizetés dátuma 2017.03.02., melyik évbe számít be az árbevétel a katás cégnél: a, 2016.12.20., mert ez a teljesítés dátuma a számlán b, 2017. 03.02., mert ez a tényleges kifizetés dátuma, és ekkor fizeti meg az áfát is a cég?

Egyszeres könyvvezetés és időszakos áfaügylet Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném kérni a segítségét: adott egy egyéni vállalkozó, könyvvezetése (egyszeres). Június 25-én szerződést kötött szalmaeladásra. A szerződésben a következőket rögzítették a felek: a szállító a leszállított árumennyiséget az áfatörvény 58. §-a alapján időszakos ügyletként számlázza a vevőnek 08. 31-éig. Fizetési határidő: 09. 30. A felek rögzítik, hogy a keretszerződés 06. 25-07. 31-éig, határozott időre jön létre. Szállítólevek készültek, dátumuk: 06. 26-07. 19-éig. Számla készült a következők szerint: számla kelte: 08. 12., teljesítés időpontja 09. 30., fizetési határidő: 09. 30. Természetesen a számla nem lett kifizetve 09. 30-áig. Bruttó 10 millió forint a számla értéke. A III. negyedévi áfabevallásban kell-e szerepeltetni a 45 napos szabály miatt (áfatörvény 61. §), vagy a IV. negyedéviben kell, amikor is várható a pénzügyi teljesítés? Az időszakos elszámolás miatt a tényleges teljesítés a mérvadó, vagy a számlán szereplő teljesítés dátuma? Köszönettel: Balogné Csóti Anikó

Ingatlanbérleti díj áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk bérleti szerződést kötött 2016.10.01-2018.01.31. időtartamra ingatlanbérlésre. Az ingatlant korábban is béreltük már, de eddig havi elszámolásban egyeztünk meg, havonta fizettünk bérleti díjat. Most azonban, 2018. január végéig egy összegben rendeznénk a bérleti díjat, előre fizetéssel, ehhez új szerződés is készült. A szerződés szerint a fizetés esedékessége: 2016.10.15. A bérbeadó az ingatlanbérletet korábban áfakötelessé tette. Jól gondolom-e, hogy a bérbeadónak az áfatörvény 58. § (3) bekezdés b.) pontja alapján kell majd számláznia, vagyis az első 12 havi számláját 2017.09.30-ai teljesítési dátummal kell majd kiállítania, a másodikat pedig 2018.01.31-ei teljesítési dátummal? Kérdés még, hogy mivel a teljes bérleti díjat utaljuk most, az nem minősül előlegnek, hanem csak előre fizetésnek, ami így nem adóztatási pont a bérbeadó részéről sem? Az áfa levonhatósága is a fent leírt teljesítési időpontokhoz fog kapcsolódni? Válaszukat előre is köszönöm.

Teljesítés dátuma több időszak esetén Kérdés

Adott egy kft., amely személygépkocsit ad bérbe egy másik cégnek. Leszámlázza EGY számlán a bérleti djat 2016. 07. 01-09. 30-ig, a kgfb-t 2016. 04. 01-06. 30-ig, a cascót 2016. 04. 30-10. 31-ig. A számla kelte 2016. 09. 22. Fizetési határideje 2016. 09. 30. Mi a helyes teljesítési dátum: 2016. 09. 22. vagy 09. 30.?

Külföldi partnertől előleg érkezik Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég terméket értékesít harmadik országba és az unión belül is. Többnyire előre fizetnek a vevők, van úgy, hogy a termék csak hónapokkal később megy el, mint ahogy a pénz beérkezik. Az előleg beérkezésekor előlegszámlát szoktunk kiállítani, de van olyan partner, főleg harmadik országbeli, akinek nem felel meg a nullás végösszegű végszámla. A kérdésem: kell kiállítania a cégnek a külföldi partnerek részére az előlegről számlát? Ha nem kell, akkor a számlán a teljesítés dátumához az áru elküldésének a napját kell írni? Köszönöm előre is a válaszát.

Időszakos elszámolású ügylet számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Segítséget szeretnék kérni, az alábbi ügyben. Cégünk takarítással foglalkozik, és havi elszámolásban állapodott meg a megrendelővel. Tavaly a számlát mindig a hónap utolsó napján állítottuk ki, és a 30 napos fizetési határidő dátumával egyezett meg a teljesítés dátuma. Idéntől az egyik megrendelőnk nem fogadja be a számlát, ha a számla kelte az elszámolási időszak utolsó napja, mert azt mondja, hogy ez esetben a teljesítés dátuma is ez a nap kell, hogy legyen. Ezért neki mindig az elszámolási időszakot követő nap, tehát augusztus 1-jén, ma fogjuk kiszámlázni a júliusi takarítást, mert, ha a számla kelte július 31. lenne, akkor a teljesítés dátuma is július 31. Nem értjük, hogy ezt ő miért mondja, kértük, hogy írja le a jogszabályt, de nem tette. Emiatt átáltunk az összes megrendelőnél erre, de többen jelezték, hogy nekik a saját elszámolásuknál könnyebb volt beazonosítani, hogy tudták a számla kelte, ami ugye a hónap utolsó napja volt, megmutatja, hogy melyik időszakra szólt a takarítás. Én a törvényben azt látom, hogy főszabály szerint a teljesítés dátuma az elszámolással érintett időszak utolsó napja, de ha a fizetés esedékessége az elszámolással érintett időszak utolsó napját követő napra esik, akkor továbbra is a fizetési határidővel esik egybe a teljesítés dátuma, figyelve idéntől a 60.napos korlátra, de ez a változás minket nem érintett, mert maximum 30 napos fizetési határidőnk van. Köszönettel: Krcsik Eszter

Pénzforgalmi áfa – önkéntes előre fizetés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk pénzforgalmi áfaelszámolást alkalmaz, havi bevalló. Egyik vevőnk a megrendelés leadását követően rögtön elutalta a megrendelése ellenértékét, mert két hónapig nincs banki aláírója, és nem akart elcsúszni a fizetéssel. Az utalás tényét számunkra nem jelezte, így előlegszámlát sem állítottunk ki. Máskor mindig 15 nappal a szállítás után fizet, így nem számítottunk ennek az összegnek a beérkezésre. Az összeg beérkezésének dátuma 2016. 06. 30. Az árut kiszállítani, és a hozzá tartozó számlát kiállítani viszont csak három héttel később tudtuk, így a számla kelte, illetve teljesítési dátuma 2016. 07. 21-e lett. A kérdésünk az lenne, hogy melyik időszakban kellene ezt a bevallásba beletennünk? Köszönettel.

Áfa bírósági ítélet alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem a véleményüket az alábbi adózási kérdésben, mivel eddig az interneten ezzel kapcsolatban semmi megfoghatót nem találtam. Ügyvédi Iroda részére bíróság ítélet alapján ügyvédi munkadíjat ítél meg, mely munkadíj áfaköteles. Az ítélet ennek megfelelő. Az ügyvédi iroda képviselője a nyertes felperes képviselője volt, az alperes köteles az ügyvédi iroda költségeit megfizetni. Az ítélet fizetendő áfát tartalmaz, melyet az ügyvédi irodának be kell vallani, és meg kell fizetni. Természetesen az ügyvédi iroda és a megbízó felperesek között született megállapodás, de a díjat nem a megbízó fizeti az ügyvédi irodának, hanem az ítélet szerinti pervesztes alperes. Kérdésem az, hogy kell-e az ügyvédi irodának számlát kiállítania? Mi a számla teljesítési időpontja? Ha nem kell számlát kiállítani, akkor szintén az lenne a kérdésem, hogy a könyvelés milyen teljesítési dátummal köteles az áfabevallásba beállítani a fizetendő áfát – a bírósági tárgyalás napjával. – az ítélet jogerőre emelkedésének napjával, – a pénzügyi teljesítéskor, – egyéb más időpontban? Várom a válaszukat.

Folyamatos teljesítés áfa Kérdés

1. Karbantartási szerződés I. névre számla kelte 07. 01., fizetési határidő: 07. 31. Kérdésem: mi a teljesítési idő? 2. Hatodik havi karbantartási számla kelte 06. 30., fizetési határidő: 07.16. Mi az áfateljesítés ideje? 3. II. negyedéves karbantartás számla kelte 06. 28., fizetési határidő 07. 13. Mi az áfateljesítés ideje?

Késedelmes számlázás, számlázás folyamata, teljesítési idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném a segítségét kérni: Egynapos projekt (oktatás és tanácsadás) keretében 2016. május 31-én megtörtént a szolgáltatás teljesítése, de a számla kiállítása a mai napig nem történt meg. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mi a számla kiállításának folyamata? Helyesen jár-e el a cég, ha például a mai nappal (2016. 07. 12.) kiállítja a számlát, a fizetési határidő 15 nap (jelen esetben 2016. 07. 27.), és a teljesítési dátum (külön kérdésem lenne a teljesítés dátum) megegyezik a fizetési határidővel, vagyis ugyancsak 2016. 17. 27. (60 napon belül)? Segítségét előre is köszönöm!

Külföldi jogdíj számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egy oktató videót tett közzé egy nemzetközi cég portálján, ahol a nézettség függvényében kap minden hónapban a bankszámlájára egy adott összeget. Kérdésem az lenne, hogy ezt az összeget a cégnek ki kell számláznia? Miként tudja a bevételt szabályosan elszámolni? A külföldi cég nem ad róla bizonylatot. Ha számlát kell kiállítani, akkor mi lesz a teljesítés dátuma és a kiállítás dátuma? A banki beérkezés? Ugyanez a fizetési határidő is? Köszönöm!

Ingatlanszakértői szolgáltatás igénybevétele Németországból Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésem lenne. Én egy ingatlanközvetítéssel foglalkozó magyar adóalany vagyok. Igénybe vettem egy Magyarországon fekvő ingatlanhoz ingatlanszakértői szolgáltatást. A számlát euróban állították ki. Kérdésem, hogy az áfa meghatározása szempontjából a termékértékesítésre vonatkozó három kritérium (a számla kézhezvétele, az ellenérték megtérítése, a teljesítést követő 15 nap) számít, vagy mivel, hogy ez szolgáltatásnyújtásnak minősül, ezért a szolgáltatás teljesítése (áfatörvény 80. § (1) c pontja) számít? Előre is köszönöm.

Áfafizetési kötelezettség keletkezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás időszakos elszámolású számlát állít ki. A számla kelte: április 30., a teljesítés június 29., a fizetési határidő július 31. A vevő a számlát május 20-án teljes egészében kifizeti. Mikor keletkezik áfafizetési kötelezettsége a kibocsátónak, és mikor helyezheti levonásba a vevő a forgalmi adót? Az én értelmezésem szerint erre az 59. paragrafus előírását kellene alkalmazni, a NAV-revizor szerint viszont ez nem előleg, ezért csak a teljesítés időpontjában kell áfát befizetni, és akkortól lehet levonásba is helyezni. Kinek van igaza? Köszönettel: Bertháné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink