26 találat a(z) tartósan beteg gyermek cimkére

Tartósan beteg gyermek utáni pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az anyuka jogosult-e pótszabadságra, ha saját háztartásban nevelt fogyatékos gyermeket nevel, de erről csak orvosi igazolásat tud szerezni, MÁK igazolást pedig azért nem, mert az apa Svájcban vesz fel "családi pótlékot", ahová nem kell igazolni a fogyatékosságot? A Munka Törvénykönyve szerint az a fogyatékos gyermek, akire tekintettel magasabb összegű családi pótlék került megállapításra, de ebben az esetben ez nem áll fenn. Szíves válaszát előre is köszönöm!

Szochokedvezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik alkamazottunk hozott igazolást, hogy a gyermeke tartósan beteg, tejallergiája van K522 BNO kód alapján. Alanyi adómentesség nem illeti meg szerintem, mert nem ő a beteg, hanem a gyereke. De azt mondja, hogy 8 éves koráig gyeden maradhat a gyermekével, és szochokedvezmény is megilleti. Ez a gyermekgondozási díj kedvezmények közé sorolandó, ami 2+1 évig adható? Köszönöm.

Így kaphatnak havi plusz 50 ezret a beteg gyermeküket ápoló nyugdíjasok Cikk

Havi 50 ezer forintos támogatást igényelhetnek január 1-jétől a tartósan beteg gyermeküket legalább húsz éven át otthon gondozó nyugdíjasok. Cikkünkből megtudhatja, kik és hogyan juthatnak hozzá a pluszjuttatáshoz.

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy mennyi szochokedvezmény (22 százalék vagy csak 11 százalék) igénybevételére jogosult a munkáltató az alábbi esetben. Két gyermeke van, az első 2011. 06. 26-án született, a második pedig 2012. 10. 16-án. Az első gyermeket tartósan betegnek minősítették, ezért a munkavállaló ismét gyesre jogosult. A szochokedvezmény igénybevételéhez a hatósági bizonyítványt megkérte a munkavállaló. A bizonyítványon szereplő dátumok az alábbiak: „Az ellátás folyósításának kezdete: 2017. 06. 01. Az ellátás folyósítása jelenleg is folyamatban van, várható lejárta: 2018. 07. 31.” A munkavállaló 2017. 10. 01-én állt munkába.

Tartósan beteg gyermek gyes ellátása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az unokám autista, erről van orvosi igazolása is. Az ő esetében 10 éves korig jogosult a szülő gyes-re. 2017. szeptember 1-jétől iskolaköteles, 2010. 02. 17-én született. Jár iskolába, egy speciális osztályba. Reggel 8-15 óráig van iskolában. A szülők dolgoznak teljes munkaidőben. Az iskolába a nagyszülők viszik és ők is hozzák el, vigyáznak rá, amíg a szülők hazaérkeznek. Kérdésem az, hogy emellett is jogosultak-e igénybe venni a szülők az amúgy 10 éves korig járó gyes-t is. A másik unokám 2,5 éves. Október 1-jétől hivatalosan bölcsődés, de ebből természetesen két hét volt az ún. beszoktatás, amikor ebéd után hazavittük. A gyes bölcsődei elhelyezés esetén nem jár, ezt tudom. Kérdésem az, hogy az első két hétben nem volt teljes napot, erre az időre jár-e még a gyes, vagy október 1-jétől teljesen megszűnik? Szíves válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm.

Nők 40 nyugdíj – tartósan beteg gyermek ápolása. Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1977-ben született gyermekemet egyedül neveltem. Gyermekem 2 éves korától hangszálpolip betegségben szenvedett, többször operálták, folyamatos kezelést igényelt. A gyermek betegsége miatt emelt összegű családi pótlékot kaptam. A fenti időszakban gyermekemet ápoltam, felsőoktatási tanulmányaimat folytattam, majd dolgoztam. A kérdésem: igényelhetem-e, és hogyan a tartósan beteg gyermek után járó egy év szolgálatiidő-kedvezményt? Válaszát előre is köszönöm.

Tartósan beteg gyermek melleti munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni: tartósan beteg gyermek mellett, aki után gyest kap az anya, és egyéni vállalkozóként saját maga végez tevékenységet, milyen és mennyi járulékot fizet? Valamint, ha munkaviszonyban dolgozik, mennyi a járulék? Nem találtam arra vonatkozóan semmit, hogy különbség lenne a járulékfizetésben a tartósan beteg gyermek és a nem beteg gyermek utáni, gyes melletti munkavégzésnél.

Szochokedvezmény beteg gyermek esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállaló a tartósan beteg gyermeke után gyest kap a gyermek 10 éves koráig, akkor munkáltatóváltás esetén hogyan lehet a szochokedvezményt érvényesíteni? Például a munkavállaló munkába áll 2016. 01. 01-én "A" munkáltatónál, és igazolás alapján ott érvényesítik a szochokedvezményt (elvileg 3 évig). Ez a jogviszonya megszűnik 2017. 12. 31-én. Majd 2018. 01. 01-én munkaviszonyt létesít "B" munkáltatóval, ahol ismét lead egy friss igazolást a gyesről, így ez a munkáltató is érvényesíti a kedvezményt (elvileg ő is 3 évig), aztán ez a jogviszonya is megszűnik 2018. 08. 31-én. Ezután ismét új munkaviszonyt létesít 2018. 09. 01-én "C" munkáltatóval, és friss igazolás alapján ez a munkáltató is szeretné érvényesíteni a szochokedvezményt a munkavállaló után. Folytathatnám a sort, a kérdés csupán az, hogy lehetséges a fenti példa? A munkáltatóknak nem kell vizsgálniuk a korábbi munkáltatóknál igénybe vett időszakokat anyasági ellátások esetén, ugye? Válaszát előre is köszönöm.

Szja-kedvezmény Kérdés

Nappali tagozatos egyetemistának nincs saját jövedelme, tartósan beteg. Igénybe veheti a szülő a gyermeke után az szja-kedvezményt?

Milyen támogatás jár a tartósan beteg, fogyatékos gyermekek ápolásáért? Cikk

Januártól kiemelt ápolási díjat kaphatnak a jelentősen egészségkárosodott és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes személyeket, illetve súlyosan beteg vagy fogyatékos hozzátartozókat ápoló személyek. Ezen ellátásra tekintettel cikkünkben bemutatjuk, hol, és milyen esetben lehet igényelni a kiemelt ápolási díjat. Felsorolunk továbbá olyan szociális- és családtámogatási ellátásokat, amelyeket a tartósan beteg-, illetve a fogyatékos gyermekek után lehet igénybe venni.

A NAV válaszol: mikor kell járulékot fizetnie az egyéni vállalkozónak? Kérdés

Kell-e járulékokat fizetni a tartósan beteg gyermeket nevelő egyéni vállalkozónak azokra a napokra, amikor nem dolgozik? Olvasónk kérdésére a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársa válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyszemélyes kft. létszáma

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Kis- és középvállalkozások kedvezménye

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink