5 találat a(z) tőzsdei ügylet cimkére
Tőzsdei ügyletből származó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tőzsdei ügyletből származó jövedelem után jól tudom, hogy csak 16 százalék szja-t kell fizetni és 14 százalék ehót nem? Illetve, hogy ezen ügylet "hivatalos neve" - a bevallásban - ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem? Sajnos csak egy banki papírom van (értesítés megbízás teljesítéséről), amin a fenti szöveg szerepel, illetve az ügyleten elszámolt nyereség összege és a kalkulált adó (szja). Köszönettel: Léderer Györgyné
Interneten tőzsdézik? Így kell adót fizetnie Cikk
Ha egy magánszemély Magyarországon interneten keresztül tőzsdei ügyleteket bonyolít, melyből jövedelme/vesztesége származik, akkor azt itthon az szja-bevallásában hová, milyen adatokkal kell beállítania? Ezt milyen adók terhelik? Csak szja? Milyen nyilvántartást, kimutatást kell/kellene vezetnie a veszteségek, nyereségek megállapításához? – kérdezte olvasónk. Juhász Tibor okleveles adószakértő válaszolt.
Külföldről származó tőzsdei jövedelem adózása, bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni: ha egy magánszemély Magyarországon interneten keresztül tőzsdei ügyleteket bonyolít, melyből jövedelme/vesztesége származik, akkor azt itthon az szja-bevallásában hová, milyen adatokkal kell beállítania? Ezt milyen adók terhelik? Csak szja? Milyen nyilvántartást, kimutatást kell/kellene vezetnie a veszteségek, nyereségek megállapításához? Köszönöm szépen a segítséget!
Katás tőzsdei bevétel jóváírása Kérdés
Üdvözlöm Önöket ! Korábban a témával kapcsolatosan feltett kérdésemmel kapcsolatosan felmerült egy kérdés, amire anno nem gondoltam, és ez az ügy szempontjából igen fontos: A kérdésem a következő lenne: Katás egyéni vállalkozó, vagy bt. megtakarított pénzének egy részével tőzsdei ügyleteket kíván végezni, úgy, hogy egy brókercéggel köt szerződést a pénz kezelésére. A brókercég különböző, opciós, határidős és egyéb ügyleteket köt, amelyek kifutási ideje teljesen változó. Ezek az ügyletek természetesen különböző időpontban, különböző mértékben realizálódnak, hol veszteségként, hol nyereségként a brókercégnél vezetett ügyfélszámlán. A negyedéves elszámolás után a bróker leszedi a megállapított díját. A katás vállalkozó bankszámlájára azonban csak akkor kerül a pénz, amikor azt a vállalkozó döntésének megfelelően kéri: kvázi kivonja a befektetés alól. Kérdésem, jól értelmezem-e azt, hogy katas bevételként akkor kell a jóváírást figyelembe venni, amikor az a vállalkozás számláján jóváíródik?
Katás adóalany befektetésének megítélése Kérdés
Üdvözlöm Önöket! Az alábbi kérdésben kérném az állásfoglalásukat: kata adóalany egyéni vállkozó, ha megtakarításait tőzsdei ügylet során tudja gyarapítani (akár napi szintű, pénzügyi kötések és pénzügyi realizációk mellett), akkor az így pénzügyileg realizált bevételeire is igazak a kata adózási szabályai? Hogyan különülhet el az így elért hozama az szja-törvény szerinti 16 % szja és 6 % ehó alá eső jövedelmétől? Az is elképzelhető, hogy befektetési szerződést köt majd, mint egyéni vállalkozó (tehát a szolgáltató kezeli a befektetéseket), ez esetben talán egyértelműbb, hogy az így szerzett jövedelme a katás egyéni vállkozásához kapcsolódik. Mi a helyzet, ha ugyanezt a befektetési szerződést egy kata hatálya alatt álló bt. eszközöli?