8 találat a(z) szabadság elszámolása cimkére
Gyeden lévő kismama szabadságelszámolása Kérdés
Szabadságelszámolás, -kiadás Kérdés
Szabadság elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy ha egy vállalkozás közös megegyezéssel csökkenti az alkalmazottak heti óraszámát és ezáltal a bérét is, akkor helyesen járok-e el bérszámfejtőként, ha a dolgozóknál a korábbi 8 órás jogviszonyban 2020. 03. 31-éig megnézem, hogy időarányosan mennyi szabadság járt volna és +/- 4 órára átszámolva átviszem vagy levonom a különbséget az új jogviszonyra? Több helyen nem ezt a gyakorlatot látom, de én úgy gondolom, hogy ha valaki például 7 nap szabadságra lett volna jogosult az első negyedévben és abból egyet sem vett ki, de erre az időszakra neki a távolléti díj 8 órára járt volna, akkor azt nem "nyelheti be" a cég, ezért +7 nap formájában átvinném a 4 órás jogviszonyára. Ha pedig valaki kivette a 10 napot, akkor a 4 órás jogviszonyra járó szabadságok számából 1,5 napot vonnék le neki. Ha a munkaviszony év közben megszűnne, vagy újra 8 órásra váltana, akkor természetesen ez átkalkulálásra kerülne. Remélem, jól gondolom. Tisztában vagyok azzal, hogy szabadság visszavonására nincs már lehetőség kilépésnél, de itt nem szűnik meg a jogviszony, ezért a szabadságok számításánál, úgy gondolom, hogy érvényesíteni kellene/lehetne +/- a kivett és időarányosan járó szabadságok számával az év végéig járó szabadságot. Néhány cég ellenben azt a gyakorlatot követi, hogy csak a jogviszonyt minősíti át, és nem számol az időarányos szabadságok különbségével. Melyik a helyes megoldás? Köszönettel várom válaszát: Tóth Tünde
Szabadság elszámolása Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következő kérdéssel fordulok Önökhöz: egy munkavállaló 2014. 01. 23. óta rendelkezik munkaviszonnyal egy cégnél. 2014. 09. 04. óta folyamatosan táppénzen volt, egészen 2015. 08. 13-áig. Ekkor meríti ki a táppénz időtartamát. A munkaviszonyt meg szeretnénk szüntetni közös megegyezéssel 2015. 08. 14-én. Viszont 2014. évről maradt ki nem vett szabadság 8 nap, 2015-ben pedig rendelkezik15 nap betegszabadsággal és 30 nappal, ami az alap- és az életkor szerinti szabadságot fedi. Kérdésem: mely napok számolhatók el részére a munkaviszony megszűnésekor? Köszönöm válaszukat.
Munkaviszony megszűnésekor pótszabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha megszűnik egy munkavállaló munkaviszonya, mondjuk január 31-én, akkor arányosítani kell a szabadságát, amit vagy kivesz, vagy kifizetünk. De mi a teendő a gyerekek után járó pótszabadsággal? Azt is ki kell adni, vagy továbbviheti? Válaszát köszönöm!
Betegszabadság Kérdés
Munkavállalóink egy része 12 órában van foglalkoztatva. Munkarendjük: 2 nap munka 2 nap szabad, ez válltakozik folyamatosan. A szabadságokat vállalatunk órákban tartja nyilván. Például: életkora alapján a dolgozó 30 munkanap szabadságra jogosult, azaz 30*8=240 óra. A 12 órában foglalkoztatottak óráit azokon a napokon, amikor dolgoztak volna, napi 12 órával csökkentjük szabadságuk idejére. A problémát ezen dolgozók betegszabságának (továbbiakban: BSZ) az elbírálása okozza. BSZ-ra mindenki 15 munkanapra jogosult. Az ő esetükben mi a helyes eljárás? Mi lesz a BSZ alapja? 15*8=120 óra, vagy 15*12=180 óra? Ha BSZ-ra jogosultak, akkor kezeljük úgy azt az időszakot, mintha 5/2 munkarendben dolgoznának, és kapják meg 15 napra a 8 órát, vagy kötelesek vagyunk azokra a napokra, amikor dolgoznának 12 órával elszámolni, és akkor 15 napra 12 órát megfizetni? BSZ esetében valószínűleg nem járható, hogy a 15*8=120 órát csökkentsük 12 órákkal, mert akkor csak 10 munkanapra jutna BSZ.
Szabadság kivétele gyed után Kérdés
Gyed után a kolléganőnk ez év nyarán visszatért dolgozni heti 20 órában, távmunkában. A visszatérésekor a felhalmozott szabadságait nem vette ki, és nem fizette ki a cég a részére. Megoldható, hogy a novemberi bérszámfejtés alkalmával pénzben megváltott szabadságként rendezzük ezt?
Vagyonőrök fizetett szabadságának elszámolása Kérdés
A társaságnál vagyonőrök foglalkoztatására került sor. A napi munkaidő beosztásuk 12-24, vagy 24-48 órás( munkaidő/pihenőidő)Hogyan számolom el a szabadságot számukra?Ha 12 órában dolgoznak egy napra 12 óra szabadság jár, vagy pedig 8 óra?Ha pl. elmegy egy 24 órás szolgálatból szabadságra, hogyan kell elszámoljam?