4 találat a(z) saját cimkére
Személygépkocsi bérbevétele és adása Kérdés
Saját tőke rendezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vagyonkezelő vállalkozás 2015. évben megvásárolta egy másik magyar adóilletőségű cég 100 százalékos részesedését, ekkor nem képzett üzleti/cégértéket a könyveiben. Most az ügyletet finanszírozó pénzintézet felvetette azt az elképzelést, hogy – a saját tőkét javítandó – erre az ügyletre terhelje a goodwill képzését. Kivitelezhető-e ez utólag, és lehetséges-e a számviteli törvény 2016. évi módosítása kapcsán ennek bármiféle megoldása?
Ketyeg az óra: törzstőkét kellene emelni, de nincs miből… Cikk
Ismerős céghelyzet: a kft.-nek két magánszemély tagja van, jegyzett tőkéje 500 ezer forint. Pénzük nincs a tőkeemelésre, viszont van több millió forintos tagi kölcsönük és negatív eredménytartalékuk. Az egyik tulajdonos gépkocsijának apportja megoldhatná a problémát? Mi a helyzet akkor, ha a kocsi tulajdonosa nem tagja a cégnek? És a tagi kölcsön, azzal mi lesz most?
Saját tőke helyreállítása Kérdés
Tisztelt Szakértők! A következő problémával kapcsolatban kérem szépen a segítségüket: egy kft. 2010.-ben a jegyzett tőkéjét 3 millió forintról 500 ezer forintra csökkentette, a jegyzett tőke csökkentéssel egyidejűleg az eredménytartalék arányos része is kivonásra került, az így megállapított összeg a tagokkal szembeni kötelezettségként került előírásra. Likviditási problémák miatt az évek során a visszafizetendő összeg töredéke lett csak valóban kifizetve, majdnem 3,4 millió forint még mindig a kötelezettségek között szerepel. A kft. a 2013-as évet jelentős veszteséggel zárta, olyannyira, hogy a saját tőkéje csaknem mínusz 2 millió forintra süllyedt. Az idei év eddig szintén veszteséget mutat, és várhatóan enyhe veszteséggel zár, és ezért a tagok a saját tőke/jegyzett tőke arányt a ki nem fizetett jegyzett tőke és eredménytartalék terhére szándékoznak helyreállítani. Hogyan lehet ezt majd megvalósítani? A kötelezettség a taggyűlés határozata alapján közvetlenül átvezethető a tőketartalékba, vagy a tagoknak azt el kell engedniük, és így a 2014. évi rendkívüli eredményben megjelenve áll helyre mintegy „automatikusan” a saját tőke/jegyzett tőke arány? Ha ez utóbbi a járható út, a társaságnak a döntést mikor kell meghoznia, és milyen adókötelezettséggel kell számolnia? Előre is köszönöm a segítségüket! Tisztelettel: KS