9 találat a(z) részvényértékesítés cimkére

Részvényértékesítés Kérdés

Részvények értékelése magánszemélynél Kérdés

Részvényértékesítés könyvelési dátuma Kérdés

Részvényértékesítás kötelezettségmegváltással Kérdés

Orosz bankóriás a magyar tőzsdén Cikk

Megkezdődött ma a kereskedés a Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) értékpapírjaival a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).

Cégértékesítés adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni. Van egy cégünk, ahol jelenleg két tulajdonos van, az egyiknek 97, a másiknak 3 százaléka van. A 97 százalékos tulajdonnal rendelkező meg szeretné venni a másik tulajdonos 3 százalékos részesedését. Ha a jegyzett tőke 3 százaléka feletti összegen akarják értékesíteni, akkor az eladónak mennyit kell adóznia? 15 százalék szja-t és 22 százalék ehót? A könyvelést csak a 3 százalék értinti, ugye? Az eladás napjával kellene csinálni egy évközi mérleget, és az addigi nyereség osztalékát is ki kell fizetni a 3 százalékos tulajdonosnak? Ha ez az adásvétel megvolt, akkor a 100 százalékos tulajdonos az egész tulajdoni részét el akarja adni 2017.12.31-én. Itt célszerű a 3 milliós jegyzett tőkét értékesíteni, ugye? Az eladó és a vevő pedig egy másik szerződésben szeretne még x millió forintban megállapodni. Ezt az összeget az eladónak, mint magánszemélynek szintén 15 százalék szja-val és 22 százalék ehóval kell majd leadóznia, ugye? A két eladási procedúrát hogyan lehet végrehajtani, ha az eladási napon még nincs mérleg (ugye legkorábban, mire leadják a decemberi számlákat és mérleg lesz, január 31.) vagyis egy hónap a csúszás. Ezt hogyan lehet kivitelezni? Az is felmerült, hogy a 100 százalékos eladásnál (év végi) a tulajdoni részt tulajdonjog-fenntartással adná el a mostani tulajdonos, de a cég nyereségét átengedné a vevőnek. Akkor az új tulajdonos jogosult az egész osztalékot egyedül felvenni? Köszönjük szépen a válaszát!

Alapítvány részvényértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy zrt. a dolgozók segítését szolgáló célokra alapítványt hozott létre. Az alapítványnak is van részvénytulajdona. A zrt. többségi részvényese megváltozott, felajánlotta az alapítvány részvényeinek megvételét, 20 év alatt részletekben fizetve. Kérdésem az lenne, hogy a részvények értékesítéséből származó pénzügyi nyereség vállalkozási bevételnek számít-e az alapítvány esetében, illetve van-e utána társaságiadó-fizetési kötelezettség? Köszönöm válaszát!

Zrt. részvényeinek értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Zártkörű részvénytársaság részvényeinek egy részét értékesíteni kívánja magánszemélyek részére. Az adásvételi szerződéssel egyidejűleg az ellenérték 10 százalékát kellene megfizetni a magánszemélynek, a többit részletfizetéssel. A részvények tulajdonjoga az adásvételi szerződés megkötésével egyidejűleg átszállna a magánszemélyekre. A részleteket oly módon kellene megfizetni maximum 3 év alatt, hogy a mindenkori osztalékot a magánszemély köteles részletfizetésre fordítani. Amennyiben a 3. év végéig ily módon nem kerül megfizetésre a teljes vételár, a még fennmaradó összeg a 3. év végén esedékes. Kérdésünk, hogy ebben a konstrukcióban felmerülhet-e kamatkedvezményből származó jövedelem keletkezése a magánszemélynél? Van-e más jellegű adófizetési kötelezettség a konstrukció kapcsán akár az eladó jogi személynél, akár a vevő magánszemélynél (az osztalék szja+eho fizetési kötelezettségén kívül)? Válaszát köszönjük!

Részvényértékesítés adója Kérdés

Tisztelt Szakértő!2012-ben történt Gyermelyi részvény értékesítésével kapcsolatban merült fel problémám. A részvények névértéke darabonként 1.000 Ft, melyet 8.000 Ft-os egységáron értékesítettek. Az egyik kérdésem az, hogy mit lehet tenni, ha a részvény vásárlásáról nincsenek meg a dokumentumok. A teljes bevétel után kell leadózni?Emlékek szerint dolgozói részvényként kapták ezeket. Ilyen esetben úgy kell tekinteni, hogy nulla a beszerzésre fordított érték? A másik kérdésem, hogy az árfolyamnyereség 16%-os adóján túl a 14%-os ehot is meg kell fizetni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Átalányadózó nyugdíjalapja

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Osztalékfizetés külföldön élő tulajdonos részére

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink