17 találat a(z) osztalék kifizetése cimkére

Súlyosan fogyatékos felnőtt részére osztalékkifizetés Kérdés

Osztalékkérdés Kérdés

Osztalék kifizetése Kérdés

Osztalék kifizetése Kérdés

Osztalék kifizetése nyugdíjas ügyvezető részére Kérdés

Osztalék kifizetése Kérdés

Osztalék kifizetése, könyvelése Kérdés

Osztalék Kérdés

Rendelkezhet-e úgy az anyavállalatunk, hogy a neki járó osztalékot ne neki, hanem az ő anyavállalatának, tehát az osztalékot fizető cég "nagyanyjának" fizessük ki? Vagy rendelkezhet-e úgy az anyavállalatunk, hogy a neki járó osztalékot kompenzáljuk egy másik céggel fennálló követelésünkkel, amely vevői követelés az anyavállalatunk tulajdonosával, azaz a "nagyanyánkkal" szemben áll fenn.

Osztalék kifizetése készpénzben cégnek Cikk

Van-e akadálya annak, hogy több millió forint összegű osztalékot készpénzben fizessen ki a cég gazdasági társaság tulajdonosa részére? – kérdezte az Adózóna olvasója. Antretter Erzsébet szenior menedzser, a Niveus Consulting Group szakértője válaszolt.

Kata – osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy katás bt. nem katás beltagja részére tudomásom szerint kötelező osztalékot fizetni. Kifzethető-e ez az osztalék a beltagnak több évre visszamenőleg összevonva, vagy minden évben kötelező lett volna? Ha igen, hogyan lehet korrigálni a megelőző éveket? A bt. katás kültagja folyamatosan kivette a bevételt. Köszönöm.

Osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az a kérdésem, hogy egy egyszemélyes kft. fizethet-e osztalékot egy korábbi tulajdonosának a korábbi évek nyereségéből. A vállalkozásnak előírt osztaléka nincsen. A 2019. évben lenne az elfogadás erre vonatkozóan. Amennyiben az osztalékfizetés jogilag lehetséges, úgy a volt tulajdonos felé a kifizetett összeg adózhat-e osztalékként, vagy valamilyen más jövedelemformában kell leadózni?

Osztalék kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! „A” cég tulajdonosa „B” és „C” cég. „B” és „C” cégnek 2-2 magánszemély tulajdonosa van. „A” cégből osztalékot szeretnének kivenni. Lehetséges-e hogy „A” cégből a 4 magánszemély kapjon osztalékelőleget? Ha nem, akkor csak a 2017-es év beszámolójának elfogadásánál lehet előírni osztalékot „B” és „C” cég részére, és ezekből a cégekből veheti majd ki a 2-2 magánszemély? Válaszát előre is köszönöm.

Kiva időszakban osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 2017. 01. 01-jétől kiva adózásra áttért kft. osztalékelőleget szeretne a tulajdonosnak kifizetni 2017. 07. hóban. Kérdés: az osztalékkifizetést az eredmény keletkezése sorrendje alapján fizetjük az eredménytartalékból? Vagyis először a 2017. évet megelőző nem kivás időszaki eredmény fizetendő ki - keletkezési sorrendben - 2017. évben osztalék előlegként 15% szja és 14% eho megfizetése mellett, majd ha ez elfogy, csak ezután fizethető ki a kiva időszak alatt keletkező eredmény kivás osztalék adózással? (2017. évben is várhatóan eredményes lesz a cég, akár ebből is fizethető lenne az osztalékelőleg). Köszönettel: Királyné Anikó

Az osztalékelőleg és az osztalék könyveléséről Cikk

Át kell-e könyvelni a 2016-ban felvett osztalékelőleget a megváltozott szabályoknak megfelelően osztalékká? – kérdezte egyik olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.

Osztalék belépő tagnál Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft.-nek 4 tulajdonosa van, az alapítói okirat szerint a tulajdoni arányuk szerint jár nekik az osztalék is. 2015 második felében a korábbi 4 tag mellé belép egy 5. tag. Az 5. tag a szerződés szerint csak a 2015-ben keletkezett nyereségből részesülhet. 2013-2014-2015-ös évekre a kft. jóváhagyott osztalékot, amelynek kifizetése folyamatosan, részletekben történik. Jelenleg a korábbi 4 tulajdonosnak még nem került kifizetésre a 2014-es osztalék nagy része. Az osztalék fizetésével kapcsolatosan szeretnénk kérdezni (Ptk. illetve számviteli törvényi szempontból): 1. Most szeretnének osztalékot kifizetni, mi a helyes eljárási sorrend? A kifizetéseknél figyelemmel kell-e lenni a keletkezés sorrendjére? 2. Az egyes kifizetéseknél a tagok megállapodhatnak-e abban, hogy az egyes tagoknak juttatott kifizetések időpontja eltérő? (Tehát az egyik tag megkapja októberben, további három pedig novemberben kap a 2014-es osztalékból.) 3. Milyen korlátozó rendelkezés van arra vonatkozóan, hogy a 2015-ben felosztott nyereségből az 5. tag most októberben részesül, míg a korábbi 4 tag a korábbi év osztalékát kapja meg. 4. A fentiek esetében felmerülhet-e a Ptk. 3:187.§-ában kikötött tilalom? Tisztelettel: Pálkerti Judit

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink