14 találat a(z) nők 40 éves nyugdíja cimkére
Milyen feltételei vannak a nők 40 nyugdíjnak? Nézzünk példákat! Cikk
Mindenki előtt ismert, hogy a nők az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt is jogosultságot szerezhetnek öregségi nyugdíjra. Az is közismert, hogy a kedvezményes, a köznyelvben csak „nők 40” nyugdíjaként ismert saját jogú öregségi nyugellátásra való jogosultsághoz 40 év nyugdíjra jogosító szolgálati idő szükséges, ugyanakkor sokan nincsenek tisztában a kedvezményes nyugdíj tekintetében előírt speciális jogosultsági feltételekkel, ezért a mai napig is sok az olyan panasz, hogy bár rendelkezik 40 év nyugdíjra jogosító szolgálati idővel, mégis elutasították a kedvezményes nyugdíj megállapítására irányuló kérelmét.
Nőknek mikor éri meg nyugdíjba vonulni? Kérdés
Nők 40 éves nyugdíja Kérdés
Nők 40 éves nyugdíja Kérdés
Nők 40 nyugdíj Kérdés
Visszamenőleges nyugdíjazás Kérdés
Nők 40 Kérdés
Nők 40 éves szolgálati ideje Kérdés
Közalkalmazott nők 40 jogosultsága Kérdés
Nyugdíjas társas vállalkozó jövedelme Kérdés
Nők 40 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Elemista szintű a kérdésem, de legalább nem szégyellem feltenni: a közbeszédben a "nők 40 éves nyugdíja" nevű javadalmazást kapó személy nyugdíjasnak számít-e a leendő kedvezményes jogviszonyok szempontjából, vagy csak korhatár előtti ellátásban részesülőnek? Tisztelettel: Kisházi Sándor
Szabadságmegváltás – nyugdíj Kérdés
Ügyfelem főállásban, 2014. 12. 01. napjától kezdődően 2019. 10. 13. napjáig állt választott tisztségviselőként jogviszonyban a munkáltatójával. A Kttv. 225/C § értelmében sajátos közszolgálati jogviszonya alapján évi 25 nap alap – és 14 nap pótszabadság illette meg. Az öt év alatt a ki nem adott szabadságnapok adott évente átemelésre kerültek, erre tekintettel a ki nem adott szabadságnapok száma összesen 89 nap volt. A Kttv. 107. § (2) bekezdése értelmében a közszolgálati jogviszony megszűnése esetén, ha a munkáltató az arányos szabadságot nem adta ki, az arányos szabadságot meg kell váltani a jogviszony megszűnését követő 40. napon.Az ügyfelemet megillető szabadságmegváltás összege 2019. 10. 13. napját követő 40. napon, 2019. 11. 22. napján, illetőleg az azt követő első munkanapon, 2019. 11. 25. napján volt esedékes.Ezzel szemben a munkáltató a szabadságmegváltás összegét jóval a törvényi határnap után, 2020. 01. 29. napján bérszámfejtette és fizette ki, bruttó illetményéből szja-előleget, nyugdíjjárulékot és természetbeni egészségügyi hozzájárulást vont le. Kérem szíves állásfoglalását abban, hogy a 2019-ben esedékes, de csak 2020-ban kifizetett szabadságmegváltás érinti-e 2020-ban a nők 40 program szerinti szüneteltetési kötelezettséget, illetőleg a szabadságmegváltást mint kifizetési jogcímet egyáltalán figyelembe kell-e venni a nők 40 program szerinti jövedelemmaximum esetében! Várom megtisztelő válaszát.
Kényszervállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Feleségem több, mint 20 éve dolgozik egy biztosítónál alkalmazottként. Most tájékoztatták, hogy hamarosan úgy tudják tovább foglalkoztatni, ha kiváltja a vállalkozói igazolványát. Létezik még olyan, hogy tiltott a kényszervállalkozás? Amennyiben igen, kimeríti-e ez a helyzet? Közel van a nők 40 éves munkaviszonyához kapcsolódó nyugdíjkorhatárhoz (saját számítás szerint 5 éven belül van). Ez nyújt-e ezzel szemben védettséget? Hogyan lehet hivatalosan megkapni ehhez az igazolást (azt, hogy valóban 5 éven belül van)? Válaszát előre is köszönöm!
Munkaviszony a nők 40 éves nyugdíja mellett – kereseti plafon Kérdés
Tisztelt Szakértő! A keretösszegre vonatkozó korlátozás alapján a nők 40 éves kedvezményes nyugdíja csak addig folyósítható a kereset mellett, amíg ez utóbbi éves összege meg nem haladja a mindenkori minimálbér 18-szorosát, ugyanis, ha valamelyik hónapban a kereset meghaladná ezt az összeget, akkor a következő hónaptól az év végéig szüneteltetni kell a nyugdíj folyósítását. Az éves keretösszegbe kizárólag azokat a kereseteket kell beszámítani, amelyek után a dolgozó nyugdíjas hölgynek meg kell fizetnie a nyugdíjjárulékot? Ha igen, akkor tulajdonképpen nincs kereseti plafon, mivel a 2019. 01. 01-jétől hatályba lépő jogszabályváltozás értelmében a munkaviszonyban álló saját jogú nyugdíjasnak minősülő személy a munkaviszonyból származó jövedelmei után nem fizet sem egészségbiztosítási járulékot, sem nyugdíjjárulékot. Így járulékalapja sem keletkezik, melyre a Tny. 83/B § így hivatkozik: "az általa fizetendő nyugdíjjárulék alapja meghaladja a tárgyév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér havi összegének tizennyolcszorosát (a továbbiakban: éves keretösszeg), az éves keretösszeg elérését követő hónap első napjától az adott tárgyév december 31-éig, de legfeljebb az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig a nyugdíj folyósítását szüneteltetni kell." Tehát az új szabályok szerint járulékmentes a munkaviszonyban saját jogú öregségi nyugdíjasként szerzett kereset, így a jövőben azt már nem kell beszámítani az éves összeghatárba? Vagy 2019-ben is figyelni kell a keretösszeget? Köszönöm.