20 találat a(z) munkavégzés Németországban cimkére
Kölcsönbe adott munkavállaló adózása németországi példán keresztül Cikk
A munkaerő-kölcsönzés háromszereplős jogviszony. A kölcsönzött munkavállaló munkaviszonyt létesít a kölcsönbeadó munkáltatóval arra vonatkozóan, hogy a tényleges munkavégzés harmadik félnél, a kölcsönvevő munkáltatónál történik. Magyar munkaviszony alapján külföldön történő munkavégzés esetén kérdésként merülhet fel, hogy ha a munkavállaló külföldön dolgozik,melyik országban fizet adót, és hol lesz biztosított?
Kiküldetésben végzett munka költségei és telephelyi kérdések Kérdés
183 napot meghaladó munkavégzés egyéni vállalkozó részéről Németországban Kérdés
Egyéni vállalkozó 183 napot meghaladóan Németországban dolgozott. Kérdésem: hol kell fizetnie a személyi jövedelemadót, illetve mi a teendő, ha már Magyarországon fizette évközben?
Németországi munkavégzés Kérdés
Kft. főtevékenysége művészeti tevékenység. Németországban ének mesterkurzus ellátására kötne szerződést. Áfaszempontból ez milyen megítélés alá esne? Amennyiben a fenti megbízást magánszemélyként, és nem cégként végeznék, akkor hol kellene adóznia a magánszemélynek?
Egyéni vállalkozó németországi munkavégzésre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozást kezdenék. Németországban, családnál ház körüli és házon belüli munkákat végeznék. Kérdésem az lenne, hogy megtehetem-e ezt?Ha igen, hogyan számolom ki a "forintos" bevételemet, mivel euróban számláznék, és úgy is kapnám meg az ellenértéket? Milyen tevékenységi kóddal kezdeményezhetem a vállalkozóit, ami nincs végzettséghez kötve? Kell-e ehhez EU-s adószámot kérnem (alanyi mentes lennék a vállalkozásban)? Változásbejelentőn be kell-e jelentenem, ha az MNB-középárfolyamot szeretném alkalmazni? Válaszát tisztelettel köszönöm!
Külföldön dolgozó, személyesen közreműködő tag nyugdíja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaság személyesen közreműködő tagjaként fizeti a cég utánam a járulékokat a garantált bérminimum után. Párhuzamosan Németországban is alkalmazásban vagyok, munkaviszonyban. 2016 szeptemberében – öregségi korhatárt elérőként – nyugdíjra vagyok jogosult. Tényleg meg kell szüntetnem a munkaviszonyomat arra az egy napra Németországban, hogy a magyar nyugdíj kiszámítása és a nyugdíj folyósítása megkezdődhessen? A következő napon pedig újra német munkaszerződést köthetek? Furcsa egy szabály, ha így van. 2013 óta dolgozom párhuzamosan Németországban is. A magyar nyugdíj kiszámításakor el fogom veszíteni a német nyugdíjjogosultsági időmet, mert azt a magyar nyugdíjidőmbe fogják beleszámítani? És a német keresetem – ami után nyugdíjjárulékot vontak – is a magyar nyugdíjnál számít? A tényleges német nyugdíjidőm csak a magyar nyugdíj indulása után kezd el gyűlni? Nem látom át a helyzetet, kérem, ha összefoglalná az én esetemre vonatkozó szabályokat, ha lehetne a törvényi hivatkozások feltüntetésével. Talán másoknak is hasznos lenne az információ, hiszen egyre többen dolgozunk az EU-ban. Köszönettel.
Pilóta foglalkoztatása megbízási szerződéssel, költségelszámolás Kérdés
Egészségügyi szolgáltatás (betegszállítás..) nyújtásával foglalkozó cégünk német pilótát foglalkoztat megbízási szerződéssel. A pilóta tevékenységét Németországban végezte. Kell-e Magyarországon adóztatni a részére megfizetett megbízási díjat? Elszámolható-e a megbízási szerződése időszakára vonatkozó hotelszámla, amely nem a cég, hanem a pilóta nevére szól, továbbá egyéb költségszámlák (taxi, étkezés)?
Német minimálbér árfolyama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem dolgozói Németországban dolgoznak több napig kiküldetésen. A német 8,5 euró minimálbért szeretném számfejteni nekik 09. hónapra. Milyen árfolyamot kell használnom? Köszönöm a segítségüket!
Közösségi beszerzés Kérdés
Van egy cég, amely Németországban vállal munkát, ehhez dolgozókat küld ki, és a munkához kint vásárol anyagokat, alkatrészeket. Kérdésem az lenne, hogy a vásárolt anyagok esetében használnia kell-e a közösségi adószámát, vagy ha nem használja, és áfás áron vásárolja meg az anyagot Magyarországon, annak az áfaja visszaigényelhető-e? A másik kérdésem pedig, hogy a kiküldött dolgozók szállásköltségének az áfatartalma itthon visszaigényelhető-e, hiszen a vállalkozás érdekében felmerült költségről van szó? Amennyiben visszaigényelhető, milyen nyomtatványon, és hogyan lehetséges ez? Köszönöm előre is a válaszukat.
Biztosítás másik uniós országban Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy vezető munkavállalót a német cégcsoporthoz munkavégzésre kiküldenénk két évre. Mi lenne a különbség az egészségügyi, betegségi ellátásokban, ha Magyarországon kérnénk a részére A1-es igazolást, illetve, ha Németországban jelentkezne be biztosítottként, és ott fizetné a járulékokat? Esetleg hol tudom ezt megnézni, melyik törvény, uniós rendelet szabályozza? Válaszukat előre is köszönöm.
Egyszerűsített munka Németországban Kérdés
Kedves Szakértő! Magyarországi kft. egyszerűsített munka keretében foglalkoztathat-e magyar dolgozókat Németországban? Idényjellegű építőmunkáról lenne szó. Köszönjük a választ.
36 órát meghaladó munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaságnál vezető tisztségviselő a társaság beltagja, aki 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezett. Járulékfizetés így nem volt a társaságnak. Beltag Németországba ment dolgozni, bejelentett munkahelye van. Kérdésem, hogy a németországi bejelentés számít a 36 órát meghaladó munkaviszonyba, vagy nem? Várom mielőbbi válaszát. Üdvözlettel.
Németországi jövedelem adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a magyar állampolgár 2014. második félévében mindösszesen 157 napot állt Németországban német munkáltató alkalmazásában, és Magyarországon van egyéb bevallásköteles jövedelme, akkor a Németországból származó jövedelmet hol kell feltüntetnie a 1453-as bevallásban, illetve az adóköteles lesz-e, ha Németországban levonták az adót belőle? Segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: G.
Kettős adóztatás Kérdés
Tisztelt szakértő! Ügyfelünk magyar illetőségű kft. Németországban nyújt szerelési szolgáltatást évek óta folyamatosan, 12 hónapot meghaladóan, a Magyarországról származó bevétele elenyésző. Vagyis a cég kimeríti a "telephely" fogalmát Németországban. A kettős adóztatást kizáró egyezmény értelmében Magyarországon adózik a teljes jövedelme után, mert az 7. cikk értelmében a cég "adózhat" a másik szerződő államban, amennyiben az kedvezőbb, de nem kötelezi azt az ottani adózásra. A német adóhatóság most évekre visszamenőleg kiküldött a cég részére becsült (Körperschaftsteuer) társasági adó és (Gewerbesteuer) ipari adó előírást, és megtagadta a tartozásmentes igazolás kiadását, ezzel a német partner megtagadja a szolgáltatás ellenértékének megfizetését ügyfelünk részére. Álláspontunk szerint nem jogos az adóhatóság előírása, kérem szíves állásfoglalását és tanácsát ebben a kérdésben. A Németországban dolgozó alkalmazottak bérként devizaellátmányt kapnak, ami után Németországban adóznak és fizetik meg a járulékokat. A cég Magyarországon minimálbért fizet minden alkalmazottnak, holott belföldön a tényleges munkát végző alkalmazott nincs, itt csak az ügyvezetők látnak el igazgatási feladatokat. Indokolt-e a magyarországi minimálbér és az azt terhelő járulékok megfizetése? Köszönöm mihamarabbi válaszát. Üdvözlettel, Boldog Zsuzsanna
Szja-bevellás 2014. évre, ha külföldre távozott a munkavállaló Kérdés
Egy munkavállaló 2014-ben év közben kiment Németországba dolgozni. Hogyan kell a 2014. évi 1453-as bevallását elkészíteni, csak a Magyarországi jövedelmét kell bevallani, ha 1.) A németországi munkaadója nem magyar, hanem német cég, 2.) A Németországban működő cége magyar, de külföldön dolgoztat?