5 találat a(z) munkavégzés Ausztirában cimkére

Ausztriai munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar kft. Ausztriában épít kerítést. Áfa szempontjából hová sorolható a tevékenység (speciális jellege miatt hol ad be a cég bevallást, a magyar áfatörvény hatálya alá tartozik-e az ügylet)? EU-s adószámmal számlázható-e, vagy kinti adószámot kell kérni rá? Köszönettel.

Szolgáltatás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy magyar egyéni vállalkozó, villanyszereléssel foglalkozik, áfakörbe tartozik. Megrendel tőle egy magyar magánszemély (lakhelye, tartózkodási helye Magyarország) Ausztriában lévő házán villanyszerelési munkát. Kérdésem, hogy a munka elvégzése után hogyan kell a számlát kitöltenie a vállalkozónak a magánszemély felé? Hol és kinek kell az áfát megfizetnie? Válaszát előre is köszönöm.

Külföldi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Egy magyarországi cég Ausztriában végez építőipari munkát. Telephellyel külföldön nem rendelkezik, csak magyarországi székhellyel. A munkavállalók munkaszerződésük szerinti munkabér után Magyarországon fizetik az szja-t és a járulékokat. A külföldi keresetet és a napidíjat Ausztriában számfejtik, a kinti bér után csak szja-t vonnak. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdéseimre szeretnék választ kapni: 1. Helyesen járunk el, ha ily módon számoljuk el a béreket? 2. Napidíjat hol kötelező adni? Helyes így, ha az osztrák bérszámfejtő a kinti szabályok szerint számolja el? 3. Végrehajtói letiltás esetén a munkavállaló magyarországi béréből kell csak vonni a letiltást vagy a külföldi bérből is? 4. Amennyiben a dolgozó jövedelemigazolást kér – például hitel felvételéhez –, akkor mindkét helyről kapott bért kell közölni? Ha igen, akkor milyen árfolyammal kell számolni? 5. Kilépéskori adatlapon kötelező feltüntetni az eddig kapott külföldi bért? Előre is köszönöm válaszát!

Külföldi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy ausztriai kiküldetés esetén tudomásunk szerint A1-es igazolás birtokában, 183 napot meghaladóan az szja-t már Ausztriában kell fizetni, azonban azzal nem vagyunk tisztában, hogy ez a 183 nap munkanap vagy naptári nap, illetve, hogy az 1 éven belül naptári évet jelent,, vagy a kiküldetés kezdő napjától számított egy évet? Továbbá, ha nem kér a cég a kiküldött munkavállalóra A1-et, akkor minden adót és járulékot Ausztriában kell megfizetni, de ebben az esetben miként lesz biztosított Magyarországon, és ezt mivel tudja igazolni? 08-as bevallást kell rá küldeni? Köszönöm.

Külföldi művészi munka Kérdés

Tisztelt Szakértő! Leányom jelenleg Svájcban tanul, Magyarországon, mint őstermelő van bejelentve, és negyedévenként fizeti a járulékokat. Olyan helyzet állt elő, hogy alkalmanként munkát kapott Ausztriában, de csak úgy, ha itthon adózik belőle. Érdeklődöm, hogy mint művész, eseti jellegű munkájának keresetéből hogyan adózik, illetve milyen bejelentésekre és bevallásra kötelezett? Válaszukat köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink