35 találat a(z) munkadíj cimkére
Utazási idő után végzett munka díjazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozóink alkalmanként vidékre mennek javítási munkákat végezni. Van, hogy 5-7 órát utaznak és utána kezdik a munkát. A kérdésem az, hogy az utazási idő után végzett munkaórát (8 óra) milyen bérrel kell elszámolni, az utazási idő beleszámít a munkaórákba vagy sem? Köszönettel: Kissné
Közös képviselő – Fizetendő járulékok, adók Kérdés
Tisztelt Adózóna! Társasházunkban, ahol tulajdonos vagyok elvállaltam a közös képviselői tisztséget. A közgyűlés határozatban elfogadta. A kérdése(i)m a következők: - Milyen járulékfizetési kötelezettség terheli a társaságot, illetve engem abban az esetben, ha nettó 25 000 forint díjjazást szeretnék a tevékenységért kapni (a társasház 11 lakásos)? Mi az a maximum kérhető összeg, amelyet a legkevesebb járulékok, adók terhelnek (a társasházi közösségnek szeretnék kedvezni)? Főállásban bejelentett munkavállalóként dolgozom, nem üzletszerűen végezném ezt a tevékenységet. Válaszukat előre is köszönöm.
Szoftverfeljesztők kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szoftverfejlesztéssel foglalkozó vállalkozás számlázó és egyéb programokat értékesít. A programok a netről letölthetők. Kérdesem, hogy a tevékenységére tekintettel igénybe vehet-e társasági adókedvezményt? Ha igen, milyen összegű kedvezmény illeti meg? Ennek igénybevételéhez milyen feltételek szükségesek? Be kell-e jelenteni a hatósághoz? Hogyan kell meghatározni a kapott ellenértékben a szerzői jog és a munkadíj arányát? Hogyan történik a saját fejlesztésű szoftver számviteli elszámolása? Köszönöm a válaszát.
Szervizszámla anyagköltség-könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szervizszámla esetén a számla tételesen tartalmazza a beszerelt anyagokat értékükkel együtt, s a számla utolsó sora a munkadíj, ami általában töredéke az anyagköltségnek. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e az anyagtartalmat az anyagköltségre könyvelni, vagy a teljes számlát az igénybevett szolgáltatások közé kell könyvelni?
Vas- és acéláru feldolgozása Kérdés
Tekintettel arra, hogy a vas- és acéltermékek eladása a fordított adózás hatálya alá tartozik, egy fémmegmunkálással foglalkozó vállalkozás, ha vásárol, mondjuk üreges profilt, akkor a beszerzés áfáját bevallja, és vissza is igényli, ez eddig tiszta. De hogyan számlázza le a vállalkozó az ebből az anyagból készült kaput? A NAV információ szerint a változatlan formában eladott anyagnál nem probléma, de ha már feldolgozzák ezt az anyagot, akkor mi a teendő? Külön számlázza ki az adóalany részére a felhasznált anyagot fordított áfásan, és külön a munkadíjat a hagyományos módon? Ez akkora többletmunka a vállalkozásoknak is, hogy szinte kivitelezhetetlen. Ráadásul lassan külön alkalmazottat kell felvenni ahhoz, hogy egy számlát ki lehessen állitani.