27 találat a(z) munkába járás költségtérítés cimkére

Munkába járás költségének elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk változó munkahelyen dolgozik. A lakóhelyéről vonattal és BKV-val érkezik az aktuális munkavégzés helyszínére. Naponta vásárol jegyet, és kér róla a vállalkozás nevére szóló áfás számlát. A havi utazási költség nem éri el a 39/23010.(II.26.) kormányrendelet szerint meghatározott felső korlátot. A 100 százalék utazási költség megtérítése a munkavállalóknak keletkeztet-e adó- és/vagy járulékfizetési kötelezettséget?

Hazautazás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnénk téríteni a hétvégi hazautazás, illetve a napi munkába járás költségét azoknak a munkavállalóknak, akiknek a lakóhelye, illetve a tartózkodási helye a közigazgatási határon kívül fekszik. Kérdésünk: milyen nyilatkozatra, dokumentumra van szükség ennek a kifizetéséhez? Kérjük, hogy nyilatkozzanak a lakóhelyükről? Régebben olyan álláspontok is megjelentek, hogy a lakcímkártya másolata megfelelő dokumentum a költségtérítés jogosságának igazolásához, de nem tudjuk, van-e jogosultságunk a lakcímkártyáról másolatot készíteni. Válaszukat előre is köszönjük!

Munkába járás támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, hogy ha egy munkavállaló, aki (nem azonos körzethatárok figyelembevételével) nem veszi igénybe a tömegközlekedési lehetőségeket, és saját tulajdonú személygépkocsival közlekedik a munkahelyére, akkor kérhet-e munkába járás címén költségtérítést? Ebben az esetben mit köteles fizetni a munkáltató? Ha nem köteles, de ad a munkáltató 9 forintos (NAV norma szerint) hozzájárulást, akkor az nem adómentes és annak minden járulékát, adóját meg kell utána fizetni? A munkavállalónak kötelező-e a cégautóadót megfizetnie? Segítségét előre is köszönöm!

Béren kívüli juttatások – munkába járás és kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 39/2010. kormányrendeletben szabályozott munkába járásra (hazautazás, saját gépjármű használat 9 Ft/km díjjal számolva, stb.) a munkáltató által megfizetett költségek beleszámítanak a béren kívüli juttatások éves 200 000 forintos keretébe? Vagy mivel adómentesek, attól függetlenül kell kezelni az említett juttatásokat, és csak a törvényben meghatározott havi fizethető díjat (2014-ben 32 500 forint) kell figyelembe venni? Ez a havi díj a helyközi bérletek árát és a hazautazás költségét jelenti, vagy a 9 Ft/km gépjármű-használat is ebben a keretben fizethető ki? Válaszát köszönöm.

Munkába járás Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Munkába járás címén a munkában töltött napokra menetjegyet vált a dolgozó. Ha nem kér a cég nevére számlát, akkor elszámolható-e költségként? Bérlet esetén, ha a cég nevére számla is van, kötelező-e leadni a bérletet? Köszönettel.

Munkába járás Kérdés

Tisztelt Adószakértő? Munkába járás cimén a munkában töltött napokra menetjegyet vált a dolgozó. Ha nem kér a cég nevére számlát, akkor elszámolható-e költségként? Bérlet esetén a cég nevére számla is szól, akkor a számla esetén szükséges-e a bérletet is leadni? Köszönettel.

Telefonköltség kiszámlázása és a munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdéssel fordulok Önhöz. Az első, hogy mi a helyes megoldás a telefonköltségek munkavállalók felé történő kiszámlázásakor? Megfelel-e a törvényi előírásoknak, ha a cég a mobiltelefon-költségek mindenkori alapdíját átvállalja, és annak a 20 százalékát tekinti magáncélú használatnak, majd a forgalmi díjat továbbszámlázza a munkavállalónak (ha van a készülékhez internet-előfizetés, akkor azzal együtt), vagy ez így nem járható út? A másik kérdésem a munkába járás költségtérítésével kapcsolatban merült fel. Intézményünk vezetője új munkatárs, aki az előző cégénél – állítása szerint – kapott kilométerenként 9 forintos költségtérítést és BKV bérletet is egyidejűleg. Egy Pest megyei településről utazik Budapestre úgy, hogy a lakóhelyétől Budapest Mexikói útig személygépjárművel jön, majd ott száll át tömegközlekedési eszközre. A 39/2010 kormányrendeletet olvasva én úgy gondolom, hogy vagy csak a kilométerenként 9 forintos hozzájárulásra vagy a tömegközlekedési bérlet(ek) árára lenne jogosult, egyszerre mindkettőre nem (azonban a vezető itt is így szeretné megkapni az utazási költségtérítését). Tisztelt Szakértő, kérem segítsen a kérdéseimre kielégítő választ találni! Köszönettel: Korsoveczki Andrea

Munkába járás költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél a munkavállalók egy részének a munkaszerződése idénymunkarendben és változó munkahelyű munkavégzésre szól, azaz a 2012. évtől kötött munkaszerződésekben a munkavégzés helye a társaság székhelye és mindazon helyek, ahol a munkáltató szerződés szerint munkát végez. A cég központja (székhelye) Budapesten van. Kérdésem az lenne, hogy az alábbi esetekben a munkába járás költségtérítését hogyan kellene fizetnünk, 86 százalékkal vagy 100 százalékkal? A dolgozó Debrecenben lakik és Szolnokra van kirendelve karbantartásra (munkavégzésre), Hogyan kell számolni, ha – a dolgozó a cég központjába jön ügyet intézni (hivatalos) – ugyanez a dolgozó a cég központjába jön ügyet intézni (hivatalos) majd továbbutazik Szombathelyre munkavégzésre, – másik dolgozó távmunkás Martfűn, a munkaszerződésében szerint a munkavégzésének helye a munkáltató cég székhelye, valamint a munkavállaló állandó lakóhelye. Amennyiben berendelik a központba hivatalos ügyintésére vagy munkavégzésre, milyen költségtérítés illeti meg? – Intercity helyjegyet, valamint a gyorsvonati pótjegyet el kell-e számolni munkába járás címen? Segítségüket előre is köszönöm. Üdvözlettel: Ferenczi Melinda

Közigazgatási határon belüli napi munkába járási költség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esettel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. A munkavállaló az Országos Orvosszakértői Intézet szakvéleménye alapján II. csoportú rokkant (munkaképesség-csökkenés mértéke össz-szervezeti szempontból 100 %), így a helyi utazás igénybevételéhez nyugdíjas bérletre jogosult. Közigazgatási határon belül történő napi munkába járás esetén a nyugdíjas bérlet elszámolható-e napi munkába járás költségtérítéseként adómentesen? Illetve szükséges-e a munkáltató nevére kiállított számla? (Nyugdíjas bérletről csak saját névre van mód számla kiállítására. Munkáltató nevére kiállított számlát csak a teljes összegű bérletről van lehetőség kérni.) Jelen esetben a munkáltató a közigazgatási határon belül történő napi munkába járás költségeit csak gépjárművel történő munkába járás esetén szándékozik téríteni. Közigazgatási határon belüli közösségi közlekedés szolgáltatásainak igénybevétele esetén nem térít. Válaszát előre is köszönöm!

Utazási költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rendszeres munkába járással kapcsolatos költségtérítés esetében a munkáltató, nem csak a 86 százalékos kötelező térítést szeretné adni a munkavállalónak, hanem a helyközi bérletét 100 százalékban megtéríti. Keletkezik-e, és milyen adófizetési kötelezettsége a munkavállalónak vagy a munkáltatónak a 86 százalékot meghaladó térítés után? Ugyanez a szabály alkalmazandó-e hétvégi hazautazás költségének térítésekor?

Spórolhat-e a munkáltató MÁV Start Bónusz kártya juttatásával? Itt a válasz Cikk

A MÁV Start Bónusz kártya éves szinten olcsóbb, mint a napi vasúti menetjegy váltása. Nem véletlen, hogy több munkáltatóban felmerült: mi lenne, ha ezzel oldaná meg dolgozói munkába járását. Megtehetik-e, megéri-e?

Munkába járás költségtérítése, kiküldetés Kérdés

Üdvözlöm Önöket! Kérdésem a következő lenne: Ha egy cégnek a székhelye Budapest, és a Siófokon lakó munkavállalója Tatabányán dolgozik, mert a cégnek ott van hosszabb ideig tartó megrendelése, akkor a munkavállaló a saját autójával történő napi ingázására (Siófok-Tatabánya) kiküldetési rendelvény alapján a 9 ft/km és az üzemanyagnorma szerinti költségtérítést kaphatja-e, vagy csak a 9ft/km jár? Esetleg függhet-e ennek megitélése attól, hogy mit tartalmaz a munkaszerződése a munka végzésének helyéről?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Védelmező személybiztosítás adózása

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Biztosítási adó sávváltozás 2024

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Átalányadós továbbszámlázása

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink