6 találat a(z) minimálbér 2014 cimkére
Katások többes jogviszonyban: így lenne tízezrekkel kisebb a havi teher Cikk
Az utóbbi időben sokan kérdezték, miként kell megfizetni a járulékokat, ha a kisadózó vállalkozásukkal egy időben egy kft.-ben is tagsági jogviszonyban állnak? Számításainkból kiderül, a hatályos rendelkezéseknél jóval kedvezőbb helyzetbe is kerülhetnének az érintett vállalkozók, ha máshogy oszlanának meg a közterhek a két jogviszony között.
Kiva minimálbér Kérdés
A kiva-törvény 20. § 3/a pontja szerint a tagra jutó minimális személyi jellegű kifizetést a Tbj. 4. § S/2 pontja szerinti minimálbér 112,5%-a mértékben kell számolni. Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy amennyiben legalább középfokú szakképzettséget, vagy középiskolát igénylő a feladat, amit ellát, akkor a garantált minimálbér, egyébként a minimálbér az irányadó összeg. Ezzel szemben a NAV-tájékoztató a kiváról, és a 13KIVA kitöltési útmutató is azt írja, hogy minimálbérként (a 112,5% alapja) a garantált minimálbért kell tekinteni mindenféle feltétel nélkül! Kérdésem, melyiknek higgyek?
Többe kerül, de kevesebbet ér a minimálbér Cikk
Az utóbbi négy évben látványosan, mintegy 40 százalékkal nőtt a minimálbér bruttó értéke és hasonlóképpen emelkedett a legkisebb keresetűekre jutó munkáltatói bérköltség is. Mindeközben a minimálbér reálértéke – Hanti Erzsébetnek, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége szakértőjének számításai szerint – még nem éri el a 2009-es szintet.
Itt a megállapodás! Ennyi lesz a minimálbér 2014-ben Cikk
Megállapodtak az érdekképviseleti szervezetek a jövő évi minimálbérről, a garantált bérminimumról és az ajánlott béremelésről.
Ennyi lehet a minimálbér 2014-ben Cikk
Hétfőn folytatódnak a tárgyalások a jövő évi minimálbérről és bérajánlásról a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán (VKF) a munkaadói, munkavállalói szervezetek, valamint a kormány között.
Ezért sok és ezért kevés a minimálbér Cikk
Szinte biztos, hogy 100 ezer forint fölé emelkedik jövőre a minimálbér összege, ezzel pedig átlépünk egy bűvös határt. Pró és kontra érvek is vannak a béremelés mellett, ám egy kérdés ilyenkor biztosan felvetődik: mennyire reális a magyar gazdaság teljesítményéhez képest a jelenlegi bérszínvonal? Többet kellene keresnünk, netán keresünk is, csak a hivatalos statisztikákban ez nem látszik? A válaszokat a versenyképesség, foglalkoztatottsági szint és a feketemunka területén kell keresni.