334 találat a(z) megbízási szerződés cimkére

Megbízási szerződéshez kapcsolódó dokumentumok Kérdés

Szállásdíj térítése megbízásban Kérdés

Megbízásidíj-előleg számfejtése Kérdés

Megbízási jogviszony bejelentése Kérdés

Kata és a munkaviszony Kérdés

Rendszeres honorárium külföldi szolgáltató cégnek Kérdés

Megbízási díj az EU-tagállamban biztosított részére Magyarországon Kérdés

Költségtérítés megbízási szerződés mellett Kérdés

Sajátjogú nyugdijas ügyvezető javadalmazása Kérdés

Kiküldetés, útiköltség Kérdés

Megbízási díj Kérdés

Felújítás barátokkal, rokonokkal: ez különbözteti meg a segítséget a munkaviszonytól Cikk

Felújítás, barátok, családtagok segítségével – ez gyakori nem csak a családon belül, de a vállalkozások életében is. Az ismerősök segítsége mikor minősül munkának, hol kezdődik a munkaviszony? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.

Járulékfizetés július 1-jétől Kérdés

Ügyvezető jogviszonya és a társasági szerződés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésben kérném szíves segítségét. Egy két személyes kft. ügyvezetője megbízásos jogviszonyban van. Fizeti a minimumjárulékot, mert nincs más jogviszonya. A társasági szerződés szerint is megbízásban látja el a teendőit. Most szeretnénk munkaviszonyba átrakni. Kell-e ehhez társasági szerződést módosítani, vagy elég egy taggyűlési határozattal eldönteni? Köszönettel: Török Tamás

Áfa tv. értelmezése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kérem szakértőjük állásfoglalását, hogy az alább kivonatolt megbízási szerződés vonatkozásában az Áfa tv. 37. § vagy a különös szabályokat tartalmazó 39. § alkalmazandó! MEGBÍZÁSI SZERZŐDÉS mely létrejött egyrészről – megbízó (külföldi /közösségen belüli/ cég, magyarországi telephely nincs), valamint – megbízott magyarországi telephelyű magyar adóalany vállalkozó között az alábbi feltételekkel: 1.) Megbízó által elvégzett 56 panelépület felújítási munkáit követően esetlegesen felmerülő garanciális feladatok szervezése és lebonyolítása. Megbízott (Vállalkozó) feladata: a garanciális tevékenység folyamata: – bejelentés vétele, regisztrálása (tulajdonostól, önkormányzattól), – alvállalkozó felszólítása a hibák kijavítására, határidő kiszabása (e-mailben, faxon, levélben), – alvállalkozó írásbeli visszajelzésének regisztrálása, végrehajtás ellenőrzése, tájékoztató a bejelentő részére (írásban), – a javítás megtörténtének regisztrálása a számítógépes nyilvántartásban és az épület dokumentációjában, – amennyiben a vállalkozó nem javít az adott határidőre, más vállalkozótól ajánlatkérés, megbízás a javításra, – alvállalkozó garanciális visszatartásából vagy bankgarancia-lehívásból fizetni a javítást elvégző vállalkozót, – kéthavonta tájékoztató összeállítása az elvégzett munkáról a megbízónak, – alvállalkozói bankgaranciák lejárati idejének figyelése.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink