1 találat a(z) kivás időszakban fizetett osztalékelőleg cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. Van egy cég, aki jelenleg a kiva hatálya alatt van, osztalékelőleg kifizetés történt az idei évben, viszont 2019. december 31-ével kilépne a kivából. Kivaalapot az osztalékelőleg nem eredményez, viszont az osztalék jóváhagyásakor nem lesz a cég kivaalany. Lehet az, hogy a cég 2019. évi eredményből jóváhagyandó osztalék nem fog sem a kiva sem a tao hatálya alatt adózni? Vagy adok majd be egy 20KIVA bevallást? Köszönöm szépen előre is a segítő választ!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

08-as bevallás 09-02 bontás

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Özvegyi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink