10 találat a(z) kiválás kft.-ből cimkére

Kivás cégből kiválás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kivás kft.-ből (A) kiválik egy másik (B) kft. A cégbíróság a változás időpontjaként 2019. 12. 31-ét jelöli meg. A kiva tv. 19. § 5. d) pontja szerint az (A) kft.-nek megszűnik a kivaalanyisága a kiválást megelőző nappal. A kérdésem, hogy milyen társaságiadóelőleg-bevallásokat kell benyújtaniuk a cégeknek 30 napon belül? Az (A) cég 1943TAO-t? A (B) cég a 20251-es nyomtatványt? Vagy mindkettőjüknek a 20251-es nyomtatványt kell benyújtaniuk? Köszönöm.

Kiválás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kéni. Van egy kft., amely több ingatlannal rendelkezik. Most az egyik ingatlan a hozzá tartozó hitellel együtt kiválik egy új kft.-be. Még nem csináltam ilyet, mik a könyvelési lépések? Mivel szemben vezetem ki az ingatlant és a hitelt? Köszönöm.

Ingatlaneladás áfája Kérdés

Egy kft. 1992-ben épített egy ingatlant, ami telephelyként szerepel az ingatlannyilvántartásban. Az előzetes áfát levonásba helyezte. 2007. évben a kft.-ből kivált a tulajdonosok egy része, és az 1991-ben épített ingatlan egy részét is megosztották és az új kft.-vel együtt az ingatlan egy része is kivált. Kérdésem az, hogy, ha a tovább működő kft. értékesíteni szeretné az ingatlanát, akkor hogyan alakul az értékesítés áfája? Az ingatlan szerzési éve 1992 lesz-e?

Osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., amelyben kettő magánszemély tag van. Hatalmas nyereségük keletkezett. Az egyik magánszemély tagnak van főállása máshol, ahol az éves befizetett egészségbiztosítási járulék a 450 ezer forintot meghaladta. A másik tagnak nem haladja meg a 450 ezer forintot.. Tagok: Férj, feleség. Az osztalékot minél "olcsóbban" szeretnék megúszni, vagyis az egyik tag a másik tagot szeretné kiléptetni a cégből, így csak a 16 százalék szja-t kellene megfizetni. A kérdésem az lenne, hogy, ha az osztalék jóváhagyásakor még két tag van, de az osztalék kifizetésekor már egyszemélyes a kft., akkor hogyan alakul az osztalék kifizetése 2016-ban? Nagyon sürgős lenne, köszönöm előre is a választ!

Kedvezményezett átalakulás Kérdés

Működő kft. kiválással létrehoz egy új kft.-t, mely megkapna egy nagyértékű ingatlant (szállodát), annak összes forgóeszközével. Az eredeti cég folytatná tovább az építőipari tevékenységét. A tulajdonosok köre ugyanaz lenne a kiváló kft.-nél is, a törzstőkearányok nem változnak. A társaságiadó-törvény 4. paragrafus 23/a szakasz a) pontjában a megszerzett pénzeszközről van szó, amit nem tudok értelmezni. Hogyan szerezhet és ki pénzeszközt, mondjuk egy kiválás alkalmával?

Szétváló társaság mérlege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ből kivált egy másik kft. A fennmaradó cég ugye a teljes üzleti évről készíti a beszámolóját. Mivel a kiváló társaság nyitó mérlege kikerül a fennmaradó társaság mérlegéből, ezért nem egyeznek az adatok a beszámolóban az előző évvel. Az lenne a kérdésem, hogy a különbséget, ami megegyezik a kiváló társaság nyitó mérlegével, akkor írjam be a középső, módosítások oszlopba? Válaszát előre is köszönöm!

Kiválás Kérdés

2014. december 31. nappal egy kiva szerint adózó kft.-ből kiválik egy kft. Kiva alanyisága megszűnik december 30-án a kft.-nek. Az eredeti gazdasági társaságnak december 30-áig készítek egy beszámolót. Közzétételi kötelezettség van-e? A következő év december 31-ére szintén készítek beszámolót. Az új kft. üzleti éve 2015. január 1-jétől él? Adóhivatal tájékoztatása szerint január 1-jétől várják a bevallásokat, de hallottunk olyan tájékoztatást is, hogy 2014. december 31-ével él a kiváló társaság. Segítségüket előre is köszönöm! Pusztai Katalin

Kivás cégből kiválás Kérdés

2014.12.31-ei nappal egy kiva szerint adózó kft.-ből kiválik egy kft. A kivás időszakot 2014.12.30-ei beszámolóval le kell zárni?

Kedvezményezett átalakulás értékcsökkenés elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ből kedvezményezett átalakulás keretében kivált egy kft., amely ingatlan és több tárgyi eszköz tulajdonosa lett. A társasági adótörvény szerinti értékcsökkenést úgy kell elszámolnia, mint a jogelődnél volt (tehát továbbra is a jogelőd bruttó értéke alapján). Kérdésem, hogy a számviteli törvény szerinti értékcsökkenés elszámolásának mi lesz az alapja, jogelőd bruttó, vagy a vagyonmérleg szerinti érték (jogelőd nettó, mivel átértékelés nem történt)? Köszönöm: Kovács Erzsébet

Kilépés vagy kiválás egy kft.-ből Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft.-nek vagyok a tagja és az egyik ügyvezetője. A cégnek jelenleg hét tagja van, különböző mértékű jegyzett tőkével és szavazati aránnyal. Az én jegyzett tőkém (üzletrészem) 1 440 000 Ft. A cég saját tőkéje: 155 384 e Ft Jegyzett tőke: 5 500 e Ft Tőketartalék: 18 383 e Ft Eredménytartalék: 69 703 e Ft Lekötött tartalék: 72 633 e Ft Hosszú lejáratú kötelezettség: 32 313 e Ft Rövidlejáratú kötelezettség: 35 482 e Ft Üzletrészemet a társaság tagjai nem vásárolják meg, és kívülálló sem kívánja megvásárolni. Kérdésem: mennyit érhet a cégben lévő vagyonom? Tisztelettel: Miklós Lajos

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Fizetési megállapodás

Nagy Norbert

adószakértő

USA adószám alatt utólagos engedmény

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink