6 találat a(z) külföldi számla cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk külföldi kiküldetéshez kapcsolódóan egy osztrák étterem által kiállított eurós számlát fizetett ki, amely étel- és ital- (alkohol) fogyasztást tartalmazott. Az osztrák étterem 19 százalékos áfakulccsal számlázott. A számla összegét három magyar székhelyű társaság között kell elosztanunk. A számlát a mi cégünk fizette, és ezt szeretnénk továbbszámlázni a magyar partenerek felé. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben milyen adókulccsal kell továbbszámláznunk az étkezés költségét? Illetve reperezentáció címén a teljes összeg után keletkezik-e adófizetési kötelezettségünk? Előre is köszönöm válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft. kis- és középvállalkozás kamatkedvezménye

Pölöskei Pálné

adószakértő

Közműdíj

Lepsényi Mária

adószakértő

Közjegyzői státusz megszűnése

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink