15 találat a(z) közösségen belüli termékértékesítés cimkére

Közösségen belüli termékértékesítés eltérő vevővel és árufogadóval Kérdés

Osztrák vállalkozás Magyarországon raktároz Kérdés

Külföldről kapott előleghez kapcsolódó számlakiállítási kötelezettség Kérdés

Termék közösségen belüli távértékesítése Kérdés

Alanyi mentes egyéni vállalkozó közösségi gazdasági eseményei Kérdés

Láncügylet Kérdés

Ezek a vevői készlet egyszerűsítésének szabályai Cikk

2020. január 1-jétől az EU-s jogharmonizáció okán változtak Magyarországon is a vevői készlet egyszerűsítésére vonatkozó előírások. Az átmeneti rendelkezések miatt év végéig érdemes lehet másnak eladni vagy visszaszállítani a tavalyi és még régebbi készleteket, ha azok értékesítésére várhatóan év végéig nem kerül sor.

300 euró alatti EU-s termékértékesítés Kérdés

Online számlaadat-szolgáltatás eu-s forgalomról Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az online számlaadat-szolgáltatás 2020. július 1-jétől, illetve 2021.január 1-jétől érvényes szabályaival kapcsolatban az alábbiakat szeretném kérdezni: - A közösségen belüli adómentes termékértékesítésről, a harmadik országba történő export termékértékesítésekről, és az áfatörvény 37. § 1. bekezdése szerinti szolgáltatásnyújtásról kiállított számlákat kell-e jelenteni? Milyen vevői adószámmal? - Ha olyan ügyletről van szó, amelynek a teljesítési helye belföld, áfakulcsa is belföldi 27 százalékos, de a partner EU-tagállambeli vagy harmadik országbeli, akkor ha jelenteni kell, azt milyen vevői adószámmal? (Például ha belföldön fekvő ingatlanhoz kapcsolódóan nyújtunk szolgáltatást külföldi partner részére.) Előre is köszönöm a választ!

Láncügylet adózása 2020 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk, mint magyar adóalany, de közösségi adószámmal is rendelkezünk (A), egy szlovákiai cégnek (B) állít ki számlát termékértékesítésről (paritás DAP), de az árut közvetlenül B vevőjének, C-nek szállítjuk, aki szintén egy szlovákiai cég. A szállítást a magyar cég (A) szervezi, a (B) cég pedig közölte velünk az EU-s adószámát. Kérdésem lenne, hogy helyesen állítunk-e ki (B) vevőnek közösségen belüli termékértékesítésként áfamentes számlát.

Kiszállítás igazolása 2020-tól Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2020-tól megváltozott/bevezetett "Termék más tagállamba történő kiszállításának igazolása Közösségen belüli termékértékesítés esetén" kapcsolatban az alábbi kérdésem lenne: hogyan alkalmazható az adómentesség olyan esetben, amikor a más tagállambeli vevő "bejön" a magyar eladó üzletébe, megvásárolja a terméket (jellemzően nem komoly tételekről van szó pár tízezer forint), amelyet saját személyautóval vagy kisterhergépkocsival szállít külföldre. Eddig úgy jártunk el, hogy kértünk egy nyilatkozatot arról, hogy a saját xy rendszámú autóval elszállították, és a rendelkezési helyre megérkezett. Az idei évtől miként tudunk helyesen eljárni? A legkevésbé kockázatos az lenne, ha belföldi, 27%-os áfával állítanánk ki a számlát, de ez a vevő elvesztésével járhat. CMR, fuvarokmány biztosan nem megoldható, hiszen a termék egy személyautóban elfér, az értéke sem túl nagy. (A partnerek legfőképpen szlovákok.) Köszönöm válaszukat előre is!

Kiszállítás igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségen belüli termékértékesítés 2020-tól érvényes szigorításával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ha jól értelmezem a változást, abban az esetben, ha független fuvarozó szállítja ki vevőnknek a termékeket, rendelkezünk CMR-rel, fuvarszámlával, valamint a fuvar kifizetését igazoló banki kivonattal, a közösségi mentes státusz igazoltnak tekinthető. Azonban vevőink jelentős részét nem közvetlen szállítással, hanem csomagküldő cégen keresztül szolgáljuk ki. Eddig az volt a tapasztalat, hogy adóellenőrzés során a csomagok nyomkövetése, valamint vevő aláírása, melyet a csomag átvételekor a futárnak tett, elegendő volt. Ezekben az esetekben a csomagtörténetet és aláírást a csomagszállító cég webes felületéről töltöttük le. Kérdésem a következő: az első eset megfelelő-e az igazolásra? A második csomagküldős elegendő lesz-e így, vagy a csomagokat az elkészült fuvarszámlával is össze kell párosítanunk? (Többezer csomagról beszélünk.) Válaszát előre is köszönöm.

Nagy változásokon innen és túl a közösségi áfában Cikk

2020 januárjától új adminisztratív feladatok várnak a közösségi áfás ügyleteket bonyolító vállalkozásokra, melyek elmulasztása esetén bukhatják az adómentességet, hangzott el a LeitnerLeitner november 12-én megrendezett áfa-workshopján. A rendezvényen szó volt az uniós áfareform jelenlegi állásáról és az aktuális gyakorlati teendőkről, emellett bemutatták a big data adózásra gyakorolt hatásait is.

Közösségen belüli termékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi megválaszolt kérdéssel kapcsolatosan merült fel bennem még pár kérdés. https://adozona.hu/kerdesek/2019_5_17_kozosseg_teruleten_beluli_raktar__tpi 1. Az áru kiszállításával kapcsolatosan milyen dokumentálást kell végrehajtani (ekáer)? 2. A számlázás ebben az esetben magyar számlázóprogramból történik, a másik tagállamból igényelt közösségi adószám alatt? 3. A fizetendő áfa a raktározáshoz fog kapcsolódni vagy az értékesítéshez? Tehát, akkor kell megfizetni az áfát, amikor bekerül a raktárba a termék, vagy amikor értékesítésre kerül az? 4. Összesítő nyilatkozat kitöltése szükséges mindkét oldalról? 5. A másik tagállambeli értékesítés könyvelése a magyar rendszerben történik, mintha egy másik cég könyvelése lenne? Ebben az esetben a másik tagállamban kell bankszámlát nyitni? Válaszát előre is köszönöm.

Közösségen belüli termékértékesítés Kérdés

Magyarországi cég Luxemburgban bejegyzett cégnek értékesít árut. A luxemburgi cégnek van regisztrált magyar közösségi adószáma. A VIES lekérdezés is megerősíti a magyar közösségi adószám érvényességét. Az eladott termék igazoltan elhagyja Magyarország területét. Számlázáskor a luxemburgi cég azt kérte, hogy mivel rendelkezik közösségi adószámmal – bár az magyar – és a termék elhagyja az országot, közösségen belüli értékesítésként, áfa nélkül számlázzon neki a magyar cég. Helyesen jár el a magyar cég, ha ilyen módon számláz? Köszönettel:

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink