77 találat a(z) közösségen belüli értékesítés cimkére

Alanyi áfamentesség, külföldi szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy az alanyi áfamentesség 6 millió forintos értékhatárába beszámít-e, ha közösségi adóalanynak, illetve harmadik országbeli társaságnak számláznak szolgáltatást és előleget? Válaszát előre is köszönöm.

Közösségen belüli értékesítés teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk gépegységeket értékesít közösségen belül. A rakomány kiszállítása több kamionnal történik, nem egy, hanem körülbelül négy-öt napon belül. A fizetési határidő 30 nap. Mivel gyakorlatilag 1 darab szerződésről van szó, szabályos-e, ha az utolsó felrakodás napján 1 darab számlát állítok ki a teljes értékről, és a teljesítés napja, valamint a számla kelte az utolsó kiszállítás dátuma lesz? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Kovács Istvánné

Teljesítés helye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagykereskedelmi tevékenységet végző cégünk a közeljövőben folyamatosan árut kíván értékesíteni Szlovákiában áfaalany partnereknek. A kiszállítást saját gépjárművünkkel kívánjuk megoldani oly módon, hogy a külföldi partner által megrendelt termékeket a vevő telephelyére szállítjuk le. Lehetőség szerint előre be nem jelentkezett vevők részére is próbálunk majd értékesíteni a járművön lévő készletünkből. Kérdésünk arra irányul, hogy a leírt konstrukciót kezelhetjük-e közösségen belüli adómentes értékesítésként, avagy szlovák adószámmal kell majd számláznunk partnereinknek? Az utóbbi esetben magyar vagy szlovák számlát kell használnunk? Válaszukat köszönjük!

Alanyi adómentes közösségen belüli termékértékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben egy alanyi áfamentes vállalkozás közösségen belülre terméket értékesít (ausztriai székhelyű vállalkozásnak, amely szintén áfamentes), akkor ebben az esetben kell-e közösségi adószámot kérnie, és bevallást beadnia, vagy a 6 milliós értékhatárig semmilyen teendője nincsen? Az Ausztriában szintén mentes vállalkozásnak áfa tekintetében keletkezik teendője? Hogyan alakulna ugyanez a kérdés, ha a magyar vállalkozás áfakörös lenne, és áfamentes vállalkozásnak értékesítene terméket az EU-ban? Előre is köszönöm a válaszát.

Láncértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy láncügylettel kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni. Magyar cégünk egy német partnerrel szerződött gép, gépalkatrész gyártásra. A szerződés szerint a szállítási cím Ukrajna, paritás FCA. Mi a német cégnek számlázunk, ő pedig tovább az ukránnak. A vámoltatást mi, magyar cég intézzük, majd a német partner megtéríti utólag részünkre. A fuvarozást a német partner szervezi, a költségeit viseli. Átolvastam több cikket, kérdés-választ a láncügylettel kapcsolatban, de kétségeim vannak, hogy helyesen járunk, jártunk-e el. Az ügylet adómentes értékesítés? Ha igen, akkor export, vagy közösségen belüli értékesítés? Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel: Kovács Istvánné

Alkalmazandó árfolyam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. közösségen belüli értékesítést tervez. Milyen árfolyamon kell elszámolnia az értékesítést, arról mikor, és milyen formában kell bejelentést tennie a NAV felé?

Közösségen belüli termékbeszerzés és kapcsolódó szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségi adószámmal rendelkező belföldi adóalany közösségen belülről szerzi be árukészletét (a szállító is rendelkezik közösségi adószámmal). Az árubeszerzéshez kapcsolódó szállítási költséget ugyanezen szállító számlázza a belföldi, közösségi adószámmal rendelkező adóalanynak. Ezzel kapcsolatban több kérdésben szeretném a segítségét kérni: 1. Ha a szállítási költséget külön számlázzák, akkor tekintheti-e a cég az árukészlet bekerülési értékének? 2. Közösségen belülről igénybe vett szolgáltatást az áfabevallás 18. sorában szükséges feltüntetni (Közösségen belüli adóalanytól igénybe vett szolgáltatás 37. § (1) bek). Ezen igénybe vett szolgáltatásokhoz kapcsolódhat áfalevonási jog?

Áruértékesítés Angliából Kérdés

Tisztelt Szakértők, A kérdésem az lenne, hogy megvalósul-e a közösségen belüli értékesítés egy angol cég részéről magyarországi irányba, amennyiben az angol cég "harmadik országból" importál elektronikai termékeket, azokat Németországban lépteti be az EU területére, ott vámoltatja az árut, majd onnan közvetlenül Magyarországra szállítja egy logisztikai központba, ahol egy megbízott magyar cég átcsomagolja és feladja a címzett nevére, akik jellemzően magyar cégek, áfaalanyok. Illetve kisebb részben tovább megy az áru a környező országokba is? Fontos, hogy a végső értékesítésig az áru az angol cég tulajdonában marad, ő állítja ki a számlát a magyar megrendelőjének. Erre az utolsó jogviszonyra irányul a kérdésem. Köszönettel, Baldauf Pál

Közösségen belüli értékesítés a termék mozgatása nélkül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy milyen áfaszabályokat kell alkalmazni abban az esetben, ha egy magyar közösségi adószámos adóalany elad egy szlovák adószámos adóalanynak egy eszközt, ami Horvátországban van?

Pórul járhat az uniós értékesítéssel, ha nem figyeli a terméke útját! Cikk

(R)áfázhatnak azok az Európai Unió más tagállamába értékesítők, akik – adott esetben tudtukon kívül – láncügylet részesei lesznek, és ennek következtében korántsem biztos, hogy áfamentesen értékesíthetik termékeiket. Kiemelt kockázatot rejt, ha közösségen belüli értékesítés során a partner címétől eltérő rendeltetési helyre történik a fuvarozás. Mely esetekben beszélhetünk valóban közösségen belüli adómentes értékesítésről?

Közösségen belüli értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e arra jogszabályi előírás vagy adóhatósági gyakorlat, hogy közösségen belüli termékértékesítés esetén mennyi időn belül kell kiszállítani más tagállam területére a terméket ahhoz, hogy az adómentesség alkalmazható legyen? Mire kell vigyázni, hogy az adóhatóság ne köthessen bele az adómentességbe? Azért kérdezem, mert úgy emlékeztem, hogy korábban volt erre előirás, most azonban nem találtam semmit erre vonatkozóan az áfatörvényben. Tisztelettel várom válaszát.

Profi áfacsalók – jóhiszemű áldozatok Cikk

Az alábbiakban egy olyan – az általános forgalmi adó rendszerének sajátosságait kihasználó – adóelkerülési metódusra szeretném felhívni a figyelmet, mely tapasztalataim szerint növekvő tendenciát mutat, s melynek könnyen eshetnek áldozatul jóhiszemű, de nem kellően körültekintő vállalkozások is. Ez pedig az utóbbiakra nézve azzal a kellemetlen következménnyel járhat, hogy az adóhatóság náluk állapítja meg az adócsalás jogkövetkezményeit.

Népegészségügyi termékadó Kérdés

Cégünk tasakban kiszerelt fűszerkeveréket értékesít, mely neta-köteles. A terméket egy szlovák vevőnek adtuk el. Az árut cégünk szállítólevéllel – melyet leigazoltak – vitte el a vevőnek a terméket Szlovákiába. A kérdésem az lenne, hogy az értékesített termék kapcsán a netát meg kell-e fizetnünk, vagy a közösségen belüli értékesítés esetében mentesülünk ez alól? Köszönöm válaszát.

Számlatartalom Kérdés

EU-n belül termékértékesítéskor (nem szolgáltatás), rá kell írni a "forditott adozás" szöveget vagy elég a "Közösségen belüli értékesítés"? Köszönöm a válaszát

Közösségen belüli értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Abban kérném tanácsukat, hogy milyen számlát kell kiállítani, egy közösségi számmal rendelkező német adóalanynak, (mi is rendelkezünk közösségi adószámmal) ha az értékesítés során egy kamionra gumiabroncsot szerelünk fel. Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Adószámos magánszemély könyvkiadó

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink