36 találat a(z) költségszámla cimkére

Folyamatos teljesítésű ügyletek a számvitelben Kérdés

Végelszámolás befejezése Kérdés

Közigazgatási határon kívüli bérlet könyvelése Kérdés

Kft. el nem számolandó rezsiszámlája Kérdés

Mikrogazdálkodó elhatárolás Kérdés

Áfabevallás M lapja című kérdéshez Kérdés

Alanyi mentes egyéni vállalkozó költségelszámolása 2020. 07. 01-jétől Kérdés

Egyéni vállalkozó költségelszámolása Kérdés

Közös tulajdonú lakás bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy lakás tulajdonosa két magánszeméy (szülő-gyermek) 50-50%-ban. A 2018. évben vásárolt lakást 2018-2019-ben felújították, a költségszámlák részben a szülő, részben a gyermek nevére szólnak. A lakást a 2019. évben bérbeadják, de a bérleti szerződésben csak a szülő neve szerepel bérbeadóként.Az illetékről szóló számla viszont a gyermek nevére szól.Kérdéseim a következők: 1. Elszámolhatók-e 2019. évben a 2018. évi felújítási és egyéb költségszámlák, függetlenül attól, hogy kinek a nevére szólnak? 2. A vagyonszerzési illetékről szóló számla költségként elszámolható-e, vagy a lakás beszerzési árát növeli, és mint ilyen az értékcsökkenési leírás alapját is? 3. Az értékcsökkenési leírás 100%-ban elszámolható akkor is, ha csak a szülő a bérbeadó? Válaszát előre is köszönöm!

USA anyagbeszerzés / szolgáltatás igénybevétel Kérdés

Tisztelt Szakértők! Alanyi adómentes magyar egyéni vállalkozó USA piacára árul egyedileg dizájnolt termékeket. Képet és feliratot tervez számítógépen a kiválasztott termékre. A tervet a vállalkozó elküldi egy gyártó cégnek, a gyártó cég rányomtatja a gyártó cég által biztosított termékre és egy futárcégnek átadva kiszállítatja a gyártó cég a vevő számára. A vásárló, a gyártó cég és a futár is mind USA területén van, Magyarországra nem kerül az áru. A megrendelés egy amerikai webáruházban nyitott saját on-line boltban történik. A webáruház közvetítő szerepet tölt be az amerikai vevő és a magyar egyéni vállalkozó között. A vevő a közvetítőn keresztül csak a magyar egyéni vállalkozónak fizet, a vételárban megtéríti a gyártás, szállítás költségét is az egyéni vállalkozó részére. A kérdésem a következő: A gyártó cég kiállított számlákat a könyvelésben mint anyagköltség vagy mint közvetített szolgáltatás formájában kellene szerepeltetni? Ezen költségszámláknak magyar áfa tekintetében van-e szerepük, áfabevallásában szerepeltetnie kellene-e, mint fizetendő áfa, vagy ezt nem kell szerepeltetni benne, tekintettel arra, hogy a vevő-gyártó mind USA területén van? Az egyéni vállalkozónak jelenleg nincs EU adószáma. Az EU adószám kiváltása esetén változik-e a gyártó cég számláinak megítélése magyar áfa tekintetében? Köszönöm segítségüket, iránymutatásukat!

Katás őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy családi gazdaság adóoptimalizálásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az 5 főből álló családi gazdaság éves árbevétele 45-50 millió forint (a 8 millió forintost határt biztosan meghaladják), ezen felül körülbelül 15 millió forint területalapú támogatást kapnak, a költségeik nagyságrendileg 35 millió forintot tesznek ki. Felmerült a kérdés, hogy az 5 tagú családi gazdaság vezetője bejelentkezne a kata törvény hatálya alá. Megteheti ezt? Amennyiben igen, mik ennek a feltételei? A 12 millió forintot meghaladó bevételről szóló számlákat kinek a nevére kell kiállítani? Kinek a nevére kell hogy szóljanak a költségszámlák? A gazdaság vezetőjének tulajdonában lévő és az általa bérelt földterületen, továbbra is gazdálkodhatnak a gazdaság többi tagjai? A területalapú támogatásokat eddig a gazdaság vezetője igényelte és kapta is meg, amennyiben katás lesz, úgy ez bele számít a 12 milliós értékhatárba? Válaszát előre is köszönöm!

Katás vállalkozó költségszámlái Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő témában kérném a segítségét: Egy katát választó egyéni vállalkozó kereskedelmi területen dolgozik. Mindemellett alanyi adómentes. Így az eladott áruk beszerzéséről nem gyűjti a költségszámlákat. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben kérheti-e az adóhatóság, hogy az áruk eredetét igazolja a beszerzésekről szóló számlákkal? Mi lehet a következménye, ha ennek számlák hiányában nem tud eleget tenni? Segítségét előre is köszönöm!

Kötelező-e minden költségszámlát betenni a könyvelésbe? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy köteles vagyok-e minden, a kft.-m számára kiállított költségszámlát betenni a könyvelésbe? Ha például valamit nem teszek be, megbüntethet-e érte a NAV? Ez azért fontos, mert vannak olyan költségeim, amelyek nem szolgálják a vállalkozást, de más okok miatt (például nagykerkártya kedvezményes vásárláshoz) a cég nevére szólnak a számlák. Köszönettel: Böbe

Elkésett költségszámlák Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szépen segítségét a következő kérdésben! Egyéni vállalkozó most találta meg a 2016. 06. havi bejövő költségszámláit. Van benne import beszerzésről is bejövő számla. Könyvelhetők ezek a számlák? Jelenlegi időszakra lehetne könyvelni vagy önellenőrzéssel a 2016. évre? Visszaigényelhető áfát is tartalmaznak a számlák. Köszönöm válaszát!

Bevétel 20 százalékát kitevő költségszámla Kérdés

Kedves Szakértő! Családi gazdaság három tagjának 2017-ben 4 millió forint bevétele, valamint 3 millió forint támogatása volt. Ahhoz, hogy nemleges nyilatkozatot tehessenek, mennyi költségszámlával kell rendelkezniük? A bevétel vagy bevétel plusz támogatás 20 százalékának megfelelő számlákra van szükség? Válaszukat köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft.-tulajdonos lehet-e katás egyéni vállalkozó?

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Munkaügyi nyilvántartás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

EPR-díj számviteli elszámolása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink