21 találat a(z) kölcsönzött munkavállaló cimkére

Kölcsönzött dolgozó átvétele Kérdés

Kedves Szakértő! Felmerült egy olyan kérdés a kölcsönzött dolgozók átvételével kapcsolatban, hogy köthetünk-e ki újra próbaidőt, ha már lejárt a cégünk által alkalmazott három hónapos próbaidő. Ez olyan dolgozók esetében is kérdés, akiket egy év után veszünk át, már régen lejárt a próbaidő. Ilyen esetben is alkalmazható újra a próbaidő? Előre is köszönöm!

Munka gyed mellett kölcsönzött munkavállalóként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2019 márciusáig még gyedet kap, de jelezte, hogy szeretne újra munkába állni a kölcsönvevőnél. Kölcsönvevő partnerünk nem tudja biztosítani számára a régi munkakörét, és egyéb, számára megfelelő munkalehetőséget sem tudunk felajánlani. Közben a hölgy jelezte felénk, hogy ismét gyermeket vár, ennek ellenére is munkába szeretne állni. Ebben az esetben milyen kötelezettségeink vannak? Köteles visszavenni őt a kölcsönvevő cég? Köszönettel, Horváth Ágota Humán Centrum Kft.

Juttatások kölcsönzött munkavállalóknak Cikk

A kölcsönzött munkavállaló a kölcsönbeadó vállalkozással áll munkaviszonyban, de a kikölcsönzés időszakában a kölcsönvevő irányítása alatt végez többnyire ugyanolyan munkát, mint a cég saját dolgozója.

Szochokedvezmény visszafoglalkoztatás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pályakezdő munkavállaló adott időponttól határozott idejű munkaszerződéssel dolgozott egy cégnél. A szerződés lejárta után fizikailag maradt a társaságnál, de kölcsönző cégen keresztül foglalkoztatták, majd pár hónap után felvette határozatlan idejű munkaviszonyba ugyanez a cég. Azt szeretném megtudni, hogy a NAV-os 180 napos igazolás alapján, melyet kikértek a legelső határozott idejű munkaszerződés létesítésekor, a határozatlan idejű munkaszerződés kötésekor, felhasználható-e? Hiszen fizikailag mindig ugyanannál a cégnél dolgozott, csak egy átmeneti időszakban kölcsönözve volt a munkavállaló. Ha újat kérnék, már nem biztos, hogy kiadnák. Szíves válaszát előre is köszönöm.

Kölcsönzött munkavállaló? Jár az egyenlő bánásmód Cikk

A munkaerő-kölcsönzés alatt a munkavállaló számára biztosítani kell a kölcsönvevővel munkaviszonyban álló dolgozókra irányadó alapvető munka- és foglalkoztatási feltételeket. A kölcsönvevő kollektív szerződésében szabályozott egyes jogosultságok, kötelezettségek akkor vonatkoztathatók a kölcsönbeadónak munkaerő-kölcsönzés céljából kölcsönbe adott munkavállalójára, ha a kölcsönbeadó és munkavállalója közti munkaszerződés erre kiterjed – mondta ki ítéletében a Kúria.

Munkaerő-kölcsönzés és rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy megváltozott munkaképességű munkavállaló munkaerő-kölcsönző cégen keresztül dolgozik egy cégben, napi 4 órában, de a cég is felvenné saját állományba. Lehetséges a foglalkoztatás így? És, ha a rehabilitációs hozzájárulásnál a munkaerő-kölcsönző cég figyelembe veszi, a cég – ahová saját állományba bekerül (ha lehetséges) – szintén figyelembe veheti? Köszönettel!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink