45 találat a(z) internetes kereskedelem cimkére

Adózás internetes kereskedelmi tevékenység után Kérdés

Kérem szíveskedjenek részemre tájékoztatást adni: A magánszemély (továbbiakban: seller) beregisztrál a www.ebay.com aukciós oldalon, kifejezetten az ebay USA oldalán. Ezzel lehetővé válik a seller számára, hogy az ebayen vásároljon, eladjon. Vásárlásait bankkártyával elektronikusan egyenlíti ki. Egy megfelelő terméket kinézve az ebay oldaláról, annak képét, leírását lementve, seller ezt az ebayre feltöltve eladásra kínálja árrés alkalmazásával. A terméket ekkor még nem veszi meg, csupán tovább szeretné értékesíteni. Amikor a terméket értékesíti az ebay felületén, a vevő (buyer) a termék árát átutalja seller részére. Ezt követően seller az ebay oldalán a terméket megvásárolja és szállítási címnek megadja a vevő címét, aki tőle ezt megrendelte. Az ebay a terméket kiszállítja buyer részére. Seller a terméket a hozzá befolyt vételárból veszi meg. A bevételből kifizeti a terméket, az egyéb költségeit, a megmaradó összeget pedig a magyar magánszámlájára utaltatja. A seller nem birtokol, áruja nincs, a teljes tevékenység – a beszerzés, értékesítés, áru helye, szállítás és a teljes pénzmozgás – mind az USA-ban történik. Kérem, szíveskedjenek tájékoztatni a seller magyar magánszámlájára beérkező jövedelem adózási módjáról és mértékéről, milyen számlát kell kibocsátani a sellernek a vevő féle (kiemelt tekintettel az áfára!)? A seller lehet-e gazdasági társaság? Ha igen, az ő esetében hogyan történne az adózás és a számlázás? Köszönettel: Nagy Ágnes

Szja nem vállalkozói tevékenység után Kérdés

Vállalkozó voltam, de vállalkozásomat felszámoltam. Öregségi nyugdíjas vagyok. Mivel már nem dolgozom, szeretném eladni a meglévő sok szerszámomat, cuccaimat.(Vállalkozásomban ezeket nem számoltam el költségként.) Piacon milyen feltételek mellett árulhatom ezeket, hiszen nyugtát nem tudok adni róla, és interneten mik a feltételek? Bejelentés, adózás szempontjából érdekel, vagy ha a piacon NAV-ellenőrzés van, mit mondhatok, miért nem adok nyugtát? Várható összbevétel 100-200 ezer forint.

Internetes kereskedelem Kérdés

Egy kft. internetes kereskedelemmel foglalkozik, kiskereskedelmi egysége nincs, pénztárgéppel nem rendelkezik. Magánszemélyeket is kiszolgál a cég. Utánvétes postai küldeménnyel szállíttatja ki a kft. a csomagokat, melyekhez számítógéppel előállított számlákat csatol. Kérdésem, hogy amikor a cég székhelyével azonos településen lakik a vevő magánszemély, akkor a cég vezetője (aki egyben a cég alkalmazottja is) saját gépjárművével kiszállíthatja-e a csomagot és készpénzzel fizethet-e a vevő ebben az esetben? Amennyiben igen, van-e jelentési kötelezettsége a kft.-nek a NAV felé a PTGSZLAH-n vagy más adatlapon?

Pénztárgép Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. fő tevékenysége csomagküldő, internetes kiskereskedelem, pontosabban webáruházon keresztül értékesít kozmetikai cikkeket. Az egyes értékesítésékről minden esetben számlát állítanak ki a vevőknek. Az eladott áruk egy részét futárszolgáltatással foglalkozó cégek szállítják ki a megrendelőknek, egy másik részét pedig a vevők személyesen vehetik át a cég székhelyén. Kérdésem, hogy a személyes átvétel esetén kötelezett-e a cég pénztárgépes nyugtaadásra, vagy elegendő, ha számlát állít ki az eladásról?

Kata és a nyugta Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó internetes kereskedelemmel foglalkozik, tehát interneten meghirdeti az áruját, és postázza annak, aki azt megrendeli. Elegendő neki nyugtát adni, ha a vevő nem kér számlát, vagy mindenképpen számlát kell kiállítania?

Internetes munka és dropshipping munka adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem két típusú internetes bevételnek az adózásairól szól. Az egyik a a grafikus munkáim által befolyt jövedelem. Logókat, könyvborítókat tervezek, és szeretnék csinálni egy weboldalt, ahol a szolgáltatásomat árulom. Ehhez nem kell kiváltanom a vállalkozói igazolványt, vagy igen? Mennyit, és hogyan kellene adóznom utána? Számlát kell adnom utánuk? És mi van abban az esetben, ha nagyobb internetes platformokon keresztül dolgozom (Fiver, oDesk) klienseknek a világ minden tájáról? Ezeket is ugyanúgy kell adóznom? Ezek egyszeri megbízásos munkák, de jövedelmem folyamatosan van belőlük, szóval gondolom ez üzletszerű tevékenységnek számít. A másik típusú bevétel a dropshipping kereskedelem lenne. Ez úgy működik, hogy felveszem külföldi gyárakkal a kapcsolatot, az ő termékeiket hirdetem, és adom el a vásárlóknak különböző oldalakon, például az Ebayen. Viszont az árut nem én postázom, hanem a gyár postázza a vásárlóknak, akiket én vonzok nekik a címükkel együtt. Az árrés viszont engem illet, és ebből van a jövedelmem. A gyártól én kapok számlát, ami szükséges a bevalláshoz, és én is tudnék kiállítani angol nyelvűt (bár a vevőhöz való eljutása nem tudom, hogyan oldható meg.) Ehhez már mindenképp szükséges lenne a vállalkozás gondolom, de milyen tevékenységi körben? (Internetes csomagküldő szolgálat?) Ezt a tevékenységet hogyan kell adózni? Miket kellene esetleg még tudnom a külföldre való eladásokkal kapcsolatban? Köszönöm!

Internetes kereskedelem szabályai Kérdés

Kedves Szakértő! Fiatal vállalkozó szellemű ügyfeleim, akik jelenleg fodrászattal, szépségiparral foglalkoznak, vállalkozásuk bővítéseként internetes kereskedelmet szeretnének indítani. A kereskedelem keretében szexuális segédeszközöket, valamint parti kellékeket kívánnának forgalmazni. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy milyen hatósági és egyéb engedélyekhez kötött egyrészről az internetes kereskedelem, másrészről a felnőttek részére készült termékek forgalmazása? Szíveskedjenek abban is segíteni, hogy melyek azok a jogszabályok, amelyek alapján elindíthatják ezt a vállalkozást, mivel természetesen minden törvényi előírásnak maximálisan eleget kívánnak tenni. Nagyon köszönjük a választ.

Pénztárgép Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem a segítségét: átvettem egy könyvelést 2014.július1-jétől. A cég tevékenysége melyet gyakorol: csomagküldő, internetes kereskedelem, de átnézve az anyagot és az ügyvezetővel is átbeszélve, itt nemcsak a fenti tevékenység folyik, hanem készpénzes eladás a vállalkozás székhelyén, amely egy lakás. Én úgy ítéltem meg, hogy szükséges pénztárgép, ellentétben a korábbi könyvelővel, aki azt az információt adta ügyfelemnek, hogy nem szükséges. Emellett egy bemutatóterem is van, amely más vállalkozásé (családon belül), itt is történik elvétve pénzátvétel. Abban kérem válaszát, hogy helytálló-e az én véleményem és valóban szükséges-e pénztárgép? Ha igen, hogy tudnám az első félévet rendbe tenni? Minden ügyletről számla készült, sajnos ez is hibás, mivel a vevő címe sok számlán nem szerepel. Válaszát előre is köszönöm.

Pénztárgép kötelező-e? Kérdés

Tisztlet Ügyintéző! Egyik ügyfelem tevékenységi körei között több is van, amihez kötelező az online pénztárgép beszerzése, beszerelése. A főtevékenysége: elektronikai alkatrész gyártása. Kiegészítő tevékenységek: elektronikai alkatrészek, kis- és nagykereskedelmi, elektronikai alkatrészek, légtechnikai berendezések internetes web-áruházon keresztül történő értékesítése. Nincs üzletük, bemutató termük. Csak irodájuk, ahol az interneten kiválasztott és előzetesen megrendelt termékek rendelésének összeállítását és kiszállítását, megszervezését intézik. Ha valaki személyesen szeretné a megrendelt terméket átvenni, annak ezt az irodában lehetővé teszik. Fizetés lehetséges előre utalással, utánvétes fizetéssel, GLS Futárszolgálat esetében, vagy előre utalással, készpénzzel személyes átvétel esetén. Minden értékesítésről gépi számla készül. A Budakeszi Város Önkormányzata a "Bejelentéshez kötött kereskedelmi tevékenység nyilvántartásba vételéről " kiállított igazolásban tevékenységüket üzleten kívüli kereskedelemnek határozta meg. Az lenne a kérdésem, hogy pénztárgépre kötelezett-e, illetve a gépi számláról kell-e bevallást küldeni a NAV-nak? Köszönettel Berki Ildikó Figures 2006 Kft

Használtcikk-kereskedelem Kérdés

Tisztelt Szakértők! Számítógép internetes kereskedelmével foglalkozó egyéni vállalkozó, aki új és használt gépeket egyaránt forgalmaz, a használt cikkek tekintetében az árrésadózás módszere alapján az áfa összegét a következők szerint állapítja meg: értékesítési ár (például 100 000 forint), beszerzési ár (például 90 000 forint) = árrés (10 000 forint). Az árrést úgy tekinti, mint amely már tartalmazza a 21,26 % általános forgalmi adót. Az áfabevallás 9. és 50. sorában feltünteti, és be is fizeti a 2 126 (kerekítve 2 000) forintot. A vállalkozói jövedelem meghatározásakor helyesen jár el akkor, ha a 100 ezer forint bevételéből levonja a 90 ezer forint beszerzési árat és a 2 126 forint általános forgalmi adót, így 7 874 Ft jövedelmet (vállalkozói adóalap) mutat ki? A használt cikkeket, magánszemélyektől (is) szerzi be, ebben az esetben adásvételi szerződést írnak róla. Kérdésem az volna, hogy mi az a minimális adattartalom az adásvételi szerződésen, amely feltétlenül szükséges ahhoz, hogy az ügylet az adóhatóság által se lehessen megkérdőjelezhető? (Például legalább milyen adatokat kell, hogy megadjon magáról az eladó magánszemély, ezek helytállóságát szükséges-e, egyáltalán jogosult-e a vállalkozó a személyi okmányok vizsgálatával ellenőrizni? A szerződésen szükséges-e a két tanú, stb.) Az egyedi áfanyilvántartás vezetését (cikkenként - eladás: dátum, bizonylat, eladási ár – beszerzés: dátum, bizonylat, beszerzési ár – árrés, áfaalap, áfa) excel táblázatban oldja meg. Előírás-e ennél valamilyen komolyabb rendszer használata, kifogásolható-e ez? A használt cikkek beszerzésének áfáját természetesen nem vonja le, az adásvételi szerződések és a szintén viszonteladói minőségükben áfa áthárítása nélkül értékesítő kereskedők számlái nem is tartalmaznak áfát. A kérdésem a felmerülő egyéb költségekkel kapcsolatos, amelyek ugyanannyira a használt cikkekkel, mint a 27 százalék áfával terhelten beszerzett és értékesített árukkal kapcsolatban merülnek fel. Ilyenek: hirdetési díjak, az árukat házhoz szállító futárcég költsége, irodaszerek, internet, egyéb anyagbeszerzések, könyvelési díj, stb. Ezen költségszámlákban áthárított levonható általános forgalmi adó levonható-e, vagy alkalmazni kell-e rá az áfatörvény 123. § szerint megosztást, arányosítást? Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

Internetes kereskedelem Kérdés

A család az interneten keresztül értékesít. Főállásban alkalmazott, illetve gyesen lévő kismama. Egy külföldi webáruház termékeit vásárolja meg, és azokat értékesíti tovább. A bevétel elég ingadozó. A termékértékesítésből származó bevétel 600 ezer forint körüli, amely a család közös bankszámlájára érkezik. A jövedelmet meg lehet osztani a felek között? Rájuk is vonatkozik az, hogy jövedelmet nem kell megállapítani, ha a bevétel nem haladja meg a 600 ezer forintot? Amennyiben rájuk nem érvényes a 600 ezer forintos értékhatár, akkor milyen bevallási és adózási kötelezettségük van?

Internetes kereskedelemből bevétel hogyan adózik? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha valaki az interneten alkalmilag értékesít holmit vagy szolgáltatást, a bevétel milyen határig adómentes, és afölött hogyan adózik? És ha az illető nyugdíjas? Hogyan kell bevallani, megfizetni? Lehet-e esetleg méltányossági kérelemmel adómentességért folyamodni? Köszönöm a válaszát!

Interneten szerzi be dolgait? Pelenkát kaphat mobiltelefon helyett Cikk

Interneten kínált telefonokat eladásra egy férfi, de a megrendelőknek a mobilkészülék helyett gyereksapkát, befőttes üveget, vízbe áztatott pelenkát postázott. A 60 éves jászladányi csalót elfogták - tájékoztatta a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

Figyel a NAV az interneten vásárlókra is Cikk

Több mint félezer alkalommal ellenőrizte az adóhatóság tavaly az internetes kereskedelem résztvevőit, ami több mint két és félszerese az előző évinek; az internetes kereskedelem ellenőrzése az idén is a Nemzeti Adó- és Vámhivatal fontosabb feladatai közé tartozik – számol be róla a Magyar Nemzet.

Pénztárgép használat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e pénztárgép használati kötelezettsége Kft-nek, aki internetes kereskedéssel foglalkozik, de néha készpénzzel történő vásárlás is előfordul.Ilyenkor kp-s számlát állítunk ki. A Kft-nek nincs üzlete, boltja, az értékesítés székhelyről történik. TEÁOR szerint: A főtevékenység: 4741 - Számítógép, periféria, szoftver kiskereskedelmetovább, Tevékenységek között szerepel: 4791 Csomagküldő, internetes kereskedelem Válaszát előre is köszönöm.Tisztelettel:

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink