43 találat a(z) igénybe vett szolgáltatás cimkére

Ingatlanvásárlás, felújítás, továbbértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. Egy vállalkozás az alábbi tevékenységet végzi: használt ingatlant vásárol, amelyet felújit, illetve bútorokkal berendez. Ezt követően az ingatlant értékesíti. A kérdésem az lenne, hogy az alábbi tételeket miként kell könyvelni: - az ingatlan beszerzése; - anyagvásárlás (pl. parketta, csempe stb.); - felújítás során igénybe vett vállalkozók munkadíja (burkoló, asztalos, villanyszerelő stb.); - a megvásárolt bútorok értéke, amelyek az ingatlannal együtt kerülnek értékesítésre; - ingatlanhoz kapcsolódó reklámköltségek (pl. hirdetés, prospektus készítás, fotózás). Szeretnénk tisztán látni, hogy ebben az esetben a fent felsorolt tételeket miként kell könyvelni: áru, anyag, saját termelésű készlet vagy egyéb módon. További kérdés, hogy a december 31-én fennálló felújítás költségeit milyen főkönyvi számra szükséges nyilvántartásba venni? Köszönöm!

Javítási szolgáltatás Kérdés

Cégünk javítási szolgáltatást nyújt a vevőinek és erről a teljesítéskor számlát állít ki, azon feltüntetve a felhasznált anyagokat és az elvégzett munkát is. Ezt cégünk szolgáltatási tevékenység árbevételeként könyveli és a raktárból az anyagkiadásokat anyagköltségként számolja el. Egy vevő jelezte, hogy kéri, két külön számlában számlázzuk a felhasznált anyagokat és az elvégzett munkát, amit technikailag meg is tudnánk oldani, de nem tudom helyesen járnánk-e el, mivel ebben az esetben is szolgáltatási tevékenységünk árbevételeként és az anyagfelhasználást anyagköltségként tudjuk könyvelni, mivel ez a valós esemény. A vevő szándéka, hogy a javításhoz felhasznált anyagokat anyagköltségként könyveli majd és a munkadíj számlát igénybe vett szolgáltatásként. Kérem véleményüket ebben a kérdésben!

Alvállalkozói teljesítmény könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017.05.11-én foglalkoztak azzal a kérdéssel, hogy 815-re vagy 528-ra kell-e könyvelni az alvállalkozó számláját. Szeretném kérdezni, hogy a válaszban kifejtett 78. § miként támasztja alá véleményüket, vagyis azt, hogy 52 igénybe vett szolgáltatásként kell könyvelni (mellyel teljes mértékben egyetértek)? Köszönöm

Szellemi termék vagy igénybe vett szolgáltatás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik vállalkozási szerződés tárgya a megrendelő fejlesztési stratégiájának elkészítése (helyzetelemzés, kohézióanalízis, forrástérkép). A szerződés 4. pontja kimondja, a szerződő felek tudomásul veszik, hogy a szerződés tárgyát képező termékekben szellemi alkotásnak minősülő, és így jogi oltalom alatt álló megoldás alkalmazható, illetve jöhet létre. Továbbá leszögezték, hogy a szerződés teljesítése során létrejött szerzői mű jogi jogosultja a vállalkozó. Kérdésem az, hogy a létrejött szerzői művet szellemi termékként kell-e könyvelni, vagy ez igénybe vett szolgáltatás? Köszönöm a válaszát.

Szakmai rendezvényhez kapcsolódó étel- és italfogyasztás adózási és számviteli megítélése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú magánegyetemünk alapító okirat szerinti kiegészítő tevékenységként konferenciákat és ismeretterjesztő előadásokat is szervez nem csak szakmabeliek számára. Az előadásokat megbízás, illetve felkérés alapján egy-egy neves előadó tartja. Egyes előadások a honlapunkon meghirdetett nyilvános események, melyeken bárki ingyen, regisztráció ellenében részt vehet. A zártkörű rendezvényeinken térítés nélkül csak a meghívott személyek vehetnek részt. A hallgatóság tagjai a rendezvényenként vezetett jelenléti íven aláírásukkal igazolják jelenlétüket. Közöttük lehetnek velünk munkaviszonyban álló oktatók, megbízási jogviszonyban álló előadók, meghívott magas rangú (szakmai, diplomáciai) vendégek, velünk jogviszonyban álló hallgatók, illetve kívülálló érdeklődők. A rendezvények konkrét program, menetrend szerint zajlanak, lehetnek egész napos vagy néhány órás, esti rendezvények. Az egész napos rendezvények során a programban meghirdetett menetrend szerint szünetek vannak, amelyekben a résztvevőknek kávét, teát, frissítőt, pogácsát, esetenként szendvicsebédet kínálunk. Egyes egész napos zártkörű rendezvényeinken az összes résztvevő közös ebéden vesz részt egyetemünk költségén egy étteremben, vagy svédasztalos helyszíni vendéglátás keretében. Egyes esti rendezvények állófogadással zárulnak. Adózásilag a fenti étel-, ital fogyasztások megfelelnek-e az Szja. tv. 70. § (3) b) pontjának, számvitelileg pedig elszámolhatók-e a kapcsolódó szolgáltatásokkal együtt igénybe vett szolgáltatásként [Szt. 3. § (7) 1. pont]?

Bérelt iroda rezsije Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk bérelt irodájának rezsiszámláit a bérbeadó állítja ki. Kérdésem az lenne, hogy nekünk a kiszámlázott víz- és áramdíjakat az 51-52 számlacsoportba, anyagként, illetve igénybe vett szolgáltatásként, vagy közvetített szolgáltatásként kell könyvelnünk? Válaszát előre is köszönöm!

Adószámos magánszemély számlája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemélytől eszközt bérelünk. Milyen adófizetési kötelezettség terheli a céget, illetve hogyan kell könyvelni: igénybe vett szolgáltatások vagy személyi jellegű ráfordítások közé? Válaszát előre is köszönöm!

Honlapfejlesztés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó már meglévő honlapját fejleszteti. A meglévő honlap nincs "bent a vállalkozásban", az nem került a könyvekben kimutatásra. Erre a honlapra szerződnek egy külső céggel, amely vállalja, hogy a meglévő honlap jelenlegi formáját teljesen lecseréli, az arculatát újratervezi. A szerződésben szereplő általános rendelkezésben megnevezett tevékenység: honlapfejlesztés. Kérdésem, hogy az egyéni vállalkozónál ez a szolgáltatás tárgyi eszköz, szellemi termék, ami értékcsökkenési leírás alá vonandó, vagy egyösszegben elszámolható költség, mint igénybe vett szolgáltatás? Köszönöm!

Szoftver licencek viszonteladóként történő értékesitése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy számitástechnika eszközök értékesítéssel és szoftverek viszonteladásával foglalkozó cégnél az értékesítési céllal beszerzett és továbbszámlázott szoftver licenceket miként kell helyesen könyvelni (igénybe vett szolgáltatás, közvetített szolgáltatás vagy jelen esetben lehet áru is)? Köszönöm.

Káresemény elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megbízóm termelőüzemében 2014. május hónapban tűz keletkezett, amely következtében leégett a tetőszerkezet az ott található elektronikával, megsérült a főépület, gépek, berendezések semmisültek meg. A katasztrófavédelem szakértői véleménye szerint a tűz oka ismeretlen. Megbízóm vagyonbiztosítással rendelkezik, a biztosító kártérítési felelősségét egyelőre nem ismerte el. Az épület, elektronika helyreállítási költsége közel 157 millió forint volt. Ezt a számviteli tv. 3. § (7) bekezdése értelmében igénybe vett szolgáltatásra könyveltük. Helyesen számoltuk el a helyreállítási költséget igénybe vett szolgáltatásként? Mivel a biztosító kártérítése bizonytalan és a mérlegkészítésig biztosan nem érkezik meg a társasághoz, ezért nem tudjuk a Sztv. 77. § (2) bekezdése szerint egyéb bevételként elszámolni 2014. évben. A Sztv. összemérés elvének alkalmazása miatt gondot jelent az, hogy a tűz miatti kár helyreállítási költségei 2014. évben merültek fel, viszont a kártérítésből várható bevétel összege nem fog befolyni a társasághoz a mérlegkészítésig. A számviteli alapelv betartása miatt kötelesek vagyunk a vagyon-biztosítás önrészét igénybe vett szolgáltatáson kimutatni, a várható kártérítés árbevétel összegéig viszont időbeli elhatárolásba kell tennünk az igénybe vett szolgáltatások között kimutatott ráfordításaink további részét. Jól értelmezzük a rendelkezéseket? Köszönettel:Borsosné Pál Ildikó

Szervizszámla anyagköltség-könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szervizszámla esetén a számla tételesen tartalmazza a beszerelt anyagokat értékükkel együtt, s a számla utolsó sora a munkadíj, ami általában töredéke az anyagköltségnek. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e az anyagtartalmat az anyagköltségre könyvelni, vagy a teljes számlát az igénybevett szolgáltatások közé kell könyvelni?

OKJ-s képzés számlázás Kérdés

OKJ-s felnőttképzéssel foglalkozó cégnél a vizsgáztatók számlát adnak a vizsgátatásról. Alvállalkozóként kezelem őket, és könyvelem-e ezeket a számlákat, vagy igénybe vett szolgáltatásként?

Bérleti díj elszámolás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi számviteli kérdésben kérjük a segítségüket: cégünk bérleti díjat fizet ki természetes személynek. A kérdés az, hogy ez személyi jellegű egyéb kifizetés vagy igénybe vett szolgáltatásnak minősül? Szintén ehhez kapcsolódva, ha egy adószámos magánszemélynek fizetünk ki díjakat megbízási szerződés alapján, számla ellenében, az igénybe vett szolgáltatás vagy személyi jellegű kifizetés?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink