20 találat a(z) helyettesítés cimkére

Munkáltatói jog gyakorlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-ben az ügyvezető az egyetlen, aki a munkáltatói jogot gyakorolja. Hosszabb távolléte idején felmerülő ilyen ügyekben ki írhat alá, illetve tehet jognyilatkozatot helyette, vagy milyen módon oldhatók meg akadályoztatása esetén a munkaügyek?Köszönettel,

Őstermelő helyettesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy őstermelő például betegség miatt nem tud elmenni a termelői piacra árulni, megbízási szerződéssel megbízhatja-e élettársát, hogy a nevében áruljon? Ha ezért nem részesül díjazásban, bejelentési és bevallási kötelezettsége nincs. Milyen feltételekkel állíthat ki a nevében nyugtát? Szakszerű válaszukat előre is köszönöm.

Vállalkozási jellegű jogviszony, helyettesítés Kérdés

Egy társasház takarítására van egy főállású alkalmazott. A helyettesítésére szeretnénk valakit felkérni, akit nem szeretnénk alkalmazni, mivel csak a szabadság, illetve betegség ideje alatti, esetleg hétvégi pár órás munkavégzésről van szó. Lehet-e vállalkozási jellegű jogviszonyban foglalkoztatni, illetve ennek mi az adózása. Egy tanfolyamon azt a tájékoztatást kaptam, hogy ugyanaz, mint a megbízásí díjnak, de nem lehet a 10% költséghányadot alkalmazni. Ezzel kapcsolatosan pedig az a problémám, hogy ha kiadjuk a jövedelemigazolást, akkor ha jól gondolom, önálló tevékenységhez kell beírni, és ha az szja-bevallását más végzi, akkor teljesen jogosan figyelembe veszi a 10 százalék költséghányadot, és visszaigényli jogtalanul az adót.

Helyettesítő állatorvos Kérdés

Egy állatorvosi magánrendelő szeretne helyettesítő állatorvost felvenni munkaviszonyba, részmunkaidőben. Az állatorvosi rendelőben helyettesítő munkakörben foglalkoztatnák az új állatorvost, de csak heti két alkalommal, alkalmanként 8-10 órában. (Néha hétvégén is.) Ez az állatorvos amúgy (főállású) kisadózó vállalkozó. Kérem, írják meg részünkre, hogy hány órás munkaidőben foglalkoztathatom? (Például heti 20 órában? Attól függetlenül, hogy nem naponta dolgozna, hanem hetente csak kétszer?) Ebben az esetben ugye (részmunkaidős munkaviszony) marad főállású kisadózó? Nem éri hátrány a főállású kisadózói tevékenysége miatt? Köszönettel: Hoffmann Helga

Gyed szerződéses munkaviszony után Kérdés

Tisztelt Szikszainé! Köszönöm válaszát. Rendelkezni fogok 365 nap biztosítási idővel gyed előtt, és 180 nappal. De ha jól értelmezem, akkor terhesség alatt akkor sem fognak elbocsátani, ha aki helyett dolgozok, visszajön gyedről, ha bejelentem a terhességet?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Közhatalmi tevékenység díjának továbbhárítása – Áfa 2

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Fővárosi ipa-mentesség

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink