19 találat a(z) használtautó-kereskedés cimkére

Használtautó-kereskedés Kérdés

Használtautó-kereskedés (különbözeti adózás) Kérdés

Személyautó-vásárlás felszámolás alatt álló cégtől Kérdés

Szakhatósági ellenőrzések a használtautó-kereskedéseknél Cikk

Márciustól szeptemberig vizsgálja a fogyasztóvédelmi rendelkezések betartását a használtautó-kereskedésekben a szakhatóság – tette közzé az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a kormany.hu-n.

Autókereskedés, autókozmetika Kérdés

Használtautó-kereskedés Kérdés

Vállalkozásindításhoz szükséges végzettség Kérdés

Használtautó-kereskedés – áfalevonás Kérdés

Használtautó-kereskedés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Használtautó-kereskedő különbözet szerinti adózást alkalmaz. A beszerzett személygépkocsik minden esetben továbbértékesítési célt szolgálnak. A beszerzett személygépkocsik üzemeltetéséhez, fenntartásához alkatrészt vásárolt az autókereskedő (kisebb javítások, valamint olajcsere). A megvásárolt alkatrészt pedig egy autószerelő építi be a személygépkocsikba. A kérdésem az, hogy az autóalkatrészek áfája 100%-ban levonásba helyezhető-e a 125. § (1) bekezdés a) pontja alapján? Valamint az autószerelő számlájának áfája pedig a 125. § (1) bekezdés f) pontja alalpján levonásba helyezhető-e? Válaszukat előre is köszönöm!

Különbözet szerinti adózás Kérdés

Használtautó-kereskedés áfafizetési kötelezettségre az alábbiak szerint jelentkezett be: 1. kód Az áfafizetési kötelezettséget az általános szabályok alapján állapítjuk meg. 2. kód Viszonteladóként ezen tevékenységünkre az áfatörvény XVI/2. alfejezetének rendelkezéseit alkalmazzuk. Kérdésem az alábbi: A cég több teherautót vásárolt, melyekről az eladó áfás számlát állított ki. Értékesítheti-e a kft. áfásan a gépkocsikat, és akkor jogosult az áfát visszaigényelni, vagy különbözet adózás szerint kell értékesíteni a tehergépjárműveket és ebben az esetben nem igényelheti vissza az áfát? Segítségét előre is nagyon köszönöm.

Használtautó-kereskedés Kérdés

Kft. használtautó-felvásárlással és -értékesítéssel is foglalkozik.Többnyire magánszemélytől veszik és magánszemélynek értékesítik. Amikor megveszik az autót, nincs áfa felszámolva, miután a magánszemély nincs az áfakörben. Kérdésem, hogy amikor értékesíti a kft. a használt autót, fel kell számolni az áfát? Várom megtisztelő válaszukat.

Használtautó-kereskedés Kérdés

Az alábbi kérdésben kérném állásfoglalásukat: ha van egy viszonteladónak minősülő autókereskedő kft., amely a használt személygépkocsikat különbözeti adózással értékesíti (a feltételek fennállnak), de már az értékesítés előtt saját nevére forgalomba helyezi a személygépkocsikat, saját nevében megfizeti a regisztrációs adót, eredetvizsgát, ennek hatósági díját stb., 1. jól gondolom-e, hogy a beszerzési áron felül egyik fent felsorolt tétel sem képezi a beszerzési ár részét (így nem vonható le a különbözet megállapításkor a bevételszerzéskor), 2. mivel nem a vevő nevében megfizetett tételekről beszélünk (például regisztrációs adó), hanem az értékesítést megelőzően saját részre helyezi forgalomba, ezen tételek a kft. költségeinek, ráfordításának minősülnek, 3. ezen tételeket (hatósági díjak, regisztrációs adó, gépjárműadó stb.) a könyvelésben a megfelelő 5-ös számlaosztályba kell könyvelni, vagy attól függetlenül, hogy a különbözeti árrés meghatározásánál nem lehet azokat figyelembe venni, a 814-es elábé kartonon kell nyilvántartani 4. jó értelmezem-e az áfatörvényt, hogy a különbözeti adózás alá sorolható használt személygépkocsihoz közvetlenül kapcsolódó áfás tételek áfája nem levonható? 5. a levonási tilalom kiterjed-e használt ingóságokhoz közvetlenül nem kapcsolódó költségre? Vagy esetleg szükséges-e ezen költségek áfájának arányosítása?

Használtautó-kereskedő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Használtautó-kereskedéssel foglalkozó kft. autót vásárol Az unióból, kereskedőtől vásárolja a személygépkocsit, az értékesítés során az uniós partner különbözeti áfa szerint állítja ki az autóról a számlát. Ezen értékesítéshez kapcsolódóan ügyintézési díjként szolgáltatást számláz le, de ezt már közösségi áfa szerint közösségbe nyújtott szoltáltatásként. A magyar kereskedő szemszögéből ezt a beszerzést az autó "rendezi", tehát különbözeti adózással lesz értékesíthető. Mi lesz a sorsa az ezen autóhoz igénybevett termékek, szolgáltatások áfájának: – igénybe vett uniós szolgáltatás (normál uniós vagy csak fizetendő) – Magyarországon vásárolt, ezen autóhoz szükséges alkatrész áfája (például gumiabroncs) – Magyarországon igénybevett szolgáltatás áfája (például műszaki átvizsgálás) – Az eladásra felkészítéshez szükséges utak üzemanyagáfája – Harmadik országból behozott termék (például alkatrész). Ezek mind ahhoz szükségesek, hogy az autó értékesíthető legyen. Segítségét ezúton is köszönöm.

Számlakészítés a használtautó-értékesítésnél különbözeti áfa szerint Kérdés

Használtautó-értékesítéssel foglalkozik a cégünk, bejelentkeztünk a különbözeti áfa alá. Ha megveszem magánszemélytől a gépkocsit, és azt javítani kell, az alkatrészjavítás áfás, le lehet-e vonni az áfát? Példa: a gépkocsit 1 000 000 forintért vettem, ráköltöttem 127 000 forintot áfásan. Értékesítem 1 600 000 forintért, akkor a számlát hogyan állítom ki, mit írok rá, mennyi lesz az általam fizetett áfa, hogy kontírozom? Kell-e valamilyen nyilvántartást vezetni? Sürgősen várom válaszukat, amit előre is köszönök.

EU-ból beszerzett gépjármű értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy használtautó-kereskedőtől az EU-ból beszerzett gépjárműveket belföldön, illetve az EU-ban hogyan kell kiszámlázni? A belföldi cég különbözeti áfakörbe van bejelentve. Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Helyiadó-számítás komplex megosztással

Szipszer Tamás

adószakértő

Egyéni vállalkozó és a könyvkiadás

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink