6 találat a(z) használt gépkocsi értékesítése cimkére
Különbözeti áfás számla kiállítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy használtgépjármű-kereskedéssel foglalkozó kft. (áfakörbe tartozó) EU-s tagállamból, magánszemélytől megvásárol egy személygépkocsit, Magyarországon pedig továbbértékesíti egy másik magyar cégnek, akkor a számlában kell-e 27 százalékos áfát feltüntetni, vagy nulla áfatartalommal állítom ki a számlát, csak rá kell írnom, hogy "különbözeti áfa szerinti adózás"?
Gépjármű-kereskedő – személygépkocsi-javítás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Használtgépjármű-kereskedő esetében az általa értékesítési szándékkal vásárolt használt személygépkocsi javítási költségének az áfájára is vonatkozik-e az áfatörvény 124. § (4) bekezdésében foglalt 50 százalékos levonási tilalom? A kereskedő egyébként a viszonteladóra vonatkozó úgynevezett különbözeti áfaelszámolást választotta (áfatörvény 2. alfejezet).
Különbözeti áfa Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Különbözeti áfát választotta az egyik ügyfelem, aki használtgépkocsi-beszerzéssel és -értékesítéssel foglalkozik. Amikor megveszi a használt gépjárművet, néhány elemét a gépkocsinak (lámpa, lökhárító) felújítja. Az alkatrészek és a munkadíj áfája levonásba helyezhető? A különbözet számításánál az értéknövelő beruházással lehet számolni? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: Sz.A.
Használtgépkocsi-kereskedő áfaelszámolása Kérdés
Egy használtgépkocsi-kereskedő kft. bejelentkezett a viszonteladói körbe, tehát a különbözet szerinti áfát alkalmazza a használt autók értékesítésénél. Viszont ha ő vásárol személygépkocsit egy másik autókereskedőtől, az a kiállított számlára ráírja, hogy különbözet szerinti áfa vonatkozik rá, és nem számol fel áfát. Amikor eladja ezt a gépkocsit, hogyan számolja az áfát, vagy ebben az esetben is alkalmazhatjuk a különbözet szerinti áfát? Tehát vesz egy autót 1 000 000 forintért, a számlán nem szerepel áfa, de rá van írva, hogy "Különbözeti adózás alapján", akkor, ha ezt az autót eladja 1 200 000 forintért, és ő sem számít fel áfát, ráírja őis a számlára, hogy "Különbözeti adózás alapján", akkor neki csak a 200 000 forint lesz az áfa bruttó alapja? Egy szakirodalomban azt olvastam hogy ebben az esetben nem lehet alkalmazni a különbözeti áfát, hanem az általános szabályok szerint kell értékesíteni, vagyis az 1 200 000 forint plusz áfa összeget kell a számlára írni. Kérem szíves segítségüket. Köszönöm
Használt gépjárművekhez kapcsolódó levonható áfa Kérdés
Egy kft. az általános forgalmi adó hatálya alá tartozik, és bejelentkezett a XVI. fejezet, azaz a használt ingóságokra vonatkozó különös szabályok hatálya alá. Használt gépjárművek felvásárlásával és ezen gépjárművek javítása után a gépjárművek értékesítésével foglalkozik. Nem áfával terhelten szerzi be a gépjárműveket magánszemélyektől. A kérdésem az, hogy a javításra fordított költségek áfája milyen arányban igényelhető vissza egyedi nyilvántartás mellett? A gépjárműre fordított költségeket külön-külön tartja nyilván a cég. Hogyan lehet visszaigényelni az általános költségek áfáját, mint például a könyvelési díj, tárgyieszköz-beszerzés, ügyvédi munkadíj, tisztítószerek, irodaszerek értékéből? Mi tekintendő árrésnek ebben az esetben? Figyelembe lehet-e venni a gépjárművek eladási árából a ráfordított költségeket is beszerzési áron felül?
Használt gépkocsi átminősítése tárgyi eszközzé Kérdés
Tisztelt Válaszadó! A következőkben kérném szakmai válaszát: Gépjármű-kereskedő cég vagyunk, és egyben márkaszerviz is. A használt személygépkocsik értékesítéséhez a különbözeti (árrés utáni) adózást választottuk alakulásunkkor. Ezeket az autókat az ügyfeleink (adóalanyok esetén) adó alól mentesen értékesítik részünkre az áfatörvény 2013. áprilisi változását követően (87. §), a magánszemély ügyfeleinktől adásvételi szerződéssel vásároljuk meg azokat. Időközönként előfordul az, hogy egy továbbértékesítési céllal megvásárolt használt személygépkocsit emiatt saját névre forgalomba helyezzük, és átminősítjük használt gépkocsi készletből tárgyi eszközzé. Természetesen cégautóadó-fizetési kötelezettség belép ebben az esetben. Kérdésünk az, hogy, ha az ilyen használtautó-készletből tárgyi eszközzé átminősített autókat mégis értékesítenénk, akkor adó alól mentesen vagy különbözeti áfásan tehetnénk meg? Van-e jelentősége értékesítéskor annak, hogy a bérbeadás időszaka több év, vagy pár hónap? Válaszukat megköszönve tisztelettel.