6 találat a(z) fegyelmi cimkére

Jóhiszeműség és tisztességes eljárás – a munkáltató mikor sérti meg ezeket az alapelveket? Cikk

Ha a munkáltató írásbeli figyelmeztetést (fegyelmit) ad a dolgozójának, vagy átad neki egy teljesítményértékelést, hogyan kell igazolnia, hogy döntéseit a jóhiszeműség és tisztességes eljárás keretében hozta? A munkavállaló milyen esetekben hivatkozhat arra, hogy a munkáltató ezen döntései meghozatalakor megsértette a jóhiszeműség és tisztességes eljárás szabályait? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd, compliance szakértő válaszolt.

Így fegyelmezhető a munkavállaló Cikk

Mi tehet a munkáltató abban az esetben, ha nem akarja megszüntetni a munkavállaló munkaviszonyát, de éreztetni kívánja vele elégedetlenségét, azt, hogy eljárása nem megfelelő, és ha ezen nem változtat, akár az elbocsátására is sor kerülhet? Hogyan fejezze ki rosszallását a munkaadó a munkavállalóval szemben?

Csalt a rendőr. Ki gyakorolja a fegyelmi jogkört? Cikk

A fegyelmi jogkör gyakorlójának személyét a hivatásos szolgálati viszonyban álló személy fegyelmi eljárás megindításakor betöltött beosztása határozza meg – mondta ki a a Kúria.

Jogos a fegyelmi az ügyésznek Cikk

Az objektív elévülési határidő nem az elkövetés felfedezésétől, hanem a vétség elkövetésétől számítandó. A mulasztással megvalósított fegyelmi vétség esetén e határidő akkor kezdődik, amikor a munkavállaló jogszerűen eleget tehetett volna az adott kötelezettségének – mondta ki a Kúria egy fegyelmi határozat hatályon kívül helyezése iránt indított ügyben.

Így fegyelmezhető a munkavállaló – a figyelmeztetéstől a felmondásig Cikk

Mit tehet a munkáltató, ha a munkavállaló nem tesz eleget a törvényben meghatározott alapvető kötelezettségeinek? Cikkünkben részletesen – bírósági ítéletekre is hivatkozva – kitérünk a szóbeli és írásbeli figyelmeztetésre, a fegyelmi büntetésre, és arra, hogy mire kell nagyon ügyelni, ha a munkáltató végső soron meg szeretné szüntetni a kötelezettségszegő dolgozó munkaviszonyát.

Fegyelmivel elbocsátották, per lett belőle Cikk

A felperes közalkalmazott gazdasági igazgatói megbízását a kinevezési jogkört gyakorló visszavonta, majd ezt követően a munkáltatói jogkör gyakorlója fegyelmi eljárást indított vele szemben. A fegyelmi eljárás kezdeményezését azzal indokolta, hogy az intézménynél a fenntartó által elrendelt megbízhatósági ellenőrzés nagy összegű hiányt tárt fel, továbbá a felperes az alperes nevében több gazdasági társasággal olyan szerződést kötött, amelyből az intézménynek kára származott – olvashatók egy ügy előzményei a Kúria közleményében.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Számladátumok, ha szlovák cég állítja ki

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Felmondás gyedről visszatérő kismamának

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Munkaköri leírás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink