1 találat a(z) fűtésrendszer korszerűsítése cimkére

Kérdés

Tisztelt Adózóna Szakértők! Az egyéni vállalkozó lakás és üzlethelyiség bérbeadással foglalkozik, továbbá az alkalmazottja révén nyelvtanítással. 2013. évben fejlesztési tartalékot jelzett az szja-bevallásában. A fejlesztési tartalékot kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszközök beszerzésére lehet feloldani. Kérdésem: ilyennek minősül-e, ha a bérbeadott lakás fűtésrendszerét korszerűsíti, konkrétan az eddigi gázkonvektorok helyett kondenzációs gázkazánt és az ahhoz tartozó radiátorokat, egyéb szerelvényeket vásárol, beleértve a kémény megfeleltetését is az új fűtési rendszernek? Ennek lesz egy komplett költsége a munkadíjjal együtt. Az egyik bérbeadott üzlethelyiségben az eddigi kazán elromlott, javíthatatlan. Ha egy korszerűbbre cseréli, lehet-e ez is üzemi célúnak minősített felhasználás? A másik tevékenységhez a nyelvtanításhoz kötődik, ha például számítógépet, nyomtatót vásárol, ez is elfogadható-e üzemi célúnak? Köszönettel: Kerékjártóné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Duális képzés, szakmai gyakorlat

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink