7 találat a(z) egyéni fejlesztési idő cimkére

Bértámogatás: mit vehetünk figyelembe ellátási alapként? Cikk

A járvány okozta gazdasági nehézségek kapcsán hozott átmeneti szabályok számos pontban érintik a munkavállalók, illetve vállalkozók társadalombiztosítási jogállását, illetve ellátásokra való jogosultságát, pénzbeli ellátásai alapját. E körbe tartozik a bértámogatás is, amelynek szabályait a módosított 105/2020. kormányrendelet taglalja.

Egyéni fejlesztési idő Kérdés

A 105/2020. kormányrendelet alapján abban az esetben, ha a munkaidő több, mint 50 százalékkal csökken, nem kell megállapodnia a munkáltatónak és a munkavállónak az egyéni fejlesztési időben. Amennyiben mégis megállapodnak (például kikötik, hogy heti 2 óra minősül egyéni fejlesztési időnek a támogatás ideje – 3 hónap – alatt), akkor erre az időszakra munkabért kell fizetni a munkavállalónak. Érdeklődni szeretnék, hogy ebben az esetben az egyéni fejlesztési időre járó munkabérnek arányosnak kell-e lennie a munkaidő-csökkentés előtti munkabérrel (vagyis annyit kell-e fizetni a munkavállalónak, amennyi a korábbi munkabére alapján arányosan járna), vagy a felek megállapodhatnak-e abban is, hogy az erre az időre egy meghatározott összeg (például bruttó 50 000 forint) jár, amely munkabérként adózik?

Bértámogatás csökkentett munkaidőre: íme egy számpélda Cikk

A veszélyhelyzet idején sok munkavállaló próbál élni a módosított 105/2020. kormányrendelet biztosította bértámogatás lehetőségével. A számolás azonban nem mindig egyértelmű. Olvasónk is elbizonytalanodott és szakértőnkhöz fordult. Horváthné Szabó Beáta adószakértő segített a számpéldán keresztül feltett kérdés megoldásában, megválaszolásában.

Egyéni fejlesztési idő 6 órából 4 órás munkarendben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves abban segíteni, hogy ha az egyik cégünknél már március végén a 6 óráról 4 órára csökkentettük a munkaidőt, akkor az egyéni fejlesztési idő alkalmazása ebben az esetben is kötelező? Válaszát előre is köszönettel: Solymos Erzsébet

Egyéni fejlesztési idő Kérdés

Tisztelt Szakértők! 8 órás munkaviszonyból 4 órás munkaviszonyra módosult a foglalkoztatás. Ebben az esetben is a fejlesztési időt alkalmazni kell. Viszont erre külön kell készíteni a munkavállalókkal megállapodást? Része ez is a beadandó kérelemnek?

Csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fenti témában tegnap feltett kérdésemre adott válaszát köszönöm. További felmerülő kérdésem, hogy a kiesőbér-támogatás milyen összegre vonatkozik, mivel teljesen más összegről van szó egy négy gyermeket nevelő, családi adókedvezmény igénybevételére jogosult dolgozó esetében, mint amikor a munkabér normál módon kerül elszámolásra. További kérdésem arra vonatkozik, hogy amennyiben a dolgozót 50%-os munkaidő-csökkentéssel foglalkoztatják a járvány ideje alatt, mindenképpen kell egyéni fejlesztési időre (aminek a fogalma még mindig nem világos számomra) a kieső nettó bér 30%-át kifizetni a részére. Köszönettel és üdvözlettel: Tóth Péterné

Egyéni fejlesztési idő igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 105/2020-as rendelet alapján kérhető csökkentett munkaidős támogatásban a munkavállalónak vállalnia kell, hogy a kieső idő 30%-ában egyéni fejlesztési időben vesz rész, mely összefügg a munkakörével vagy a vállalkozás tevékenységével. De ezt hogyan kell majd igazolnia?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink