63 találat a(z) egyéni ügyvéd cimkére

Egyéni ügyvéd - fejlesztési tartalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni ügyvéddel kapcsolatos kérdésben kérném szíves tájékoztatását: 1. több olyan alkalmazottja van a vállalkozásnak, aki nem a cég székhelyén lakik, ezért az merült fel, hogy egy lakást bérelne ezen személyeknek és mint "munkásszálláson" történő elhelyezést adómentes juttatásként a bérleti díjat számolná el. Ez járható út-e? Ezen ügyvéd 2015-ben fejlesztési tartalékot képezett beruházási célra. Lehetséges megoldás-e, ha ezt az ingatlant szerkezetkész állapotban veszi bérbe és mint idegen eszközön végzett beruházás befejezi a munkálatokat és ezzel a fejlesztési tartalékát feloldja? 2. Szintén ez az ügyvéd nyílt végű lízinggel személygépkocsit bérelne, az egyéni vállalkozónál a személygépkocsi - az ő esetében - nem kizárólagos tárgyi eszköz és feltételezem, hogy a bérleti díj átalányban számolható el, jól gondolom-e? Az áfa tekintetében - a cégekhez hasonlóan - a bérleti díj üzleti célú dokumentált futás arányában levonható? Előre is köszönöm szíves tájékoztatásukat.

Egyéni ügyvéd szünetelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget kérnék öntől. Egyéni ügyvéd 2017. 03. 01-jétől szünetelteti a tevékenységét (szülés miatt). Az ügyvédi kamarától megkapta az erre vonatkozó határozatot. Ő nem szerepel az egyéni vállalkozók névjegyzékében, így nem a webes ügysegéden történik az ügyintézése. Kérdésem, hogy a szünetelés nála hogy működik, vagy ilyenkor neki át kell alakulnia egyéni vállalkozóvá és ott elindítani a szünetelést, vagy létezik erre külön NAV-os nyomtatvány, vagy ilyenkor meg kell szüntetni az adószámát? Köszönöm segítségét!

Egyéni ügyvéd számlázási kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni ügyvéd sikerdíjért dolgozik. Megnyeri megbízója perét és a bíróság megítéli a perköltséget, melyet a vesztes fél fizet. Mikor van az ügyvédnek számlázi kötelezettsége, és a vevője a számlán a megbízó vagy a vesztes (gyakorlatilag a díjat fizető) fél lesz? Válaszát előre is köszönöm!

Egyéni ügyvéd válaszhat-e katát? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni ügyvédet szeretnék katába bejelenteni, de mivel nincs az okmányirodánál nyilvántartási száma (csak kamarai nyilvántartási száma van), ezért nem tudom bejelenteni a 16T101 változásbejelentő lapon. Hogyan tehetem ezt meg?

Egyéni ügyvéd, katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy jelenleg katás egyéni vállalkozóként üzletviteli tevékenységet folytató személy a jövőben egyéni ügyvédként kíván működni, szintén katás adózóként. Milyen bejelentési kötelezettségei vannak, milyen hatóságok felé, milyen nyomtatványokon? Köszönettel, VL

Kata választása bt. esetén Kérdés

T. Címzett! Az alábbi kérdésem lenne a kisadózó vállalkozások tételes adójával [2012 évi CXLVII. tv ( Katv.) ]kapcsolatosan. Egyéni ügyvéd a kata hatálya alá tartozik, az ügyvédi tevékenységét megszünteti, így megszűnik a kataalanyisága is. Az ügyvédi tevékenység megszüntetése után ugyanez a magánszemély alapít egy betéti társaságot, amelynek a beltagja és üzletvezetője lesz. A betéti társaságot a kata hatálya alá szeretnénk bejelenteni és a tételes adót a nevezett beltag után kívánjuk megfizetni, mint kisadózó magánszemély. Kérdésünk, hogy a betéti társaság választhatja-e a kataalanyiságot, figyelembe véve a 2012. évi CXLVII. tv ( Katv.) 6. §-át: 6. § Az adóalanyiság megszűnésétől számított 24 hónapban az adóalanyiság ismételten nem választható. 2016.10.17.

Lehet-e kapcsolt vállalkozás ügyvédi iroda? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen kedves álláspontját megadni arra vonatkozólag, hogy egy kft.-nek lehet-e ügyvédi iroda a kapcsolt vállalkozása? Egyéni vállalkozás nem lehet, és így számomra nagyjából egyértelmű, hogy egyéni ügyvéd sem. Viszont az ügyvédi iroda közelebb áll a kft.-khez mint az egyéni vállalkozásokhoz, de mégsem teljesen egyértelmű a jogállása, ezért merült fel bennem a kérdés. Válaszát előre is köszönöm!

Egyéni ügyvéd – számlán feltüntetendő adat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérem segítségét, hogy számlán kell-e egyéb azonosítót feltüntetnie az egyéni ügyvédnek, ha az adószáma 5 számmal kezdődik, és az evatörvény hatálya alá tartozik? Válaszát előre is köszönöm.

Egyéni ügyvéd oktatási tevékenysége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfa alá tartozó egyéni ügyvéd oktatási tevékenységet is végez. Nem tudom, hogy helyesen járunk-e el, ha ugyanúgy áfaösszeggel növelten állítjuk ki a számlát, mint az ügyvédi tevékenységről? Illetve a bevételeit sem különböztetjük meg, hogy az ügyvédi vagy oktatási tevékenységből származik-e? Amennyiben mégis rosszul járunk el, úgy kérem, szíveskedjen levezetni, hogyan és milyen módon kellene számlázni, vagy esetlegesen adót fizetni az oktatási tevékenység után? Köszönettel: Léderer Györgyné

Ügyvédi iroda átalakulása egyéni ügyvéddé Kérdés

Tisztelt Adózóna! Érdeklődnék, hogy mi a menete annak, ha egy egyszemélyes ügyvédi irodából egyéni ügyvéddé átalakulok, illetve, ez lehetséges-e akkor, ha 1 hónap múlva szülés miatt szüneteltetni fogom a praxisomat 2016. 12. 31-éig? Lehetséges-e, hogy a szünetelés előtt elindítva, a szünetelés alatt megtörténjen az átalakulás? Ha igen, akkor mi ennek a menete? Köszönettel: K. I.

Egyéni ügyvéd szülés után igényelhető családtámogatási ellátásai Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni ügyvéd szülés után is dolgozna az otthonában kialakított irodájában. Kérdésem az lenne, hogy milyen ellátások illetik meg szülés után(anyasági támogatás, csed, gyed, gyes)? Lehet a részére igényelni attól függetlenül, hogy ő szülés után is folytatja egyéni ügyvédi tevékenységét? Köszönöm válaszát. Bognárné

Egyéni ügyvéd megszünése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy egyéni ügyvéd 2012. 09 hónap óta szünetelteti ügyvédi tevékenységét a kamaránál, akkor megszüntethető-e a NAV-nál a vállalkozása?

Ügyvédi iroda átalakulása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda szeretne átalakulni: - egyéni ügyvéddé és a - kata szabályai alapján adózni. Gondolom, ez teljes mértékben egyéni vállalkozóként való működést jelent, melyhez nem kell vállalkozói igazolvány. Kérdésem lenne, hogy ezt "egy menetben" megteheti-e? Kettős könyvvitelt alkalmazott, erről kellene egyszeresre áttérni? Átalakulási mérleget - melyet, ha jól gondolom, nem nyújtok be sehova -, melyik könyvelés alapján kell elkészíteni? Kettős vagy az egyszeres, szja alapján? Kettős tűnik kézenfekvőnek, de akkor hogyan nyitok az egyéni vállalkozásban? Mik lehetnek ezen átalakulás esetén a buktatók, melyekre figyelni kell? Válaszát előre is köszönve, tisztelettel: Gubányiné Kati

Posztgraduális képzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni ügyvéd posztgraduális képzésben vesz részt. Elszámolhatja-e ennek díját a vállalkozás érdekében felmerülő költségként, illetve terheli-e a képzés díjával kapcsolatban szja- és ehokötelezettség? Segítségét előre is köszönöm!

Ügyvédi Irodából Egyéni Ügyvéd. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ügyvédi iroda egyszemélyes tagja vagyok, jelenleg a kamaránál szüneteltetem az ügyvédi tevékenységemet, viszont újrakezdeném az ügyvédi pályám, de nem ügyvédi irodaként, hanem egyéni ügyvédként. Ennek oka az adózási lehetőségekben rejlik, katás egyéni ügyvéd szeretnék lenni. Hogyan lehetséges az ügyvédi iroda megszüntetése és egy egyéni ügyvédként való tevékenység létrehozása? Lehetséges esetleg az átalakulás egyéni ügyvédként? Köszönöm a segítséget.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Lízingügylet

Nagy Norbert

adószakértő

Utazási iroda számlázás

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink