37 találat a(z) devizás számla cimkére

Devizás előleg kérdés-kiegészítés Kérdés

Tiszelt Kneitner Lea! „Devizás előleg beszámítása” kérdésemre köszönöm a gyors választ. Kérdésemet kiegészíteném. A végszámla forintban kifejezett áfamegállapításának módja érdekelne. Két értelmezés közül melyik a helyes? 1.) A devizában kifejezett végszámla áfaösszegéből levonjuk a beszámításra kerülő két előleg deviza áfaösszegét, és a különbözet deviza áfaösszegét számítjuk át a választott árfolyamon. 2.) A végszámla teljes devizában kifejezett áfaösszegét számítjuk át a választott árfolyamon, és a forintra átszámított áfaösszegéből vonjuk le a forintra átszámított előlegek összegét. Előre is köszönöm a választ.

Devizás ügyletek előlegéhez kapcsolódó árfolyam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Belföldi vállalkozás szintén belföldi vállalkozásnak devizában állít ki előlegszámlát. Ekkor a forintosításkor figyelembe vett árfolyam a pénzügyi teljesítés napi árfolyamával egyezik meg (ez is szerepel az előlegszámán a teljesítés időpontjaként). Kérdésem az lenne, hogy a tényleges teljesítést követően az előleg visszavonása az eredeti árfolyamon, vagy a tényleges teljesítés napján érvényes árfolyamon történik? Ha technikailag a végszámlában csak egy árfolyam (tényleges teljesítés napi) adható meg, akkor az előlegvisszavonást külön számlával érdemes kiállítani? Válaszát előre is köszönöm!

Teljesítés fogalma Kérdés

Egyik cégünk eltérő üzleti évet kíván alkalmazni a 2015-ös évtől, ezért a közelmúltban vásároltunk egy új könyvelőprogramot, mellyel kapcsolatban felmerült néhány kérdés. A korábban használt programjaink az EU-s, devizás számlák forintosításakor automatikusan a teljesítés napján érvényes MNB-árfolyamot kínálta fel. A cég az MNB -árfolyamot választotta, így a könyveléskor áfában nem adódott gondunk. Ezzel ellentétben az új program a számla keltének napján érvényes árfolyamot használja. A program fejlesztői azt állítják, hogy a számviteli teljesítés dátuma megegyezik a számla keltének dátumával, így azt kötelező alkalmazni, s nem kívánják a teljesítéskori árfolyamot beparaméterezni a programba. Lehet, hogy az én ismereteim hiányosak, s eddig mindent rosszul csináltam? Gyakran előfordul, hogy a számla keltének és a teljesítésnek a dátuma nem egyezik meg. A régi programunk a főkönyvi kivonat és a beszámoló összeállításánál a teljesítés dátumát vette figyelembe, és a szerint készítette el például a mérleget. Az új program nem a teljesítés, hanem a számla keltének a dátumát nézi. (Tehát, ha a januári raktárbérleti díjról a számlát februárban állítják ki, akkor nem a januári, hanem a februári költségek között szerepelteti.) Véleményük szerint ez a program így jól működik? (Nagyon sok pénzt és energiát fordítottunk ebbe a programba, szeretném, ha minden törvényesen és jól működne, ezért kérem a véleményüket).

Egyéni vállalkozó devizás bevétele Kérdés

Áfaalany katás egyéni vállalkozó devizában kiállított számláira az MNB-árfolyam alkalmazását választotta. Kiállított számlát egy harmadik országbeli adóalanynak. A bankszámlájára forintosítva érkezik a bevétel, nincs külön devizaszámlája. Kérdésem, hogy az adóalapot milyen dátummal (számlán szereplő teljesítési idő, kiegyenlítés dátuma, stb.) és milyen árfolyamon (MNB-árfolyamon, a választás szerint, vagy a hitelintézet által megadott árfolyamon) számítsuk ki? Válaszát előre is köszönöm.

Árfolyam Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ha egy devizás szállítói számlán szolgáltatás szerepel (a számlán megjelölve az időszak), akkor milyen árfolyamon könyveljük a számlát? A befogadó MNB-árfolyam alá van bejelentkezve. Folyamatosan vannak ilyen számlák, az egyik számlán például október 1-től október 15-ig terjedő időszakra számlázza a szolgáltatást. A következő számlán október 16-tól október 31-ig terjedő időszakig. A partner a kelte szerinti árfolyamon állítja ki a számlát. Köszönettel: Miglécz Petra

Devizás számla, forintos kiegyenlítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy külföldi közvetítő cég a kiállított számlán euróban és forintban is feltünteti a fizetendő összeget – ráírja, milyen árfolyamon számol –, de kéri a számla értékét forintban kiegyenlíteni. Alapvetően én azt gondolom, hogy ezek devizás számlák. Az lenne a kérdésem, hogy a könyvelésben devizában vagy forintban kell-e könyvelni az ilyen számlákat, ha a kiegyenlítés ténylegesen forintban történik? Válaszát előre is köszönöm!

Devizás költség elhatárolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás éves előfizetéseket vásárol külföldről devizáért. Kérdésem az lenne, hogy az év végi elhatárolást hogyan kell elvégezni ezeknél a költségeknél? Tételesen, minden számlánál, a teljesítéskori devizaárfolyamon, ahogy a könyvelésben szerepelnek, vagy a fordulónapkor érvényes választott (jelen esetben MNB) árfolyamon? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink