29 találat a(z) cégtörlés cimkére
Ügyvezető biztosítása végelszámolás esetén Kérdés
Legyen óvatos, ha sok cégtáblát lát egy ajtón! Cikk
Bár a cégjogi környezet sokat tisztult az elmúlt évek során, de úgy tűnik, még mindig szép számmal akadnak látványos szürke foltok a cégvilágban. Egyik ilyen jelenség azon cégek túlélőképessége, amelyek olyan címekre vannak bejegyezve, amely címen sok más vállalkozóval osztoznak – írja az opten.hu.
Még mindig sok cég szűnik meg felszámolással az építőiparban Cikk
Közel 6000 új induló céggel és folyamatosan növekedő termelési volumennel rendkívül erős évet zárt tavaly az építőipar, egy év alatt több mint 55 százalékkal több cég indult, mint amennyi megszűnt – derül ki az Opten közleményéből.
Több cég alakult, de több is szűnt meg, mint egy éve Cikk
Tovább erősödött a cégalapítási kedv, januárban és februárban több mint 10 százalékkal több céget alapítottak a tavalyi havi átlagosnál, a cégek száma összességében mégis csökken, a törlések magas aránya miatt – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból.
Csökkenőben a cégtörlések, növekedőben a felszámolási eljárások Cikk
Csupán 9409 cég szűnt meg 2017 harmadik negyedévében, 2013 óta nem volt ilyen alacsonyan a számláló – közölte az Opten Kft.
Cégtörlés, s.o.s. 2. Kérdés
Tisztelt dr. Kéri Ádám! 2017. 10. 08-án küldött „Cégtörlés SOS” kérdésünkre 2017. 10. 09-én adott válaszát nagyon szépen köszönjük, igazán megtisztelt bennünket a gyors segítséggel. Helyesbítésként: A közlönyben még nem a kényszertörlési eljárás megindulása jelent meg 2017. 09. 30-án, hanem az azt megelőző változásbejegyzés iránti kérelmet elutasító végzés, melyben a társaság ellen kényszertörlési eljárás megindítását rendelték el. Állítólag 2017. 10. 16-án nekünk új, de már meglévő kft. ”veszi át” a dolgozókat, vagyis egy meglévő céget akarnak „feltölteni” velünk átvéve a dolgozókat. A kérdés: ha már elrendelték a kényszertörlési eljárás megindítását, de az még nem jelent meg a közlönyben, történhet-e olyan „átszervezésnek” vagy „beolvadásnak” álcázott jogutód nélküli megszűnés (vagy jogszerű jogutódlásba való átmenet), hogy a dolgozók „öröklődjenek” az új cégbe? Hogy történhet a dolgozók átvétele-átadása egy ilyen helyzetben és egy ekkora volumenű változással kapcsolatban mikor és hogyan kell, hogy tájékoztatási kötelezettségének eleget tegyen a vezetőség? Ha a bérszámfejtő munkaviszonya a törvény erejénél fogva szűnik meg, akkor ki fogja a bérszámfejtést az aktuális záró hónapban elvégezni és milyen jogviszonyban? A bérszámfejtő ráadásul nem is szándékozik az „új” cégben tovább dolgozni… Kérem, ne haragudjon, hogy ennyi kérdést tettem fel, de a vezetői tájékoztatás hiánya mögöttes és dolgozói oldalról nézve nem éppen kedvező eljárást feltételez. Köszönettel
Cégtörlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyors válaszát szeretnénk kérni kérdésünkre! Adott egy társas vállalkozás, mellyel kapcsolatban most jutott a tudomásunkra, hogy kényszertörléssel megszűnik. Ennek cégközlönyben való megjelenése a múlt hónap végén történt, tehát már az eljárás megkezdődött, sejtésünk szerint 15 napon belül a kényszertörlési eljárás befejeződésével megszűnik a cég. A kérdésem, hogy a cégnél munkaviszonyban álló számviteli ügyintézőnek, illetve a cégnek könyvviteli és bérszámfejtési szolgáltatást nyújtó egyéni vállalkozónak milyen kötelezettségei és jogai vannak a cégmegszűnést követően? Munkavégzésre tekintettel ki mire kötelezhető? Ui: A vezetőség részéről ezzel kapcsolatban eddig a pillanatig semmi konkrét információt nem kaptunk sem szóban sem írásban, szinte véletlenül, elejtett fél mondatok, hozzánk intézett kérdések és bekért adatok késztettek minket gyors nyomozásra. Egy „új”, számunkra ismeretlen cégbe való beolvadás lehetősége is fennállhat. A helyzetről egyébként több mint 100 munkavállaló nem informált. Tudom, hogy kérdésem nagyon sok, egyenként is terjedelmes témát feszeget, de hálásak lennénk, ha az idő rövidségére, illetve a vezetőség oldaláról nézve a „beszédes információ-visszatartásra” tekintettel a segítségünkre lehetnének. Gyors válaszukat és segítő közreműködésüket előre is megköszönve, maradok tisztelettel hű olvasójuk.
Nőtt a cégtörlések száma Cikk
1 éves csökkenő trend után 2017 második negyedévében újra növekedésnek indult a cégtörlésszámláló. Ráadásul a megszűnések mögött újra a felszámolások vannak felfutóban, tehát a cégstruktúra fertőzöttsége növekedőben van – közölte az Opten.
Sok céget törölnek, lassan javul a helyzet az építőiparban Cikk
Továbbra is magas a cégtörlések száma az építőiparban, de az egy évvel korábbihoz képest kissé javult a helyzet – közölte az Opten céginformációs szolgáltató.
Viharfellegek gyülekeznek, újabb cégtörlési hullám következhet Cikk
Vártnak megfelelő alacsony cégalapítást, de trendhagyó törlési számokat hozott az augusztus. Nem túl biztatóak a jelek év vége fele közeledve.
Újabb cégtörlési rekord van mögöttünk Cikk
Újra csúcsra járatta a cégbíróság a vállalkozások törlését, amennyiben 5327 vállalkozást szüntettek meg Magyarországon áprilisban. Ez újabb cégtörlési rekordot jelent, az eddigi legrosszabb hónap 2015 szeptembere volt, amikor 5004 társaság jutott erre a sorsra. „Aggasztóbb azonban, hogy a cégalapítások száma még mindig stagnál” – mondja Pertics Richárd, az Opten céginformációs igazgatója.
Befuccsolt cégek: vannak meglepő kivételek Cikk
Talán még soha nem érvényesült ennyire eltérő tendencia az összes cég és az építőipari vállalkozások megszűnési rátájában, mint most novemberben. Az összes cég körében októberhez képest novemberben is növekedett a törölt cégek száma, az építőiparban viszont határozottan csökkent: az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint az előző hónapban 557 céget szüntettek meg, két hónappal ezelőtt viszont 643-at.
Rekord a cégtörlésben Cikk
Rekordot döntöttek a bíróságok idén a cégtörlésben. A bejegyzett cégek 35-40 százaléka nem működik – közölte a feketelista.hu.
Végelszámolásnál a NAV elfelejtette a késedelmi pótlékot előírni Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt.-nél, amely végelszámolásnál megszűnt, a záró beszámoló bevallását megelőzően pontosan kiszámítottuk, hogy mennyi késedelmi pótlék jár a NAV-nak. Kaptunk is ellenőrzést, ahol kiderült, hogy amit mi kiszámítottunk, az túlfizetésnek minősül, mivelhogy a NAV valamilyen ok miatt elfelejtette ezt előírni. Folyamatosan néztem a folyószámlát, és gondoltam, mielőtt kiadják a törlési kérelmet a cégbíróságnak előírják, hogy a folyószámla nullás legyen. Ez nem történt meg. A NAV kiadta a törlési kérelmet, de a túlfizetésről nem tájékoztatott. Miután a tudomásunkra jutott, hogy a céget törölték, próbáltuk visszakérni a pénzt, de azt mondták, hogy csak akkor adnák vissza, ha az szerepelt volna a vagyonfelosztási javaslatban. Mi előre nem tudtuk, hogy a NAV elfelejti majd előírni a késedelmi pótlékot. Így most nem kapjuk vissza az összeget, mivel arról akkor kellett volna rendelkeznünk, amikor még nem törölték a céget. Honnan kellett volna tudni, hogy a NAV mit fog tenni ezzel az összeggel? Tényleg lehetősége van ezek után a pénzt benyelni jogcím nélkül? A jogcím az előírás lett volna, amivel nem élt a NAV. Tényleg végérvényesen nem lehet a pénzt visszakérni? Mit tudunk tenni? Előre is köszönöm a válaszát.
Végelszámoló jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy ha a végelszámolónak nincs máshol biztosítási jogviszonya, és nem vesz fel jövedelmet a végelszámolás alatt lévő cégben, akkor meddig kell utána fizetni a járulékokat? Például, ha 10.31-e a végelszámolás záró dátuma, akkor csak eddig kell megfizetni a járulékokat, vagy még azokra a hónapokra is, amíg a cégbíróság nem törli a céget? Ha a törlés például csak decemberben történik meg, akkor milyen nyomtatványon kell bevallani a járulékokat?