4 találat a(z) bevétel elosztása cimkére
Családi gazdaság bevétele Kérdés
Családi gazdálkodás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A családi gazdaság 4 főből áll és áfakörbe jelentkezett be. A számlák a családi gazdaság vezetője nevére szólnak. Az egyik tag (nem a vezető) alanyi mentes egyéni vállalkozó, független a tevékenysége a családi gazdaságtól. Alanyi mentes egyéni vállalkozó éves bevétele: 1 960 000 Ft. Éves bevétel a családi gazdaságban: nettó 16,5 millió forint, melyből terület alapú támogatás 4,8 millió forint. A tagok nyilatkozattételre jogosultak és rendelkeznek 20% költséggel. Hogyan osztható fel ebben az esetben a bevétel? Az egyéni vállalkozó bevétele és a családi gazdaságból származó egy főre jutó bevétel, ha meghaladja az áfa értékhatárát, megszűnik-e az alanyi mentessége? Köszönettel
Kisadózó jövedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy betéti társaság, ahol a vagyoni hozzájárulás a beltag esetén 2 500 000 Ft, a kültagé 10 000 Ft. A tagok döntése szerint a nyereség és a veszteség a vagyoni hozzájárulásuk arányában oszlik meg. A beltag végzi a főtevékenység szerinti gépjárműjavítás-karbantartás tevékenységet, kata adózás szerint működnek. A kültag a működésben személyesen nem vesz részt. A kata tv. szerint a jövedelem a megszerzett bevétel 60%-a, több tag esetén annak fejenként egyelő része. Kérdésem: a társasági szerződés és a tagok külön megállapodása alapján dönthetnek-e úgy, hogy a teljes 60% a beltag jövedelme (vagy részesedésük arányában), mivel a kültag nem tart erre igényt. Jövedelemigazolás esetén a NAV milyen igazolást állítana ki? Üdvözlettel.
Családi gazdaság Kérdés
Van egy édesanya, aki őstermelői igazolvánnyal rendelkezik. Választott adózás alanyi mentes plusz kompenzációs felár és tételes elszámolás. Van a lánya, akinek szintén van őstermelői igazolványa. Ő szintén alanyi adómentes plusz kompenzációs feláras, de átalányadózást választott. Év közben mindketten gyűjtögették a kiadásaikról a számlákat, mindenki a saját nevére. Most szeretnének családi gazdaságot létrehozni, melynek vezetője az édesanya lenne. Kérdésem, ha a családi gazdaság megalakul, a bevételek pedig csak a gazdaság megalakulása után keletkeznek (szőlőértékesítés), s az édesanya nevére fogják a felvásárlási jegyet kiállítani, dönthetnek-e úgy a tagok, hogy az év közbeni összes kiadást s bevételt egyenlő arányban osztják el a maguk között, függetlenül attól, hogy kinek a nevére szól a bizonylat? Tehát az eltérő adózás ellenére adózhatnak-e családi gazdaságként, azonos módon (tételes elszámolás szerint)?