7 találat a(z) becsületkassza cimkére
Önkéntes belépő Kérdés
Virágbolt becsületkasszás értékesítése Kérdés
Egyéni vállalkozó egy faluban virágboltot üzemeltet. A boltban online pénztárgéppel rendelkezik. Azt tervezi, hogy a virágot, amit hét közben nem tudott eladni, kiviszi a temető bejáratához, ráírja az árát és becsületkasszás értékesítés céljából kiteszi. Az eladó nem lesz ott. Aki a virágot elviszi, rá van bízva, hogy fizet-e. A dobozban lévő pénzt utólag beütné a pénztárgépbe. Kérdésem, hogy ez megtehető-e, szabályos-e?
Működtethet-e vállalkozás becsületkasszát? Itt a válasz Cikk
Becsületkasszát működtetne a drágának tartott automata felügyeleti egység helyett egy vállalkozó. Megteheti-e? Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő válaszolt.
Becsületkassza Kérdés
Tisztelt Szakértő! Becsületkassza alkalmazásáról szeretnék tájékozódni. Vállalkozásom italautomata üzemeltetéssel foglalkozik, sajnos a legújabb törvények szerint minden kezelőszemélyzet nélküli élelmiszer értékesítést végző automatába úgynevezett Automata Felügyeleti Eszköz (AFE) beszereltetése kötelező, amely jelentős terhet ró az üzemeltetőre, a maga 5000 forint+áfa/hó felügyeleti szolgáltatói díj és éves felülvizsgálati díj megfizetése mellett. A kisebb fogyású helyeken ezért nem éri meg automatát üzemeltetni. A kérdés az lenne, hogy az ilyen kisebb helyeken megoldható-e, hogy az automata ingyen működik, de becsületkassza kihelyezésével minden felhasználó tetszés szerinti összeget tudna elhelyezni a kasszában. Természetesen a bevételről bevételi nyilvántartást vezetnénk és ez szerint adóznánk utána. Mentesülne-e ebben az esetben az üzemeltető az AFE egység beszerelése alól? Válaszát előre is köszönöm Üdvözlettel
Egyesületi klubnapon értékesített kávé, üdítő kezelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy egyesületünk. Az egyesület a társasjátékok népszerűsítésével foglalkozik, ezért heti rendszerességgel klubnapokat tart. A játékosok becsületkasszába dobhatják azt a jelképes összeget, amivel támogatják az egyesületet, ezt adományként, támogatásként kezeljük. A klubnapok időtartama elég hosszú, ezért az egyesület tart kávét, üdítőt, csomagolt élelmiszert (csoki, keksz, chips). Ezekért a játékosok fizetnek. Kérdésem arra irányul, hogy ezt az összeget miként kezeljük. Szükséges-e pénztárgép, illetve nyugta, vagy kezelhető adományként, támogatásként ugyanúgy, ahogy a tagdíj is, amit a klubnapon fizetnek a játékosok? Válaszát megköszönve: Répás Anita
Szolgáltatásért annyit fizet amennyit gondol... Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fitneszszolgáltató – például reklámcéllal – alkalmanként úgy tartaná meg óráit, hogy a résztvevőkre bízná, milyen árat fizetnek az óráért, amin résztvettek. Lehetőséget adna nekik, hogy 500, 1000vagy 1500 forintot fizethetnek, miután részt vettek az órán. A megfizetett díjról nyugtát/számlát állítanának ki. Ez a konstrukció a hatályos szabályok alapján törvényes megoldás (Art. Áfa,Tao...)? Köszönöm szépen a választ!
Becsületkassza Kérdés
Szeretném megkérdezni, lehet-e olyat adómentesen csinálni, hogy egy magánszemély (pék szakmunkás) sütne péksüteményt, vásárokban kiállna árulni, és a vevőkre bízná, hogy mennyit adnak érte, egy dobozba dobják a pénzt, amennyit akarnak? Milyen engedélyek kellenek hozzá, és a NAV-hoz be kell-e jelenteni, vallani?