4 találat a(z) bérletköltség cimkére

Önkéntes utazási bérlet térítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: alapítvány önkénteseket foglalkoztat, regisztrálva van mint fogadó szervezet. Az egyik önkéntes nyugdíjas, rendszeresen önkénteskedik, heti 3-5 napot. Szerződése írásba van foglalva, költségeit megtéríti az alapítvány. Helyi közlekedési bérlettel jár az önkéntes munka végzésének helyszínére. Nyugdíjas bérlete van, számlát csak az ő nevére adnak. Ez esetben meg lehet-e téríteni részére a bérlet árát adómentesen? Ha jegyet venne, az a duplájába kerülne az alapítványnak. Várom megtisztelő válaszukat! Köszönöm.

Cafeteria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság a dolgozóinak a munkába járásra tekintettel a MÁV, illetve Volán bérletek után 86%-os térítést fizet. A cafeteria rendszerébe bevette, hogy az a dolgozó, aki igényt tart rá, a további 14%-ot is kérheti. Kérdés: lehet-e a 14%-os rész cafeteria-elem, illetve a juttatás adómentes-e? Másik, hogy a bölcsődei térítés lehet-e cafeteria-elem? Ha nem, akkor miért? Válaszát előre is köszönöm.

Megbízási szerződés – üzletkötő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék alkalmazni egy üzletkötőt a vállalkozásom szolgáltatásainak ajánlására megbízási szerződéssel 9 hónapra. Magánszemélyről van szó, máshol nincs munkaviszonya. A Polgári törvénykönyv 474-483. paragrafusaiban azt olvastam, hogy a megbízottnak a megbízó általi utasítás teljesítése során felmerült költségeit köteles megtéríteni. Ezt valóban így kell alkalmazni, vagy ettől el lehet térni? Én úgy szeretném a szerződést megkötni vele, hogy bizonyos költségeket térítenék meg számára, például utazási költséget. Az illető tömegközlekedéssel oldaná meg az utazást, venne egy bérletet; erről a vállalkozásom nevére kérjen számlát? Helyes megoldás ez az utazási költségek megtérítésére? Vagy ez egyéb adót vonna még maga után? A tételes költségelszámolás esetén a költségekről a számlát saját nevére kérje és gyűjtse? A megbízási díja nem fix összeg lenne, hanem jutalék formájában; ez szabályos lenne? Annak már sikerült utánanéznem, itt, az oldalukon, hogy a minimálbér 30 százalékát meghaladó és nem meghaladó jövedelem esetén milyen közterheket kell befizetnem a jövedelme után, ez a rész számomra világos, csak sajnos a fentebb írtak nem egészen. Előre is köszönöm válaszát. Nikolett

Bérletköltség elszámolása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társaságunk megtéríti a dolgozóknak a munkába járáshoz szükséges bérlet árának 86 százalékát. Egy másik számviteli oldalon olvastam, hogy ebben az esetben a bérletár 14 százalékát az áfa felszámításával közvetített szolgáltatásként tovább kell számlázni a dolgozóknak, és árbevételként kell elszámolni. Kérdésem: • Igaz-e a fenti állítás? • Ha igen, milyen jogszabály alapján? Köszönettel: Szilassy Szilvia főkönyvelő VITA-Sütő Kft.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink