21 találat a(z) bérjövedelem cimkére
Elektromos kerékpár, ha meghaladja a 300 watt teljesítményt Kérdés
Egészségpénztár adózása bérjövedelemként Kérdés
Szocho fizetési kötelezettség Kérdés
Külfödi bérjövedelem Kérdés
Iskolarendszerű oktatás Kérdés
Osztalékelőleg szochója Kérdés
Nem pénzbeli juttatás adózása bérjövedelemként Kérdés
Katás vállalkozó nyugdíjalapja Kérdés
Harmadik országbeli magánszemély foglalkoztatása távmunkában Kérdés
Ajándékutalvány csekély értékű ajándékként Kérdés
Tisztelt Cím! Év végére TESCO-ajándékutalványt vettünk a dolgozók részére 5000 forint/fő értékben. Elszámolhatjuk évi egyszeri csekély összegű ajándékként, vagy mindenléppen bérjövedelemként adózik, és be kell tennünk a számfejtésbe? Az utalvány a TESCO üzleteiben található bármely termék megvásárlására jogosít.
Nyugdíjjárulék alapja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég munkavállalójára fizet „whole life” biztosítást 2017-től, 2019-ben a havi fizetett biztosítási díj bérjövedelemként adózik. A munkavállaló 2019-ben elérte a nyugdíjkorhatárt, nyugdíjba megy. A nyugdíjbiztosító felé kiadott igazolásban fel kell tüntetni a fizetett biztosítási díjat is a bérjövedelem mellett? Ha ez a munkavállaló nyugdíj mellett tovább dolgozik és fizeti utána a cég továbbra is ezt a biztosítást, akkor ebből már nem kell vonni nyugdíjjárulékot? Köszönettel: Mónika
Így térítheti meg a munkáltató az utazási bérlet árát 2019-ben Cikk
A munkába járáshoz BKK- és Volán-bérletet vásárol a budapesti munkavállaló vidéki munkahelyére utazáshoz. Megtérítheti a munkáltató mindkét bérletet 100 százalékban? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
Munkaviszonyból származó bérjövedelem Kérdés
Ha munkáltató a vele munkaviszonyban álló munkavállalója részére rezsiköltséget, bérleti díjat, egyéb, nem üzleti úttal vagy munkába járással összefüggő utazási jegy árát téríti meg a munkavállalójának, akkor ezen juttatásokat munkaviszonyból származó bérjövedelemként kell szerepeltetni a 1908-as bevallás 300-as sorában? Köszönettel várom válaszát.
2018. 12. hóban biztosítónak fizetett díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. a vele 8 órás munkaviszonyban álló (50 százalékos tulajdoni résszel rendelkező)ügyvezetőre biztosító intézettel egészségbiztosításra kötött szerződést 1 éves, 2018. 12. 01-2019. 12. 01. közötti időtartamra. Az 1 éves időszakra fizetendő 200 ezer forint 2018 decemberében átutalásra került a biztosítónak. A szerződés visszavásárlási értékkel nem rendelkező és jövedelmet nem pótló egészségbiztosítási fedezet megvásárlására vonatkozik (orvosi ellátás, vizsgálatok). Kérdésünk: mivel 2018-ban a biztosító leszámlázta a 200 ezer forint összeget, és 2018-ban át is utaltuk, akkor a teljes összeg adómentes 2018-ban vagy egyes meghatározott juttatásként kell adózni utána? Vagy a 2019-re eső rész után már adózni kellene munkabér jövedelemként? A 2018. 12. hóra beadandó 08-as bevalláson erről kell-e adatot szolgáltatni ? Válaszukat előre is köszönöm.
Helyibérlet-juttatás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbízóm alkalmazottai részére minden év utolsó hónapjában megveszi a helyi közlekedésre jogosító, következő évi éves bérleteket. Az alkalmazottak munkaköre indokolja a helyi közlekedési eszközök használatát, az rögzítésre került a társaságnál. 2018. december hónapban is megvásárolja a kft. a 2019. évi éves helyi közlekedési bérleteket, amelyek kiosztásra kerülnek a munkavállalóknak év végéig. Ebben az esetben köteles-e a cég bérjövedelemnek tekinteni a juttatást? Amennyiben igen, akkor mikor kell megállapítani a közterheket? Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó