10 találat a(z) ausztriai munkavégzés cimkére
Külföldi home office Kérdés
Alkalmi munkabér Ausztriában dolgozónak Kérdés
A dolgozó Ausztriában munkaviszonyos, Ausztriában az A1 igazolás kérése folyamatban van. Magyarországon egyszerűsített foglalkoztatottként (alkalmi munkavállaló) szeretnénk bejelenteni. Ebben az esetben nem kell az egyszerűsített foglalkoztatás közterhét megfizetni. Kérdésem, hogy a részére kifizetett egyszerűsített foglalkoztatás utáni munkabér mentes az szja alól is? Azt hallottam, hogy ezt Ausztriában kell bevallania az osztrák adóbevallásában. Kérem tájékoztatásukat ebben a témában! Válaszukat előre is köszönöm.
Katás bt. – hogyan számlázzuk? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes "katás" bt. Ausztriában végzett munkát. A megrendelő magyar cég, amely rendelkezik magyar és osztrák adószámmal. A számlát az elvégzett szolgáltatásról az osztrák adószámra kéri. Hogyan kell számlázni, milyen számlát kell kiállítani, "AM" vagy 0%-os áfakulccsal? Köszönöm.
Ausztriai munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar cég munkavállalói kiküldetésben dolgoznak Ausztriában időszakosan. Adott hónapban két hetet dolgoztak Ausztriában, két hetet otthon. Szakképzett minimálbéren vannak itthon foglalkoztatva, a kiküldetés idején pedig az osztrák bértábla szerinti bért kapják. A hónapra leszámfejtem a magyar bérüket és az osztrák órabér és a két hétre eső magyar bér különbözetét is. Kérdésem, hogy a különbözet után is minden adónemet meg kell fizetnünk Magyarországon? Hallottam olyan információt hogy nem. Ha nem, akkor milyen adókat kell megfizetni pontosan? Az éves kiküldetés nem haladja meg a 183 napot. Válaszát köszönöm!
Airbnb részére fizetett összeg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves tájékoztatásukat: egy magyar cég itthon és Ausztriában is vállal építőipari munkát, a dolgozók részére Ausztriában az Airbnb-n keresztül foglal szállást. Kérdésem az, hogy az Airbnb részére elutalt összegről kitől kell kérni a számlát? A szállásadótól vagy az Airbnb cégtől? Az Airbnb nyugtát ad, melyen szereplő összeg nem egyezik az elutalt összeggel. Amennyiben nem kapunk számlát az elutalt összeg elszámolható költségként? Másik kérdésem azzal kapcsolatos, hogy Ausztriában kerül sor a dolgozók kinti bérének számfejtésére, a kint ledolgozott napok alapján, a dolgozóktól vonnak szja-t, számfejtenek részükre napidíjat is. Ebben az esetben a cég által fizetett szállás költségét hogyan kell kezelni? Esetleg ez után itthon adózni kell? Magyarországon a bruttó bért kapják, napidíjat nem kapnak, a magyar bérből vonunk szja-t, járulékokat. Előre is köszönöm szíves válaszát!
Családi adókedvezmény – külföldön dolgozó szülő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi adókedvezményt érvényesíthet-e 2015-re vonatkozóan az a Magyarországon dolgozó és jövedelmet szerző, 4 gyermekes anyuka, akinek a férje Ausztriában dolgozik, és mind a 4 gyermek után az édesapa Ausztriában veszi igénybe – teljes összegében – a gyermekek után járó családi pótlékot? Köszönettel!
Alkalmi munkavállaló itthon, egyéb munkaviszony Ausztriában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár Ausztriában dolgozik, rendszeresen. Magyarországon egy magyar cégnél egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett idén 3 nap munkát. Ausztriában adózik. Az adóbevallásában kell-e szerepeltetnie az alkalmi munkavállalásból származó jövedelmét?
Biztosítási kötelezettség közösségi szabályok szerint Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ausztriában munkaviszonyban álló, magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár egyidejűleg egyszemélyes kft. tagjaként társas vállalkozó. A kft. Magyarországon bejegyzett, székhellyel Magyarországon rendelkezik, de szolgáltatást EU-s adóalanynak is végez. Közösségi adószámmal rendelkezik. A magánszemély munkaviszonya alapján Ausztriában biztosított, erről az osztrák biztosító kiadta az A1-es igazolást, és az E-106-os jelű nyomtatvány alapján érvényes a magyar TAJ-száma. Jelenleg a vállalkozásában heti 36 órás munkaviszonyos társas vállalkozóként bejelentett. Helyesen járunk-e el, ha a jelenleg bejelentett jogviszonyát 14T1041-es változásbejelentőn kijelentjük, és a 1408-as bevallásokat is helyesbítjük, és a továbbiakban azt be sem nyújtjuk? Milyen esetben keletkezik Magyarországon a vállalkozói jogviszonyában járulékfizetési kötelezettsége (fizetési és bevallási)? Ausztriai törvények alapján van-e kötelezettsége a magyarországi vállalkozásával kapcsolatosan biztosítási és adófizetési kötelezettségeket illetően? Köszönöm megtisztelő válaszát.
BUAK könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a véleményét kérni abban, hogy számvitelileg mi a helyes elszámolása az osztrák BUAK-ba történő befizetéseknek. Van erre bármilyen szabály jelenleg? A BUAK-ba történő befizetés oka, hogy a magyar kft. Ausztriában kapott munkát, és mivel kint lejelentették az alkalmazottaikat, hogy dolgoznak (a ZKO nyomtatványon), így a kinti hatóságok megállapítják számukra a fizetési kötelezettséget. A BUAK-ba befizetett összegeket pedig egy idő elteltével (kb. fél év) a magyar munkavállaló, a magyar bankszámlájára kapja meg, miután levonta a BUAK az szja-t és az eho-t. Én személyi jellegű egyéb kifizetésnek saccolom, de a kérdés az, hogy ezután keletkezik-e szochofizetési kötelezettség? Vagy tekintsük egyszerűen valamiféle illetéknek, kinti adóhatóságnak fizetett adónak?
Ausztriai munkavállalás Kérdés
Magyar kft. az általa foglalkoztatott dolgozókat Ausztriába küldené építőipari munkavégzésre hétfőtől péntekig tartó munkaidőben. A dolgozók itthon vannak bejelentve, a havi bérükön kívül ilyen esetben kiküldetési díj jár nekik. Egy osztrák könyvelő szerint az ott dolgozó munkavállalóknak az osztrák minimálbért kell megadni, nem lehet az itthon elfogadott bért adni. A kérdés az lenne, melyik bérrel kell alkalmazni őket? Előre is köszönöm a segítséget! Cs. Andrea