Így fizetheti adóját bankkártyával Cikk
Ki és milyen közterheket fizethet bankkártyával? A szabályokról információs füzetet jelentetett meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Ki és milyen közterheket fizethet bankkártyával? A szabályokról információs füzetet jelentetett meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Csaknem 2100 nem magánszemély tartozik 100 millió forintnál nagyobb összeggel az állami adóhatóságnak.
A gazdasági tárca elfogadja az ombudsman, illetve az Igazságügyi Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériumának az álláspontját, mely szerint a bejegyzett élettársakat úgy kell tekinteni, mintha házastársak lennének. A bejegyzett élettársak ezért éppúgy, mint a házastársak mentesülnek az ajándékozási és örökösödési illeték megfizetésének kötelezettsége alól – közölte az NGM.
Az ombudsman fellépése nyomán a bejegyzett élettársak immár a házastársakéval azonos adó- és illetékkedvezményre jogosultak. A bejegyzett élettársakat is megilletik mindazon adójogi kedvezmények, amelyeket a törvény a házastársaknak biztosít.
Az ekáer segítségével akadályozták meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei 22 tonna, állati takarmányként felhasználható burgonyaszállítmány élelmiszerként történő értékesítését. A burgonyát a kormányhivatal munkatársai megsemmisítették.
A nemzetközi vámnap miatt január 26-án csütörtökön a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és pénzügyőri, illetve bűnügyi szakága ügyeleti szolgálatot lát el, de ez az adóügyekkel foglalkozó szakterület munkarendjét nem érinti – közölte a NAV az MTI-vel szerdán.
Holnap, majd péntek délutántól hétfő reggelig karbantartási munkálatok miatt nem lesz elérhető az eBEV portál – közölte a NAV.
Tisztelt Szakértő! Már egyszer kérdeztem, de lehet, hogy rosszul értelmezek valamit. Még mindig nem értem, hogy a NAV honnan tudja meg, hogy melyik alkalmazott hogyan nyilatkozott január 31-éig? Honnan tudja, hogy a munkáltató vállalja vagy nem vállalja az szja bevallás elkészítését? Mi van azzal, akinek nem vállalhatja el és önadózónak kell lennie a munkavállalónak – ezt miből tudja meg a NAV? Mindenkinek készít egy becsült bevallást? Akkor is, ha több munkáltatónál volt a dolgozó foglalkoztatva? A dolgozó miből tudja eldönteni, hogy a NAV az ő összes kedvezményét figyelembe vette-e?Egyáltalán egy egyszerű alkalmazott Ön szerint utána tud annak számolni, hogy a megkapott adat jó-e? Ha a munkáltató nem vállalja az adóbevallás elkészítését, akkor a dolgozó a foglalkoztatói igazolásain kívül a gyerekkedvezmény hónapjait, a biztosítási kedvezményét, az adományozás kedvezményét kinek adja át? Ekkor még a munkáltató elkészíthette volna az adóbevallást, de ha mégsem, akkor mi van? Érzésem szerint a NAV csak annak tud igazi pontos bevallást készíteni, aki egy munkáltatónál volt egész évben, semmilyen kedvezménye nincs. A több munkáltatót össze tudja vonni talán, ha pontosak az adatok, de a házastársak között, hogy jól járjanak, nem fog variálni a gyerekkedvezménnyel, főleg, ha nem nyilatkoztak év elején.
Továbbra is kérhetik a munkavállalók a munkáltatójuktól, hogy készítse el a személyijövedelemadó-bevallásukat. Ha ezt a munkáltató vállalja, akkor az általa készített dokumentum megfelel a tavalyi jövedelmekről szóló szja-bevallásnak.
Tájékoztatót tett közzé az adóhatóság honlapján a szokásos piaci ár megállapítására vonatkozó eljárásról, valamint a kölcsönös egyeztetési eljárást lefolytató szervezet megváltozásáról.
Először tette közzé a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a dohánytermékekre alkalmazható kiskereskedelmi eladási árakat.
Fiktív számlákat kínált gazdasági társaságoknak jutalék ellenében egy budapesti könyvelőiroda. Az ügynek összesen tizenöt gyanúsítottja van, aki ellen feljelentést tettek az adóhatóság nyomozói.
Számos ponton kedvezően változtak a vállalkozói személyi jövedelemadó szabályait alkalmazó egyéni vállalkozókra vonatkozó adózási szabályok. Ugyanakkor bővült a költségként le nem vonható adófizetési kötelezettségek köre – olvasható ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által közzétett tájékoztatóból.
Tisztelt Szakértő! Egy 2013. évre vonatkozó NAV revízió társasági adóra vonatkozóan állapított meg adóhiányt. A társaság számviteli politikája szerint az adóhiány, illetve annak jogkövetkezményei nem jelentős összegű hibát eredményeznek. A 2013. évre vonatkozó társasági adóhiányt – tehát kizárólag a társasági adó vonatkozásában előírt adóhiányt szeretném kérdezni – hogyan kell helyesen könyvelni a 2016. évben? Köszönöm a segítségét.
2016. július 1-jétől a jogi képviselővel eljáró fél és a belföldi székhelyű gazdálkodó szervezet számára kötelező az elektronikus kapcsolattartás a közigazgatási perekben. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatót tett közzé honlapján arról, mikor és hogyan kell közigazgatási pert elektronikus úton kezdeményezni.
Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől