6 találat a(z) FELIR-kód cimkére
Kerülje el a bírságot! A Nébih segít az őstermelői árusításkor nyilvánosan kihelyezendő, kötelező feliratokban Cikk
Számos ponton változtak tavaly az őstermelői tevékenység és a termékek értékesítésének szabályai. Megszűnt például az őstermelői igazolvány, helyette FELIR azonosítót és Nébih tevékenységazonosítót kell igényelni, majd ezeket megjeleníteni a szabályos árusításhoz. Az előírásoknak megfelelő vásárlói tájékoztatásban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) új, online „plakátgeneráló” lehetőséggel segíti az őstermelőket. A funkció a többi élelmiszerlánc szereplő számára is elérhető, olvasható a Nébih honlapján.
Szabályozzák a kedvtelésből tartott állatokkal kereskedést Cikk
A kedvtelésből tartott állatokkal kereskedés regisztrációköteles – FELIR azonosítóhoz kötött – tevékenységgé válik április 1-jétől – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A kormányrendelet fontos lépés az állatkínzó kutyaszaporítók, illegális kisállatkereskedők tevékenységének visszaszorításáért, felszámolásáért folyó munkában.
Magánszemély élelmiszerláncban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni abban a kérdésben, hogy amennyiben a felesbérleti szerződés alapján a bérleti díjként kapott terményt értékesíti a magánszemély, szükséges-e FELIR azonosítót kérnie, illetve kell-e élelmiszerlánc-felügyeleti díjról évente bevallást adnia? A magánszemély nem rendelkezik adószámmal, nem gazdasági tevékenység keretében értékesíti a terményt. Az éves díja nem éri el az ezer forintot. Válaszát előre is köszönöm! TÍmea
Nébih - FELIR Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég, melyet könyvelek, egy egészségügyi segédeszközöket forgalmazó kft. Fő tevékenységi köre 4646 Gyógyszer, gyógyászati termék nagykereskedelem. Ennek keretében elsősorban hazai kórházak, magánpraxist vezető orvosok részére értékesít gyógyászati segédeszközöket, melyeket a közösség más tagállamából szerez be, így ő az első hazai forgalmazó. A cég által forgalmazott termékek között megtalálható a 38089490 VTSZ számú fertőtlenítőszer is (melyet a kórházak a kórtermek feltőtlenítésére használnak), mely beleesik az EKAER 2. számú Egyéb kockázatos termékek körébe. Ahhoz, hogy ezt a terméket az ekaeren keresztül jelenteni tudja a cég FELIR-számot kell kapnia, melynek előfeltétele, hogy bevallást tegyen a Nébihen keresztül. A Nébih-bevallást kitöltve több kérdés is felmerült bennem: – Ebben az esetben a cég által végzett kereskedelmi tevékenység kiskereskedelemnek vagy nagykereskedelemnek minősül? A Nébih-bevallás kiemeli, hogy kiskereskedelemnek elsősorban a lakosság számára történő értékesítés számít. Ebben az esetben erről nem beszélhetünk, viszont a kórházak már tovább nem értékesítik a terméket, hanem felhasználják a tevékenységük ellátásához. Kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy a cég tevékenysége a vázoltak alapján beleesik a „6. Állatgyógyászati termék előállítása és forgalmazása” kategóriába vagy a „9. Fenti kategóriák szerint elkülönítve nem nyilvántartott, illetve nem besorolható” kategóriába tartozik? Előre is köszönöm válaszukat! Földházi Sz.
Láncügylet Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az ügyletnek 3 közösségi tagállambeli szereplője van (A-B-C/). Az A tagállamból közvetlenül C (magyar) tagállamba kerül elszállításra a termék. A számlázás útja A-B, majd B- C. A fuvarozást a B szervezi. A B társaságnak nincs Magyarországon gazdasági célú letelepedése, nincs telephelye, nincs bérelt raktára, rendelkezik viszont magyar adószámmal. A kérdésem az, hogy a B adóalany számlázhat-e a C adóalany felé magyar adószámával, magyar áfamértékkel. Tekintettel arra, hogy a termék élelmiszer, kell-e FELIR számmal rendelkeznie a B adóalanynak? Köszönettel.
FELIR-kód Kérdés
A 4711 TEÁOR számú (Élelmiszer jellegű bolti vegyes kereskedelem) tevékenységű cégnek (mikrovállalkozás) kell-e FELIR-kóddal rendelkeznie a termékek értékesítéséhez? A nagybani piacon árul.