6 találat a(z) üzemeltetési díj cimkére
Előzetes áfa arányos levonása Kérdés
Altcoinbányászatra alkalmas szervergép üzemeltetése Kérdés
Ügyfelünk tevékenysége a más tulajdonában lévő altcoinbányászatra alkalmas szervergépek üzemeltetése, melyre üzemeltetési- és területbérbeadási szerződést köt. A megtermelt altcoinokat a saját elektronikus pénztárcájában írják jóvá napi rendszerességgel, de az nem képezi a saját tulajdonát, hanem az a gép tulajdonosáé. Itt kérdésként merül fel, hogy számvitelileg hogyan kell nyilvántartani a keletkezett altcoinokat. Az üzemeltetési szerződésben megállapított mindenkori díjazás a havonta megtermelt altcoinok hóvégi árfolyamának alapulvételével előre megállapított százalékos arányban kerül felosztásra az üzemeltető és a tulajdonos között. Az üzemeltetési díj kiterhelésre kerül hót követően a gép tulajdonosa részére, mint üzemeltetési díj +27% áfa. A gép tulajdonosa nyilatkozhat, hogy az üzemeltetési díj levonása után a maradék altcoint, vagy annak hóvégi árfolyamával kalkulált USD-t szeretné kiutaltatni saját maga részére. Az üzemeltetéssel foglalkozó társaság minden felmerülő költség áfáját visszaigényli. Kérdésem, hogy a bányászgép-tulajdonos társaságnál vagy tulajdonos magánszemélynél hogyan kell elszámolni a megszerzett altcoinokat, vagy az átváltás után kiutalt devizát, hogy számolható el az üzemeltetési díj, és visszaigényhető-e annak áfatartalma áfaalany esetében? Válaszukat köszönöm!
Üzemeltetési bevétel – bérbeadásból származó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély, a tulajdonában lévő ingatlan hasznosítására üzemeltetési szerződést köt egy céggel, amelyért üzemeltetési díjat kap a cégtől. Az ingatlan bérbeadását közvetlenül a cég végzi. Kérdés: ebben az esetben a magánszemély által kapott üzemeltetési díj ingatlan-bérbeadásból származó jövedelemnek számít, és választhatja, hogy nem kér adószámot a NAV-tól? Ha nem, akkor az üzemeltetési díjat hogyan kell bevallani a magánszemélynek? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Gépkocsi költségelszámolása, ha az üzembentartó magánszemély Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. vásárolt egy személygépjárművet. Az autó üzembentartójának a cég egyik tulajdonosát (egy magánszemélyt) vezették be a forgalmi engedélybe. Kérdésem: a kft. az autóval kapcsolatban felmerült biztosítási díjakat és egyéb üzemeltetési díjakat elszámolhatja költségként, ha a kft. nevére állítják ki a számlákat (például benzinköltség, javítási költség)? Hogyan alakul ebben az esetben a cégautóadó-fizetési kötelezettség? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel: Keszler Erika
Angliai székhelyű egyesületet magyarországi cég üzemeltet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy angliai székhelyű egyesület, amelyet egy magyar cég alapított, és egy másik magyar cég az üzemeltetője. Az üzemeltető feladata a tagtoborzás, egyesület weboldalának elkészítése, karbantartása, üzemeltetése, esetleges programok szervezése. Az üzemeltető magyar cég az alapító magyar cégnek számláz havonta üzemeltetési díjat, áfásan. A kérdésem az lenne, hogy az üzemeltető cég helyesen számláz-e, vagy neki közvetlenül az angliai egyesületnek kellene számláznia áfa hatályán kívüli szolgáltatásként? (Ebben az esetben a magyar alapító cégnek (amíg az egyesületnek nincs bevétele) kellene az angliai egyesületnek pénzt küldenie, aki onnan elutalná az üzemeltető cégnek a díjat.) A másik kérdésem, hogy amikor már lesznek tagok, az üzemeltető szervezné nekik a programokat, amit szintén leszámlázna az egyesületnek. A számlát ebben az esetben milyen áfával kell majd kiállítania? Áfa területi hatályán kívüli lesz a szolgáltatás, vagy ha azt más országban nyújtja, akkor ott be kell majd jelentkeznie az adóhatósághoz, és az ottani áfával kell majd számláznia? Válaszát előre is köszönöm.
Többféle teljesítési időpont egy számlában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérelhető eszközök bérbeadásával és üzemeltetésével foglalkozunk. Ez azt jelenti, hogy a hónap (például február) első napjaiban kiállítunk egy számlát az ügyfeleinknek, amely tartalmazza a következő tételeket: – bérleti díj arra a hónapra (februárra eső havi bérleti díj) – az eszközök üzemeltetési díját az előző havi használatuknak megfelelően (például január havi másolatok után utólagosan kiszámított havi díj. Ezeket egy számlára tesszük jelenleg, arányukban az előre mutató bérleti díj általában kisebb, mint az üzemeltetési díj. Kérdésünk: a január 1-jétől hatályos teljesítési idő számítási szabályai szerint továbbra is szerepelhet egy számlán, annak ellenére, hogy a teljesítési idő a kétféle tételre eltérő, vagy mindenképpen két külön számla kiállításával és ennek fölösleges adminisztrációjával kell együtt élni?