41 találat a(z) útiköltség cimkére
Kiküldetés, útiköltség Kérdés
Vadásztársaságnál kilőtt vad kizsigerelésének, szállításának kifizetése Kérdés
Egy vadásztársaság tagjai a kilőtt vadat kizsigerelve szállítják el a kötelező vizsgálatokra. A kormányhivatal a zsigerelést és a szállítást a vadásztársaságnak számla ellenében megtéríti, a vad értékét a NÉBIH téríti meg. A vadásztársaság a tagjainak milyen címszóval fizetheti ki a zsigerelést, illetve az útiköltséget? Válaszát előre is köszönöm.
Gépjárművek üzemeltetésével kapcsolatos nyilvántartás és költségelszámolás II. Kérdés
Kiegészíteném az fenti címmel korábban feltett kérdésemet, ami így a következő: Egy alapítvány saját gépkocsival rendelkezik. Azt mindig más és más munkatárs vezeti hivatalos üzleti útjain, több esetben több munkatárs is együtt utazik. Kérdésem, hogy milyen nyilvántartásokat kell vezetni, és milyen költségek és hogyan számolhatók el hivatalos üzleti utazás alkalmával? Amennyiben két munkatárs heti kettő alkalommal munkába járásra használja ugyanezt a gépkocsit, akkor keletkezik-e a magánszemélynek adóköteles jövedelme és mit kell fizetnie, ha egyáltalán kell. Ilyen esetben kell-e egyéb kimutatást (kiküldetési utasítást, rendelvényt) használni. Köszönettel várom a tájékoztatást.
Számlás partner részére foglalt szállás- és útiköltség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az, hogy foglalhat és fizethet-e a vállalkozás repülőjegyet és szállást (vállalkozási) szerződéses, számlás partnere részére? Helyes-e a gyakorlat, hogy egy oktatási tevékenységgel foglalkozó cég foglalja és fizeti a saját (oktatási cég) nevére kiállított számla alapján a beszámlázó egyéni vállalkozó oktatója repülőjegyét és az oktatás helyszínén a szállás díját? Nem fog-e ez jövedelmet keletkeztetni az egyéni vállalkozónál mint magánszemélynél? Egyértelmű válaszát előre is köszönöm!
Így lehet megtéríteni a tanácsadók, üzletkötők útiköltségét Cikk
Szaktanácsadással foglalkozó társaság hogyan tudja megtéríteni az ország egész területére utazó munkatársai útiköltségét? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Hibrid autó útiköltség-elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértők! A segítségüket, véleményüket szeretném kikérni a következő témában: kiküldetés költségét szeretnénk az alábbi autóra elszámolni: Toyota RAV4 2494 cm3 E/B , elektromos autó. A gyári fogyasztási adatok: város/országút/ vegyes/ 5,1l / 4,9 / 5 liter/100 km, tesztfogyasztás 7,5 liter. A valós adatok ennél magasabb fogyasztást igazolnak. Kérdésem, hogy elszámolható-e hibrid autóra kiküldetési költség, és mivel ennek a hibrid autónak a fogyasztási normája nem található meg a NAV által meghatározott üzemanyag-fogyasztási normák között, a gyártó általi fogyasztás elmarad a tényleges fogyasztástól, mi alapján lehet szabályszerűen elszámolni a kiküldetést? Tudom, van lehetőség a NAV-tól szakértői véleményt kérni, de az Ön véleményére is kíváncsi vagyok, van-e más lehetőség a szabályszerű elszámolásra? Köszönöm a segítéget!
Útiköltség elszámolása Kérdés
Felnőttoktatással foglalkozó zrt. vagyunk. A képzést, vizsgáztatást külső vállalkozásokkal bonyolítjuk le (zrt., kft., bt., egyéni vállalkozó). A problémát az útiköltség elszámolása okozza. Erre útnyilvántartás alapján a képzés helyszíne, illetve a cég székhelye közötti km (NAV norma + 15 Ft/km) szerint kerül sor. Az így kiszámolt összeget kérjük, hogy a képzési vagy vizsgáztatási díj után tüntessék fel a számlán a fő szolgáltatás járulékos költségeként a főtevékenység áfatartalmával. Itt kezdődik a probléma: több cég nem hajlandó erre, mondván, hogy fizessük ki anélkül, mivel ez nekik nem bevétel, főleg nem kívánnak utána még áfát is fizetni. Bizonylat nélkül külső cégnek nem tudunk kifizetést biztosítani. Nehezíti a helyzetet egy képzési anyag, a "vizsgaelnöki továbbképzés pénzügyi-számviteli modul", amely kiemeli, hogy az útiköltséget nem kell a számlán feltüntetni!
Kiküldetési rendelvényen útiköltség elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesület az EFOP-1.8.6-17 kódszámú pályázaton elnyert összeg felhasználására kiadott felhívásban egységönköltséget határozott meg, amely szerint a hivatali- vagy saját gépjárművel megtett utazás esetén az 1 km-re eső egységköltség: 30,15 Ft. A pályázatban érintett személyek a kiküldetési rendelvényen az útiköltség elszámolását a 30,15 Ft egységköltség alkalmazásával számolják el. Az egységköltség alkalmazása eltér az szja-törvény idevonatkozó szabályától. „A kiküldetési rendelvény alapján hivatali, üzleti utazás költségtérítése címén a teljesített kilométer-távolság (futásteljesítmény) figyelembevételével az utazásra kapott összeget, feltéve, hogy a térített összeg nem haladja meg a jogszabályban meghatározott, igazolás nélkül elszámolható mértéket;” A kiküldetési rendelvénnyel elszámolt az szja-törvény 7. § (1 ) bekezdés r.) pontjában foglaltak alapján utazásra kapott összeget a jövedelem számításnál nem kell figyelembe venni. Kérdésem, hogy az egységköltség alkalmazásával a kiküldetési rendelvényen elszámolt összegre is vonatkozik 7. § (1) bek. r) pontja? Válaszát köszönöm: Bereczky Judit
Útiköltség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nonprofit szervezet önkéntesként foglakoztat magánszemélyt. Az önkéntes nem kap a szervezettől bért, de útiköltség-térítést (vonat, busz) szeretnének adni a különböző városokban történő kiutazás miatt. Megoldható hogy útiköltség-támogatásban részesüljön az önkéntes, ha igen, adható neki 100 százalék térítés? Illetve a szervezetet milyen költségek, járulékok megfizetése terheli az útiköltség térítés után? Köszönöm válaszát.
Elszámolható-e útiköltségtérítés az élettárs autójára? Cikk
Élettársa autóját használja valaki a munkájához. Mit téríthet meg a vállalkozás? – kérdezte az Adózóna olvasója. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Hivatásos gondnok gépkocsi-költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ismerősömnek hivatásos gondnokot rendeltek ki. Szeretné tudni, hogy a gondnoknak jogában áll-e az útiköltség megtérítését kérni a gondnokolttól (a gondnok havonta egyszer jár ki hozzá, és ezért a gépkocsija benzinfogyasztását és a kopásra a 15 forint kilométerenkénti költséget is felszámolja). Mivel a havi rokkantnyugdíja nem éri el az ötvenezer forintot, neki ez a kiadás is nagyon megterhelő. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Mihály Gáborné
Útiköltség-térítés megbízási jogviszony esetén Cikk
Adott egy cég, ahol az ügyvezető megbízási jogviszonyban látja el a feladatot (másik cégben 8 órás alkalmazott). Élettársának autóját használja a céges ügyek intézéséhez. Milyen módon lehet megtéríteni az útiköltségét? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Útiköltség-térítés megbízási jogviszony esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, ahol az ügyvezető csak megbízási jogviszonyban látja el a feladatot (másik cégben 8 órás alkalmazott). Élettársának autóját használja a céges dolgok ügyintézésre. Az lenne a kérdésem, hogy milyen módon tudjuk neki az útiköltségét megtéríteni? Köszönettel: JT
Kiszámlázható-e az üzemanyagköltség? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk pedagógiai szakmai szolgáltatásnyújtással foglalkozik. Intézményvezetőnk Nyíregyházán vett részt iskolalátogatáson. Ennek útiköltségét (üzemanyag) kiküldetési rendelvény használatával megtérítem számára. Problémám, hogy a nyíregyházi iskola vezetője és a mi intézményünk vezetője megbeszélték egymással, hogy a kiküldetési rendelvény alapján kifizetett útiköltség (üzemanyag) összegét az iskola számla alapján megtéríti az intézményünk részére. Kérdésem, hogy szabályos-e, ha ezt az összeget egy az egyben kiszámlázom az iskolának, vagy – mert jövedéki adó alá eső termékről van szó – nem terhelhetem át más intézményre? Válaszát előre is köszönöm! Andrea
Sportegyesületnél alkalmazásban állók és tagok útiköltség-térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amatőr labdarúgó sportegyesületünknél az edzőknek, illetve néhány igazolt játékosnak kiküldetési rendelvény alapján fizetjük az edzésekre és a bajnoki meccsekre való járással kapcsolatosan az útiköltséget. Az utazás saját gépkocsijukkal történik. A költségeket a hivatalos NAV üzemanyagár alapján számoljuk ki, a 60/1992. Korm. rendeletet alkalmazva az üzemanyagköltségre, illetve ezen túl még 9 Ft/km (illetve idéntől 15 Ft/km) kocsifutást is fizetünk. Ezzel kapcsolatosan a kérdéseim: 1. Fizethetjük-e annak az edzőnek a fentiek alapján a kocsifutást adómentesen, akit munkaviszony keretében alkalmazunk? Az edző egyben az egyesület igazolt játékosa is (viszont nem tagja a sportegyesületnek). 2. Fizethetünk-e annak az edzőnek a fentiek alapján kocsifutást adómentesen, akit munkaviszony keretében alkalmazunk, de nem igazolt játékosa és nem is tagja az egyesületnek? 3. Fizethetjük-e annak az igazolt játékosnak a fentiek alapján a kocsifutást adómentesen, aki nem tagja a sportegyesületnek (csak MLSZ játékengedélye van nálunk)? 4. Fizethetjük-e az egyesületünk tagjainak, vezetőségi tagjainak a kocsifutást a fentiek alapján, akik tagjai a sportegyesületnek (de nincsenek alkalmazásban)? Válaszát előre is köszönöm.