3 találat a(z) új tárgyi eszköz cimkére

Kiva: új tárgyi eszköz beszerzése és iparűzésiadó-alap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiva szerinti adózással kapcsolatban szeretnék két kérdés feltenni. Új tárgyi eszközzel vagy szellemi termékkel kapcsolatos adóévi kifizetések összegével a kivaalap csökkentésénél a pénzügyi lízing keretében vásárolt eszköz kifizetését miként kell figyelembe venni? Az adott évi nettó tőketörlesztés számít kifizetésnek? Kivaalany az iparűzésiadó-bevallásban a kivaalap 1,2-szerese alapján fog majd adót fizetni. Az iparűzésiadó-bevallásban a kivaalapnál ugyanúgy figyelembe lehet venni csökkenő tételként az adóévi beruházások összegét? Tehát ugyanaz az adóalap itt is mint a 19KIVA bevallás 02 lap 21-es sorban szereplő összeg?

Áfa: tárgyieszköz-beszerzés vagy saját rezsis beruházás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfakörös mezőgazdasági őstermelő lineáris öntözőberendezést szerez be a KITE Zrt.-től. A berendezés üzemeltetéséhez szükség van elektromos hálózat kiépítésére, valamint átjáró létesítésére. Helyesen járunk-e el, ha az egészet tárgyieszköz-beszerzésként kezeljük? Jól értelmezzük-e az áfatörvényt, mely szerint új tárgyi eszköz létrehozása saját vállalkozásban minősül saját vállalkozásban végzett beruházásnak? Mivel az öntözőberendezést nem mi állítjuk elő, csak az üzemeltetés feltételeit hozzuk létre, ezért kezelnénk tárgyieszköz-beszerzésként az áfabevallásban.

Kiva és új tárgyi eszköz beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kiva törvény 20. §-ával kapcsolatban szeretnék néhány kérdést feltenni: (3)a, (4)a: jól értelmezem, hogy csak a cégbíróságon jegyzett tőkeváltozások jelentenek módosító tételt, aminek saját tőke módosító hatása is van? Tehát a lekötött tartalékba könyvelt pótbefizetés nem lesz csökkentő tétel? A jegyzett tőke leszállítása eredménytartalék javára sem lesz növelő tétel, hiszen a saját tőke nem csökken? (6): jól értelmezem, hogy ha 2016-ban, mint utolsó társasági adós évben van 1000 ezer Ft negatív tao-alapom, de az elvárt társasági adót megfizetem, és 2017-ben van 10 000 ezer Ft személyi jellegű kifizetésem és 1500 ezer Ft pénzügyileg rendezett új tárgyi eszköz beszerzésem, akkor a 14%-os 20. § b) szerinti kiva-adómból 2017 végén 1000 ezer Ft kedvezményt vonhatok le? Szintén ehhez a ponthoz: ha 2017 ben leszek kivaalany, és nincsen elhatárolt veszteségem, de van 3000 ezer Ft jegyzett tőke emelésem 2017-ben, ami a saját tőkét is növelte, illetve 3000 ezer Ft új tárgyi eszköz beszerzésem, akkor ha egyéb módosító tételem nincsen, és a személyi jellegű kifizetések alapján fizetendő kiva-adóm ezt meghaladja, akkor a 3000 ezer Ft-ot levonhatom teljes egészében már a 2017-es kiva-adómból? Szintén ide: Hogy kell kezelni a nyílt- és zárt végű pénzügyi lízinget? Az adott évi tőketörlesztések összege vonható le mindig az adot évi kiva-adóból, ha egyéb feltételek fennállnak? Az új tárgyi eszköz beszerzés a negyedéves kiva-előlegből nem vonható le, csak év végén számolható el?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkabérelőleg

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Saját tulajdonú ingatlan-adásvétel áfája

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink