5 találat a(z) újépítésű lakás cimkére

Cikk

Mérséklődött az új építésű budapesti lakások értékesítésének intenzitása a múlt év végére, ennek ellenére sem várható árcsökkenés az idén ebben a szegmensben, ahol már 1 millió és 3 millió forint között mozognak a négyzetméterárak – állapítja meg az Eltinga Lakáspiaci Riport és a Duna House összefoglalója.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy földszintes, jelenleg 110 m2 (ház) + 31 m2-es (szuterén) hasznos alapterületű családi háznak 2 tulajdonosa van 50%-50%-os tulajdonnal. A házat szüleinktől örököltük. Szeretnénk egymás életét nem zavarva, külön-külön élni ebben a házban. Tetőtérbeépítéssel a hasznos alapterület összesen, meglévő szuterénnel és az újonnan épített lépcsőházzal 251,47 m2 lesz. Ha a tetőteret úgy építjük be, hogy az épületen kívüli lépcsőházi megközelítéssel, akkor ez új építésűnek számít? Vonatkozhat rá az áfavisszatérítési igény vagy nem? Köszönettel: Binder Edit

Cikk

Az újépítésű lakások átlagos négyzetméterára 31 százalékkal, 441 ezer forintra emelkedett júliusban az előző év azonos időszakához képest, a második negyedévben a kínálat jelentős bővülése miatt megállt a drágulás – derül ki az Ingatlan.com több mint 10 ezer hirdetés alapján készített elemzéséből.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt.-beltag járuléka

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Tartós megbízási jogviszony

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 január
H K Sze Cs P Sz V
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink