10 találat a(z) zárt végű cimkére
Visszavett lízing – eszköz eladása, kérdéskiegészítés Kérdés
Lízingügylet Kérdés
Zárt végű befektetési jegy Kérdés
Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés
Tisztelt Cím! Egyik ügyfelünk nyílt végű pénzügyi lízing keretében vásárolt személyautót. A kezdő lízingdíj áfáját teljes egészében, azt követően a havi törlesztőrészleteknél 30-70 százalék arányban vontuk le. A futamidő 36 hónap lett volna. A futamidőből eltelt 11 hónap, az ügyfél kifizette a lízingcég felé fennálló tartozását, és harmadik személy részére értékesítette a személygépkocsit. Aztán egy új lízingszerződést kötött egy új autó vásárlására. Az lenne a kérdés, hogy ebben az esetben zárt végű pénzügyi lízinggé minősítheti-e az adóhatóság az ügyletet? Önellenőrzést kell-e beadni a visszaigényelt áfa miatt?
Zárt végű pénzügyi lízing lezárásának könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk lízingátvállalással lízingelt egy ingatlant zárt végű pénzügyi lízing keretében. Időközben a finanszírozó felszámolás alá került, és a lízingelt ingatlant a jelenlegi tartozásnál jóval kisebb értékben meg tudtuk vásárolni. Kérdésem, hogy hogyan kell könyvelni a lízingkivezetést és az adásvételt?
Nyilt végű pénzügyi lizing személygépkocsi beszerzésekor Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Ügyfelem, egy ügyvédi iroda nyílt végű pénzügyi lízinggel vásárol személygépkocsit 20 millió forint értékűt. Az áfát szeretné visszaigényelni. Kérdésem, hogy a szerződésben mire figyeljek, továbbá milyen dokumentumokra van szükség, hogy a NAV utólag ne állapítson meg áfahiányt, illetve a szerződést ne minősítse át zárt végű lízinggé? Köszönettel.
Bérleti díj és lízing tulajdonjog-átruházással Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cégünk üzemeltetési szerződést kötött egy informatikai céggel. A szerződés tárgya, hogy a vállalkozó a saját tulajdonát képező eszközökkel a cégünk részére számítógépes nyomtatási és fénymásolási szolgáltatási feltételeket biztosít. A szerződés alapján fizetünk havi bérleti díjat (ez az eszközök értékének 1/12 része, ami a piaci értékkel egyező) és a nyomtatási és fénymásolási szolgáltatás után, példányszám alapján. Azonban a szerződés vége tartalmazza, hogy az eszközök 12. havi díjának megfizetését követően az eszközök a mi tulajdonunkba kerülnek. Mikor mutatom ki eszközként a cég könyveiben a nyomtatókat? Nem kellett volna a teljes eszközértékről ilyenkor (zárt végű lízing) egy számlát kapni, és kvázi törleszteni az ebből fakadó kötelezettséget? Segítséget szeretnék kérni a helyes könyvelés ügyében. Köszönöm válaszukat előre is! Üdv: Zsuzsa
Ingatlanlízing: így kaphat illetékkedvezményt Cikk
A két cikkből álló sorozatban bemutatjuk, hogy hogyan fejlődött az ingatlanlízingre vonatkozó illetékszabályozás, illetve milyen változások lesznek e tekintetben a tegnap elfogadott adócsomagban. Az első cikkben az ingatlan pénzügyi lízing illeték viszonyát elemezzük, tisztázzuk azt, hogy mikor is lehetséges kedvezményes vagyonszerzési illetéket alkalmazni.
Lízing számvitele Kérdés
Üdvözletem! Nyílt és zárt végű pénzügyi lízing számviteli elszámolása érdekelne személygépkocsi és haszongépjármű esetében. Tudom, kicsit összetett a kérdés, de megköszönném, ha végre lenne egy összefoglaló a dolgot illetően. Köszönöm.
Egyéni vállalkozó – személygépkocsi-lízing Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyéni vállalkozó személygépkocsit lízingel zárt végű lízing keretében. Az első lízingdíj a gépkocsi árának mintegy 30%-a. A kérdésünk az, hogy az egyéni vállalkozó elszámolhatja-e költségként a lízingdíjat, a tőkerészt és a fizetendő kamatot is a törlesztőrészletek alapján? Az első nagyobb díjrészlet is költségnek minősül? Az autót nem bérbeadásra és nem személyszállításra használná, de szükséges a munkavégzéshez. Értesülésünk szerint ilyenkor a bevétel 1%-áig minden évben jogosult elszámolni a lízingdíjat. Helyes az értesülés? Köszönettel.