8 találat a(z) utólag cimkére
Megszűnt egyéni vállalkozó számlahelyesbítése Kérdés
Pénztárgép használata kitelepülésnél Kérdés
Szabadság kiadása utólag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kistelepülésen élő munkavállalónk közölte, hogy nem indulnak buszok (vonat nincs a közelben), így a hét utolsó 2 munkanapján nem tudott bejönni dolgozni. Mi ezt elfogadtuk elháríthatatlan körülménynek, mivel az Mt. 146. § nem hivatkozik az Mt. 55. § (1) j)-re, így ezt igazolt, de fizetetlen távollétnek rögzítjük és így le fogjuk vele dolgoztatni a kieső 2 napot. Esetleg utólag megállapodhatunk vele, hogy mindez szabadságnak minősüljön (és akkor nem dolgoztatjuk le vele)? Köszönettel.
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk 2013-ban lépett be a cégbe, jelenleg is itt dolgozik. A magánszemély 2012-ben gyesben részesült. Megállapításunk szerint 2013-ban a cég jogosult volt igénybe venni szochokedvezményt a gyest követően munkát vállaló anya után, de nem lett érvényesítve. Utólag, igazolás beszerzését követően érvényesíthető-e visszamenőleg 2013-ra? Válaszát köszönöm
Megbízási díj inflációs emelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés megválaszolásában szeretném a segítségüket kérni: Egy kft. 2013. évtől időszaki elszámolással (havi) szolgáltatást lát el egy másik gazdasági társaságnak. A közöttük érvényben lévő megbízási szerződésben meghatározásra került, hogy a megbízási díjakat (több szolgáltatást is nyújtanak külön árakon) emelik a következő év január elsejétől a KSH által közzétett hivatalos infláció mértékével. A szerződéskötés óta (2013) a megbízott nem élt ezzel a lehetőséggel, és a szerződéses áron számlázta a havi elszámoláskor a szolgáltatásokat. Most azonban abban gondolkodik a megbízott, hogy ezen emelési lehetőséget a szerződésben rögzített közös megállapodásra hivatkozva – visszamenőlegesen/így utólag érvényesíteni kívánja. Van erre utólag is lehetősége? Amennyiben igen, minden évben ezt éves szinten kell kalkulálni? Milyen mértékűek voltak ebben az időszakban az inflációs mutatók? Köszönöm szakértő válaszukat!
Tanulmányi szerződés megkötése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a munkavállaló hozzájárul, köthető-e tanulmányi szerződés vele utólag úgy, hogy a meghatározott tételeket a munkáltató már kifizette? Ha igen, úgy írható-e az, hogy megkötötték, de most foglalják írásba? Vagy elég annyit, hogy most kötik meg, és a múltban már megfizette az összegeket a munkáltató a munkavállaló pedig vállalja a szerződésben foglaltakat? Hogy lehet ezt jogszerűen megoldani? Azzal tisztában vagyunk, hogy ha aláírás előtt fizetünk, a munkavállaló jóindulatára, beleegyezésére vagyunk utalva. Segítségét köszönöm. Tisztelettel.
Kiadhatók-e utólag az apának a gyermeke után járó szabadságok? Kérdés
Kiadhatók-e utólag az Mt. 118. §-a szerinti, "Az apának gyermeke születése esetén, legkésőbb a születést követő második hónap végéig" járó 5 nap szabadság és az évenkénti két nap pótszabadság? Amennyiben igen, akkor hová és milyen módon kell benyújtani a 350/2014 (XII. 29.) kormányrendelet szerinti - az "Apa-szabadság" címén egyszer járó 5 nap utáni - költségtérítési igényt?
Utólagos jövedelemkivét Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy egyszemélyes kft., a tulajdonosa tagi jogviszonyban van bejelentve. A társaság kb. 2 éve nem működik, de mivel a tulajdonosnak nincs máshol biztosítása, így a kft.-nek kötelező megfizetni a minimálbér után a járulékokat, de most úgy néz ki, hogy egy nagyobb munka által bevételhez jut a társaság. Kérdésem a következő: a tulajdonos kiveheti-e az elmaradt munkabérét a már megfizetett járulékok erejéig úgy, hogy most csak az szja-t vonja le a munkabéréből, vagy ez nem lehetséges, így a kivett összeg után fizesse meg újra a járulékokat + az szja-t? Válaszát előre is köszönöm.