11 találat a(z) tevékenység bejelentése cimkére
Használtcikkbolt nyitása Kérdés
Ingatlan-bérbeadás olyan magánszemélyként, aki katás egyéni vállalkozó is Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan bérbeadásával kapcsolatosan merült fel az alábbi kérdésem. Adott egy magánszemély, aki (nem mellékesen) mellékállású katás egyéni vállalkozó is. Az ingatlanján lévő épületrészeket szeretné bérbe adni, melyek egy részét ő hasznosítja, mint egyéni vállalkozó, egy másik épületrészt azonban egy kft. (amelyben tulajdonosi részesedése is van msz-ként) bérelné. Katásként ingatlan-bérbeadást nem végezhet, illetve ingatlan bérbeadásával foglalkozó egyéni vállalkozó nem lehet katás, az egyértelmű. Első kérdésem: folytathat-e ingatlan-bérbeadást magánszemélyként az ahhoz kapcsolódó szabályokkal (áfamentesség, 10% költséghányad, kifizetői adómegállapítás)? A bérbeadást mindenképp magánszemélyként szeretné végezni, hiszen ő az ingatlan tulajdonosa. Ha igen, információim szerint, mivel egyéni vállalkozó, be kell jelentenie az ingatlan-bérbeadást, mint tevékenységet, hiszen adószámmal rendelkezik. Feltételezem, ezt a T101E nyomtatványon, abban a rubrikában tudná megtenni, ahol azon tevékenységeket kell felsorolni, amelyeket nem egyéni vállalkozóként végez (megjegyzem ÖVJT kódot nem találtam az ingatlan-bérbeadásra). Mit kell ebben az esetben a nyomtatványon megjelölni? Egyáltalán jól tudom, hogy be kell jelenteni? S ha a tevékenységet magánszemélyként folytatja, véleményem szerint számviteli bizonylatot kellene kiállítania. Vagy számláznia kellene, mert rendelkezik adószámmal (de hát nem azt a tevékenységet végezné...)? Számomra nem egyértelmű. Hogy jár el helyesen?
Koktélok értékesítésének bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Működő kávézó – ahol eddig egyáltalán nem került sor alkoholtartalmú italok forgalmazására – koktélok keverését/értékesítését tervezi. Milyen szabályokat kell szem előtt tartani ezzel kapcsolatban? Hova kell és milyen nyomtatványon bejelenteni ezt a tevékenységet? Köszönettel.
Új tevékenység végzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk megnevezésében nem szerepel kereskedelem, csak szolgáltatás. A jövőben szeretnénk ilyen tevékenységet is végezni. Elegendő a NAV-nak bejelenteni a T201T jelű nyomtatványon, vagy a cég megnevezését is módosítani kell? Előre is köszönöm válaszát!
Villanyszerelési tevékenység bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! "Figyelem, ezeket a tevékenységeket külön be kell jelenteni szeptembertől!" című cikkük nyomán kérdezném a következőt. A jogszabály mi alapján határozza meg a "villanyszerelési tevékenység" fogalmát? Ha a TEÁOR 4321 alá besorolt tevékenységekre értendő, akkor például az engem is érintő "tűzjelző" és "betörés elleni riasztórendszerek" szolgáltatástól elkülönülten történő helyszíni szerelését, karbantartását is ide kell érteni? Ha biztonsági távfelügyelethez, helyszíni őrzés szolgáltatáshoz kapcsolódik a szerelési tevékenység, akkor a TEÁOR 8020 "Biztonsági szolgáltatások" kategóriába tartozik, ami nem villanyszerelés? A fenti tevékenységek már amúgy is csak külön-külön, ötévente megújítandó szakvizsgával végezhetők. Hogyan érinti a jogszabály a többi elektronikus vagyonvédelmi rendszer (tűzoltó, beléptető, videómegfigyelő rendszerek).szerelését? Tisztelettel: Vántus Lajos
Lángosozó plusz italárusítás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy egyéni vállalkozó, aki lángossütéssel foglalkozik, üdítőt és kávét is árusít. Jelenleg be van jelentve, a 561003-as tevékenység. Jól gondolom, hogy ez csak a lángosárusítást fedi le, ahhoz, hogy italt is áruljon, be kellene jelenteni a 561006-os tevékenységet is. Ez engedélyköteles tevékenység?
Vadhús-értékesítés Kérdés
A vadásztársaság alapszabálya nem tartalmazza a vadhús-értékesítési tevékenységet. A vadászok vadászatuk eredményeképp a lelőtt vadat elviszik, a tag a tagdíjat fizeti meg a vadászatért, vendégvadász bérvadászati dijat fizet. Mi a helyzet, ha a lelőtt vadat a vadásztársaság eladja egy cégnek (mert annak nem kell, aki lelőtte)? Az alapszabályban, ha nem szerepel a vadhús-értékesítés, akkor ebben az esetben ez vállalkozási tevékenység, és elegendő, ha a vadásztársaság a TEÁOR-besorolás szerint bejelenti a vadhús-értékesítést a NAV felé?
Kft. ingatlan-bérbeadás bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a tulajdonában lévő, nem lakás célú ingatlan egy részét bérbe szeretné adni. Az ingatlan-bérbeadás nem szerepel a cégbíróságon bejegyzett tevékenységei között. Szükség van a cégbíróságnál és/vagy a NAV-nál a tevékenység bejegyzésére, vagy elég, ha a 14T201T nyomtatványon a bérbeadás áfássá tételét kérjük, és már számlázhatunk is?
Szállítási költség továbbszámlázása Kérdés
Ha a termék elszállításáról én gondoskodom, de ezt a termékeladási számlán továbbhárítom a vevőre, akkor a tevékenységi körömbe fel kell venni a szállítási tevékenységet?
TEÁOR-bejelentés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. alapításakor a cégbíróság négy tevékenységet jegyzett be. Az ügyvéd szerint a többit elég a NAV-hoz bejelenteni. A 14T201T nyomtatványon bejelentkezéskor azonban csak a cégbíróságon bejegyzett tevékenységek működési engedélyeinek adatait lehet bejelenteni. Véleményem szerint a NAV-hoz csak a cégbíróságnál bejelentett tevékenységek közül azokat kell bejelenteni, amelyek működési engedély kötelesek. Ha a kft. a bejegyzett tevékenységeken túl más tevékenységet is kíván végezni, akkor azt csak az alapító okiratának módosításával, a cégbíróság útján teheti meg. Kérdésem tehát az lenne, hogy a TEÁOR-kódok bejelentése lehetséges-e közvetlenül a NAV-hoz, vagy előtte a cégbírósághoz kell bejegyeztetni a végezni kívánt tevékenységeket? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Tevékenység bejelentése, cégautóadó Kérdés
Számítástechnikai tevékenységgel foglalkozó kft. egy személygépkocsit szeretne vásárolni abból a célból, hogy azt egy személyautók bérbeadásával foglalkozó társaságnak bérbe adja, amely azt majd a tevékenysége keretében hasznosítja. Ez egyszeri eset lesz, a számtech. tevékenység során elért nyereségét szeretné ily módon hasznosítani. Be kell-e jelenteni az autót megvásárló kft.-nél tevékenységként a személygépjármű bérbeadását? Jól gondolom-e, hogy ebben az esetben a cégautóadót a gépjármű tulajdonosának kell megfizetni, ha az ő esetében sem pénzügyi lízingről, sem klasszikus értelemben vett tartósbérletről nem beszélhetünk, jóllehet a bérbe vevő cégnek már ez a fő tevékenysége, és ennek keretében (ti. tartós bérlet vagy pénzügyi lízing) adja tovább. Köszönöm a segítségüket! Vágner Emília