4 találat a(z) terembérlés cimkére
Non-Profit Kft Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz, hogy egy nonprofit kft. támogatást szeretne adni egy egyesület részére. A befolyt összegből az egyesület egy rendezvény lebonyolítása érdekében catering szolgáltatást vásárolna. A rendezvény széles körben meghirdetett nyilvános és belépődíjat nem fizetnek a rendezvény résztvevői. Az egyesület fő célja a köznevelés és közoktatás, és a rendezvény is ennek a jegyében lesz megrendezve. Megvizsgálva az szja-törvényt és a civil törvény erre vonatkozó szakaszait ez a szolgáltatás véleményem szerint reprezentációsadó-mentes, de szükségem lenne egy megerősítésre. A két társaság azonban hasonló civil tevékenységet végez, és a tulajdonosi körökben is van átfedés. A rendezvényen mind a két civil szerevet szerepeltetné magát, de a terembérlést és egyéb költségeket a kft. fizetné ki, míg a vendéglátás szervezése az egyesület feladata. A tulajdonosi körökben való átfedés miatt adható támogatás? A gazdasági esemény mind a két civil szervezet esetében törvényes? Nem minősítheti később a hatóság ezt kölcsönnyújtásnak a két szervezet között? A választ nagyon szépen köszönöm!
Terembérlet sportolási célra. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szabadidős sportolási célra dolgozók részére vállalatunk folyamatosan bérel iskolai tornatermeket. Érdeklődöm, hogy az erre kifizetett bérleti díjra értelmezhető-e az szja-törvény 1. számú mellékletének 8.7. pontja, mely szerint "... továbbá az a sportszolgáltatás, amelyet a kifizető az általa fenntartott sportlétesítmény használata útján juttat..."? Értelmezhető-e ez adómentes nem pénzben kapott juttatásként? Üdvözlettel.
Terembérlés Kérdés
T. Szakértő! Ha egy kft. időnként előadást tart, és ezért bérel alkalmanként erre a célra egy alanyi mentes egyéni vállalkozótól termet (a számlán terembérlés szerepel, az időszak pedig nap) a számla pedig úgy lett kiállítva, hogy terembérlés és a 90 százalék után a 15 százalék szja levonva.. A napi terembérlést úgy kell tekinteni a kft. esetében, mintha lakást bérelne? És a kft.-nél kell szerepeltetni a 1808-as bevallásban? Jól van ez igy? Vagy másik eset, amikor a kft. teljes összegről számlát kap a terembérlésről, és a bevallást az egyéni vállalkozó késziti el. Mi a helyes megoldás ebben az esetben? Köszönöm a válaszukat.
Online pénztárgép 1 órás terembérlés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fitneszedző naponta 1-2 órára bérel tornatermet több helyen is, ahol tartja edzéseit. Ez esetben is online pénztárgép-használatra kötelezett, ha nincs telephelye? Ha igen, akkor hordozható pénztárgépet kell vásárolnia, és minden nap az adott 1-1 órára beüzemelnie?