37 találat a(z) telefonköltség cimkére

Egyéni vállalkozó telefonköltsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozó telefonköltségéből kell-e magánhasználatot figyelembe venni? (A számla az egyéni vállalkozásra szól, a vállalkozásnak alkalmazottja nincsen.) Vagy a teljes számla elszámolható költségként? Köszönettel:

Őstermelői áfa Kérdés

Szeretném segítségüket kérni az alábbi témakörökben: 1. témakör: Áfakörös őstermelő (közös) vonatkozásában kötelező-e alkalmazni az áfatörvény 61. paragrafus 3 bekezdését? Sajnos a felvásárlók a szeptember, októberi felvásárlás utáni kifizetés 50 százalékát általában átteszik a következő évre. Így a 45 nap semmiképpen sem tartható. (Az úgyis alacsony felvásárlási árból nehéz előre fizetni az áfát.) Megoldás lehet-e a pénzügyi áfára átállni? Vagy számításba jöhet-e a kérdéses számlák önellenőrzése az összeg felvételekor? 2. témakör: Mezőgazdasági őstermelésben vásárolt és üzemeltetett telefonköltség és áfa elszámolása. Alkalmazható-e az arányosítás helyett a cégeknél alkalmazott, magáncélú használat miatt a költség 20 százalékának megtérítése?

Magáncélú telefonhasználat áfakötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakmai fórumok, előadások vitatott kérdése a mai napig a vélelmezett magáncélú telefonhasználat áfakezelése. A társaság 70-30 megosztásban vonja le az áfát, bruttó 20% vélelmezett használatot téríttet a tagokkal, munkavállalókkal. Kell-e ebben az esetben áfát fizetni a vélelmezett használat után, és számlázni ezt a tételt, vagy elég az összeget követelésként előírni a magánszeméllyel szemben, és egyéb bevételként elszámolni? Értelmezhető-e itt a közvetített szolgáltatás, mert nem egy ténylegesen megvalósult, szolgáltatásról van szó? Köszönettel: Mlinár Jánosné

Nyilvános telefonfülke bevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! A könyvelt cég telephelyén működik egy nyilvános érmés telefonfülke, ahonnan meghatározott percdíjak mellett lehet telefonálni (pénzérme bedobásával). A Magyar Telekom a cég nevére állítja ki a számlát a havi díjról és a regisztrált forgalomról. Kérdés1: a cég oldalán ez telefonköltségnek minősül-e (és adóköteles-e a 20%-a) vagy közvetített szolgáltatásnak, esetleg bérleti díjnak számít? Kérdés2: a készülékben lévő bevétel kiürítése kapcsán milyen bizonylatolási és áfakötelezettsége keletkezik a cégnek? Kell-e erről, és ha igen, akkor kinek a részére kiállítani számlát? Köszönöm válaszát!

Telefonköltség elszámolása egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, akinek nincs alkalmazottja, tehát nem kifizető, a telefonszámla összegének a 70 százalékát számolja el költségként. Ebben az esetben áfa szempontjából az így kapott összeget kell megbontani 30-70 százalékra, vagy ennek az áfája 100 százalékban visszaigényelhető? Jól tudom, hogy ez esetben az szja szerinti magánhasználatot nem kell vélelmezni, és így nem kell szja-t és ehót fizetni? Előre is nagyon köszönöm a válaszát!

Továbbszámlázás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. az áramdíjat továbbszámlázza a bérbevevő cégnek. Kérdésem az, hogy ebben az esetben mi a helyes könyvelés? Áramszámla T511 vagy T815? Továbbszámlázott összeg K911 vagy K 96? Továbbá kérdezném, hogy a cégtelefonköltség 30 százalékának továbbszámlázása esetén melyek a helyes kontírszámok?

Áfa-visszaigénylés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy adott egy cég, melynek bevétele csak osztalékból származik, egyéb bevétele nincsen. Levonható-e a telefon- és könyvelési díj áfája? Köszönöm: JT

Pénztárgép Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pénztárgéphasználatra kötelezett adózó (hotel) ingatlantulajdonnal is rendelkezik, az ingatlan bérleti díját készpénzben fizetik ki neki, amiről készpénzes számlát állít ki. A befolyt bérleti díj összegét be kell ütnie a pénztárgépbe, vagy, ha nem üti be, akkor kell arról jelentést adnia a NAV felé (PTGSZLAH). Telefonköltséget is továbbszámlázza a dolgozó felé, amiről szintén készpénzes számlát állít ki, ezt a tételt be kell ütnie a pénztárgépbe? Válaszát köszönöm!

Egyéni vállálkozó telefonköltsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Elszámolható-e az egyéni vállalkozó saját nevére, egyben a vállalkozás székhelyének címére érkező (székhely=lakhely) telefonszámla, abban az esetben, ha a vállalkozásnak nincs telefonja? Gyakorlatilag a saját (magánszemély) készülékét használja, és nem tartja nyilván a tárgyi eszközei között. Ha igen, kell-e neki is hívásnaplót vezetnie? Köszönöm.

Telefonköltség 20 százalékának megtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A telefonköltség 20 százalékának megtérítéséről az alábbi könyvelési tudnivalókat olvastam. Kérdésem, hogy helyesen járok el ha így könyvelek? Korábban úgy olvastam, hogy számlát kell kiállítani, melynek van fizetendő áfatartalma. "- a vélelmezett magáncélú használat (20%) dolgozók által megtérítendő értéke: T 361. Munkavállalókkal szembeni követelések K 96. Egyéb bevételek - a magáncélú használat értékének beszámítása a munkavállalóval szembeni kötelezettségbe (jövedelem-kifizetésbe) a bérelszámoláskor írásbeli nyilatkozat alapján: T 471. Jövedelem-elszámolási számla K 361. Munkavállalókkal szembeni követelések Tehát a kifizetett nettó bért csökkentjük a dolgozó tartozásával. Természetesen a dolgozó saját maga is befizetheti az összeget a cég pénztárába (T 381 – K 361). Megjegyzem, hogy ebben az esetben általános forgalmi adó felszámítására nem kerülhet sor, mert ez lényegét tekintve egy kapott jövedelem visszafizetése. A személyi jövedelemadóról szóló törvény előírása alapján, személyi jövedelemadót és egyéb közterhet ezekben az esetekben a magáncélú használat után nem kell fizetnie a vállalkozásnak." Előre is köszönöm válaszát!

Telefonköltség mint közvetített szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem a segítségét az alábbiakban: a telefonköltség egy részét közvetített szolgáltatásként szeretnénk számlázni. A HIPA törvény szerint ez csak akkor csökkenti az adóalapot, ha a továbbszámlázás, szerződés alapján történik. Kérem a segítségét, mit kell szerepeltetni a szerződésben, hogy változatlan formában az üzleti partnereinknek és a családtagoknak tovább tudjunk számlázni egy-egy telefonszámot és az a közvetített szolgáltatás feltételének megfeleljen? Köszönöm válaszát. Tisztelettel: V Mária

Továbbszámlázott internetszolgáltatás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknak van mobilinternet-előfizetése, mely tartalmaz internethasználatot és telefon-előfizetést is. Nem vezetünk nyilvántartást a magán- és nem magáncélú használatról, ezért ezen telefonszámlák bruttó összegének az 1,19-szerese után meg kell fizetni a 16 százalék szja-t és a 27 százalék ehót. Azonban társaságunk bérel egy épületet, melyhez kapcsolódóan a vezetékes telefonköltséget és internet-szolgálatási díjat továbbszámlázzák részünkre. Az lenne a kérdésem, hogy a vezetékes internetszolgáltatásnál ez esetben is meg kell fizetnünk a 16 százalék szja-t és a 27 százalék ehót? Nem egyértelmű számunkra az szja-törvény szerinti meghatározás ebben az esetben. Mert elvileg kizárható a magáncélú használat nem mobil eszköz esetén társaságunknál. Válaszát előre is köszönöm!

Telefon- és internetköltség elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagjának mobiltelefon (60.20.13.) és internet (60.20.18) költségelszámolása esetén alkalmazni kell-e az szja-törvény 70. paragrafusát, vagyis tételes elkülönítés hiányában a számla értékének a 20 százaléka magánhasználatnak minősül, és egyes meghatározott juttatásként adóköteles? Ha a bt. a 20 százalék beltag felé történő továbbszámlázása mellett dönt, akkor kizárólag a telefonköltséget kell alapul venni, vagy az internet-hozzáférést is tartalmazó számla teljes bruttó összegét? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea

Telefon magáncélú használata Kérdés

A telefon vélelmezett magáncélú használatának (20 százalék) díja után fizetendő adók alapja számításának helyességéhez kérném segítségüket. A telefonszámla bruttó összegéből levonva a számla áfaösszegének 70 százalékát, megkapjuk a 20 százalék természetbeni juttatásként adózó, illetve a telefonköltségként elszámolható összeget. Kérdésem az lenne, hogy az szja-törvény szerint az 1,19 szorzóval történő felszorzás alapja a számla bruttó, áfát tartalmazó összegének a 20 százaléka? Köszönettel: Kovács Zsuzsa

Telefonköltség elszámolása Kérdés

Tisztelt Sinka Júlia, Egy korábbi cikkével (Ezt kell tudni a telefonköltség elszámolásáról és az áfalevonásról) kapcsolatban lennének meglátásaim. http://adozona.hu/szamvitel/A_telefonkoltseg_elszamolasanak_ado_es_szam_PMHJ30 Két észrevételem lenne, amiben kérném szíves közreműködését. 1. A cikkben meglátásom szerint vannak számszaki hibák, amelyeket tavaly augusztus óta nem javítottak. 2. A cikk közepe felé (az szja-t érintő résznél) már csak minden második könyvelési tétel mellé kerültek oda a forintosított összegek. A végére az összegek teljesen elmaradtak, pedig korábban az volt a kifejezett kérés, hogy kontírozást és konkrét számítási adatokat is tartalmazzon a cikk. Legyen kedves átnézni a cikket, és amennyiben szükséges, a javításokat elvégezni. Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink