13 találat a(z) tárgyieszköz cimkére

Őstermelő, tárgyieszköz-eladás Kérdés

Értékesített-vásárolt tárgyieszköz Kérdés

Utazásszervező tárgyieszköz-beszerzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfaalany, egyedi nyilvántartáson alapuló módszert választó, utazásszervező tevékenységet folytató társaság autóbuszt (VTSZ: 8702) kíván beszerezni, abból a célból, hogy az utasok szállítását saját maga nyújtsa, e tekintetben nem kíván alvállalkozót igénybe venni. Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 210. és 212. §-a rendelkezik az adó alapjáról és az adólevonási jog tilalmáról. Értelmezésem szerint, a fenti jogszabályhelyek alapján az árrés számításánál csak a más adóalany által teljesített szolgáltatásnyújtásokat, termékértékesítéseket kell figyelembe venni, valamint a törvény csak a más adóalany által teljesített szolgáltatásnyújtások, termékértékesítések esetén fogalmaz meg adólevonási jog tilalmat. A fentiek figyelembe vételével a napi működéshez szükséges szolgáltatások adója, valamint a saját maga által nyújtott szolgáltatások adója értelmezésem szerint az általános szabályok szerint levonható. A kérdésem, hogy az autóbusz beszerzését terhelő, valamint az üzemeltetési költségeket (például üzemanyag , karbantartás) terhelő, előzetesen felszámított általános forgalmi adó az általános szabályok szerint levonható-e? Válaszát előre is köszönöm.

Tárgyieszköz-beszerzés hitelből – óvadéki betétlekötés Kérdés

Kedves Szakértő! Kérem szépen segítségét: A kft. banki hitelt vett fel tárgyi eszköz uniós országból történő beszerzésére. A bank még a hitelt nem utalta, de megterhelte a számlát "Óvadéki betétlekötés" címen 10 millió forinttal. Hogy kell könyvelni ezt a tételt? A hitelt az eszköz költségszámlái ellenében, a költségszámla összegében jóváírta euróban, valamint azonnal terhelte a számlát – utalta a külföldi szállítónak. Ezeket az ügyleteket hogy könyvelem? Köszönöm segítségét!

Nyílt végű lízing Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kérem szíveskedjenek a nyílt végű lízing szerződés (autóvásárlás) könyvelési tételeit tájékoztatásul megküldeni. Birtokunkban van: MKB lízingszerződés, a gépjármű bruttó vételára és a megfizetett előleg összege, amely áfát tartalmaz. Továbbá a maradványérték + áfa összege. A tárgyieszköz-nyilvántartásba a maradványértéket nettón vagy bruttón kell figyelembe venni? Üdvözlettel: Takács Gyula

Visszafizetett támogatás miatt kapott kártérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gazdasági társaságnak a pályázatíró cég hibájából vissza kellett fizetnie a fejlesztési célra (tárgyi eszköz beszerzésre) kapott támogatást. Megállapodás alapján ezért a pályázatíró cégtől kártérítésben részesült, mely a 2017. évben be is folyt. Kérdésem az lenne, hogy ez a bevétel 2017. évi bevételnek minősül-e, vagy mivel közvetve tárgyieszköz-beszerzéshez kapcsolódik (a visszafizetett támogatást ellentételezi), ezért időbelileg el kell határolni, és az értékcsökkenés elszámolásakor arányosan feloldani (mint a támogatás esetén tettük volna)?

Kiva + értékcsökkenés Kérdés

Kedves Szakértő! Cégünk mérlegeli, hogy áttérne a kivára. Mivel jelentős a tárgyieszköz-állomány, pontos számításokat kell elvégezni, jobban járunk-e. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy az értékcsökkenés hogyan számolható el a kiva előtti időszakra, valamint az utána beszerzett eszközöket hogyan lehet elszámolni? Köszönettel várjuk a választ.

Tárgyi eszköz előleg áfa a bevallásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tárgyi eszköz beszerzéséhez fizetett előleg esetén, az előlegszámla áfatartalmát ki kell-e emelni az áfabevallás 77. sorában mint tárgyi eszköz beszerzés áfa?

Őstermelő nemleges nyilatkozattétel Kérdés

Egy őstermelő, akinek árbevétele 4 millió forint alatt van, 20 százalékos nyilatkozatot szeretne tenni. Kérdésem, hogy a 20 százaléknyi költségek között elszámolhatja-e a tárgyi eszközök (nagyértékű) beszerzési értékét?

Tárgyieszköz-értékesítés-e az ingatlan értékesítése? 2. Kérdés

Tisztelt Kneitner Lea! Ön az ingatlanra a számviteli törvény által körülírt meghatározást említi válaszában. Az áfatörvény (259. § 21. pont) ettől eltérően az ingatlant minden esetben tárgyieszköznek minősíti, függetlenül attól, hogy számvitelileg a tárgyieszközök közé (tartós használat), vagy a készletek közé (továbbértékesítési cél) került besorolásra. Az áfatörvény (5. számú mellékletének 3. pontja) a levonási hányadnál nem nevesíti külön, hogy "... e rész vonatkozásában a tárgyieszköz fogalma megegyezik a számviteli törvény által említett fogalommal...", ezért én úgy gondolom, hogy itt is az áfatörvény szerinti tárgyieszköz fogalmat kell érteni. Ezért látom, hogy az a) és a b) pont között, ha nem is ellentmondás, de átfedés van. Kérem szíves viszontválaszát. köszönettel: Szekeres Zsolt Előzmény: http://adozona.hu/kerdesek/2016_8_4_Targyi_eszkoz_ertekesitese_az_ing_qtx

Alanyi adómentes-tárgyieszköz kompenzáció Kérdés

A 10 000 Ft-os különbözeti értékhatár tárgyi eszközönként értendő, vagy az összes eszköz különbözeteinek összegére?

Alanyi adómentes-tárgyieszköz kompenzáció Kérdés

A kompenzációt kis értékű tárgyi eszközök esetén is el kell végezni? A 10 000 Ft-os különbözeti értékhatár tárgyi eszközönként értendő, vagy az összes eszköz különbözeteinek összegére? Ha egyedileg értendő, akkor ebből következően a kis értékű tárgyi eszközök nem esnek bele ebbe az értékhatárba.

Tárgyieszközértékcsökkenés-kalkulátor 2015 Kalkulátor

A tárgyieszközértékcsökkenés-kalkulátorral pontosan kiszámíthatja egy-egy tárgyi eszköz értékcsökkenését. Ellenőrzésre is alkalmas, ha a cég egyébként rendelkezik tárgyi eszköznyilvántartó szoftverrel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink