34 találat a(z) szochofizetés cimkére
Diákok nyári kötelező szakmai gyakorlata: így kell adót fizetni Cikk
A tanév befejezését követőn diákok sokaságára vár még a kötelező szakmai gyakorlat idejének a letöltése. Cikkünkben összefoglaljuk a tanulószerződés, együttműködési megállapodás, hallgatói szerződés alapján adott juttatások adójogi következményeit.
Olasz ügyvezető kifizetése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Magyar cég a 72 éves olasz ügyvezetőnek fizet havonta nettó 4 ezer euró összegű juttatást. Az összeget felbruttósítva számfejti a cég, MNB-árfolyamon átszámítva, csak szja-levonással. 1041-en nem jelentették be a jogviszonyt. Kérdéseim: Mi ennek a jogviszonynak a megítélése? Milyen igazolásokat kell kérni az ügyvezetőtől? Nincs-e eho- vagy szochofizetési, illetve bejelentési kötelezettség? Előre is köszönöm a válaszukat.
Ügyvezető járuléka Kérdés
Nonprofit kft. tagjai és ügyvezetői után mely esetekben áll fenn járulék-, illetve szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség? A T1041 adatlapon mely személyeket kell bejelenteni? Ha a nonprofit kft. tagja alapítvány, és az ügyvezetőjének van 36 órát meghaladó munkaviszonya, az ügyvezetésért juttatást nem kap, ez esetben elegendő-e a nyilatkozat a 08-as bevallás helyett? Válaszukat köszönöm.
Efo – társadalombiztosítási járulék egyenlő szocho? Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2010. évi LXXV. törvény (az egyszerűsített foglalkoztatásról) 8. § (3) bekezdés a) pontja szerint: (3) Az (1) és (2) bekezdésben szabályozott közteher megfizetésével nem terheli a) a munkáltatót társadalombiztosítási járulék, szakképzési hozzájárulás, egészségügyi hozzájárulás és rehabilitációs hozzájárulás, valamint az Szja. tv.-ben a munkáltatóra előírt adóelőleg-levonási kötelezettség. Az ugyanezen törvényhez kiadott 46. NAV információs füzet szerint: A közteher megfizetésével nem terheli a) a munkáltatót szociális hozzájárulási adó, szakképzési hozzájárulás, egészségügyi hozzájárulás és rehabilitációs hozzájárulás, valamint az Szja tv-ben a munkáltatóra előírt adóelőleg-levonási kötelezettség. Ezek szerint a jogszabály szerinti "társadalombiztosítási járulék"-ot "szociális hozzájárulási adó"-nak kell érteni? Még komolyabban fogalmazva a kérdést: Terheli-e a munkáltatót az egyszerűsített foglalkoztatásban a mentesített keretösszeg felett kifizetett munkabér után szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettség?